Созопол 2021/2022 г. - мнения, впечатления и препоръки

  • 55 866
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 840
Някой знае ли дали Анел може да се позлва от външни посетители, само басейна? Какви са цените?
Също и бийч баровете работят ли, някой от тях бяха с безплатни чадъри, шезлонги при консумация? Тази година имате ли наблюдение?

# 91
  • Мнения: 364
Здравейте,
предстои ни почивка в Созопол в края на юли. Наели сме си апартамент и приемам всякакви предложения за хубави плажове, ресторантчета за хапване..
Единствения проблем е, че сме без кола и все още не знаем как ще се придвижваме, та в този ред на мисли как са цените на такситата

ПС: от години ходим само по Северното Черноморие и южното ни е много непознато...

# 92
  • Мнения: 5 087
Ако не греша са към 15лв в една посока от града до къмпинзите.

# 93
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 796
Здравейте,
предстои ни почивка в Созопол в края на юли. Наели сме си апартамент и приемам всякакви предложения за хубави плажове, ресторантчета за хапване..
Единствения проблем е, че сме без кола и все още не знаем как ще се придвижваме, та в този ред на мисли как са цените на такситата

ПС: от години ходим само по Северното Черноморие и южното ни е много непознато...
В коя част на града се намира апартамента?

# 94
  • София
  • Мнения: 5 221
Като заведения аз лично мога да препоръчам бистро "Нептун" и бистро "Рибари", силно се надявам и тази година да държат качеството от миналата. Миналата година по препоръка на не един и двама приятели два пъти за седем дена бяхме в "Ксантана" - убийствена гледка, но първият път храната беше ужасна (докато втория всичко беше на ниво).

# 95
  • Мнения: 5 087
И Порто Елеа - първото заведение на пристанището в Ст. Град, само много добри отзиви има за него.
За риби съм признала едно малко семейно ресторантче, даже не точно редторант, на щъркели се седи и малко наподобява едновремешните - намира си точно до слънчевия часовник по улицата на яхтеното пристанище. Първото от кръстовището е, от другата страна остава големия паркинг зад хотел "Созопол". Продават на грамаж, може и за в къщи да се вземе.

# 96
  • Мнения: 364
Пише, че е на 5 км. от центъра на Созопол. Изглежда поне на картата близо до Каваци.

# 97
  • Мнения: 3 383
Нашите любими заведения са бистро Рибари бистро При Тони, ресторанти Панорама Св. Иван, Нептун и  Корал. Миналата година посетихме Ксантана, заради добрите отзиви, но си тръгнахме без дори да поръчаме. Искахме да посетим и Античен Кладенец, но за целият ни престой от 7 дни беше резервирано. Тази година ще резервирам преди да сме тръгнали към Созопол.

# 98
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 796
Пише, че е на 5 км. от центъра на Созопол. Изглежда поне на картата близо до Каваци.
Значи може и пеша да ходите до Каваци, не ви трябва такси. Или да посетите Bamboo beach, зависи кой е по-близо.
Миналата година в средата на юли по всички плажове около Созопол духаше вятър и имаше жълт или червен флаг. Тогава ходехме на Златна рибка, там беше спокойно морето и зелен флаг, но ще ви трябва такси.
Посещавали сме заведение Морски дяволи, беше с добро обедно меню.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 313
Здравейте, за първа година решаваме да отидем на Созопол. Никога не сме били там и ми е пълна Индия, не знам къде да търся за отсядане стар или нов град? С две деца сме, на 9 години и 2 години. Искаме сме да сме близо до хубав плаж, не знам кой там е по-добър, в същото време да има места за хапване на близо защото сме с малко дете. Има ли атракционни в града? Може ли да се поръчва за вкъщи, защото често малкото не ни дава да стоим в ресторант. И ако може място за отсядане да препоръчате. Като повече ни се иска да е някой апартамент? +.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 603
Пише, че е на 5 км. от центъра на Созопол. Изглежда поне на картата близо до Каваци.

Според мен, на подобно място ще имате проблем с ресторантите и местата за приятни разходки /ако обичате, разбира се/. Плажът на Каваци е хубав.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 117

И тази година няма да има влакче

# 102
  • Мнения: 6
Здравейте! Тази година за първи път ще посетим Созопол и си търсим нещо подходящо за 4-ма възрастни с дете на 3г. Можете ли да ми препоръчате апартамент, къща за гости или семеен хотел в близост до плажа?

# 103
  • Мнения: 2 274
И тази година няма да има влакче
Ей, много ме е яд. Миналата година отидохме заради него, на децата бях казала и после разбрахме, че няма да има. Тая година си викам - ще го пуснат вече, но уви...

# 104
  • София
  • Мнения: 3 047
Спирането на влакчето, заради пандемията ли е или не могат да се договорят? Тамън махнахме детската количка миналата година и исках да се изкефят децата и го спряха. И аз имах надежда тази година да го пуснат.

Общи условия

Активация на акаунт