На море в Гърция 2021 - IV

  • 41 072
  • 799
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 065
Т.е. съпоставяме малка таверна в Молос с екзоточен ресторант в София.
Пък и denizara питах по принцип, дали дават 40+ лева за семпъл обяд в България.

Последно и спирам - въпросният марокански ресторант е пълна дупка. Никога не бих седнала там, ако стар приятел не беше настоял.
А порциите бяха миниатюрни. Табулето бе в купичка с диаметър 10 см. В тажините имаше по 4-5 малки парченца месо, останалото кус-кус.

# 256
  • Мнения: 4 518
Трима възрастни сме, най-евтиното ни ядене беше за около 10 Евро, взехме си гироси за квартирата. В ресторант сме яли за 36 до 56 като не сме се спирали от нищо, освен рибата на килограм. Това е в Неа Перамос и аз съм бременна (тоест не пия алкохол и не ям морски дарове). В повечето случаи взимаме неща, от които всички ядем, не всеки да си има ядене, но и факт - не си взимаме основно в повечето случаи, но пък това ни е вкусно, това ядем. С кеф оставям пари тук и то не заради безплатната водичка или хляб. По-скоро от благодарност, че имаме опция и от злоба към БГ бетона.
Понеже вчера някой питаше за водата и времето тук - сутринта беше обичайното стъкло водата, чиста и спокойна, леко по-хладна от вчера. Дойдоха облаци, валя 10мин и пак излязоха вълни. Като цяло е доста непостоянно положението.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 16:34 от Fairytale11

# 257
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, в България даваме за вечеря даже 70 лв. Има и вино 1 чаша, както и 1-2 бири. Гироси няма, но има дюнери по 6 лв. Иначе салатата е 10 лв, но в бг поръчваме две, защото са малки, стават за един човек.  Това е моята равносметка и няма да ги дам тези пари за нашето море. А, забравих, там е още по-скъпо от София. В Лозенец една салата е 12 лв, а порция цаца е 7.50 тази година. Не, мерси.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 16:43 от denizara

# 258
  • Мнения: 11 323
Не се заяждам, но понеже виждам, че е често срещана грешка, пък всички го поръчваме и ядем - гирос се казва Simple Smile

# 259
  • Мнения: 4 911
Съжалявам, че разпалих спорове на тема пари. Не исках да звучи като оплакване, а защото някой преди това каза, че е по-евтино от София. Simple Smile Ами не е, но всеки сам решава къде и колко пари ще остави.
И понеже и през Лидл минахме, определено цените са като в нашите Лидл, само че в евро. Рядко нещо в евро е по-евтино от българските продукти. Забелязах няколко такива неща, но се броят на пръстите на едната ми ръка. За парите е ясно, знаехме си и се бяхме подготвили да плащаме повече. Но единственото ми разочарование е тазгодишното море - пяна, мътна вода, чак водорасли. Макар че за това няма на кого да се сърдим. Grinning

# 260
  • Мнения: 11 323
Съжалявам, че разпалих спорове на тема пари. Не исках да звучи като оплакване, а защото някой преди това каза, че е по-евтино от София. Simple Smile Ами не е, но все сам решава къде и колко пари ще остави.
E, не, то какво лошо, бюджетирането е важна част от пътуването. Имат повечко дискусионен потенциал тия теми, но пък дават и полезна информация.

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Сигурно е питано 100 пъти, но в последните страници не е споменавано - за колко време се минава границата в момента? Обмислям ходене за 3 дни само, и ми е важно.
Ние минахме за 15 мин ( вчера)

По въпроса с храната - не ни е скъпо. По гръцките села, едно сядане в таверна е около 40-50 евро. Но първо отношението е различно, второ храната е по-вкусна, трето е разнообразие . Да отида на почивка и да ям зеле моркови салата и кебапчета!?! Еми не ми е курортно 😀 последните 15 години сме давали шанс на нашето черноморие, но едно е също - цаца, пилешки с корнфлейкс, сърца в масло и т.н Храна е много важна част от почивката ни и бихме давали с 30 лв повече на сядане, за да ни е хубаво 🤗

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 23:27 от janin4eto_87

# 262
  • Мнения: X
Тази седмица ще пътуваме ,който не е ваксиниран с бърз тест ли минава все още или изискват писиар?

# 263
  • Мнения: 4 911
И ние минахме на Кулата за 5-макс 10 минути, но това беше преди седмица. Още не сме се върнали, но ще пиша отзив. Надявам се да не влязат в сила новите слухове с изискванията като ПСР за всички или нещо подобно.

# 264
  • София
  • Мнения: 1 902
Съжалявам, че разпалих спорове на тема пари. Не исках да звучи като оплакване, а защото някой преди това каза, че е по-евтино от София. Simple Smile Ами не е, но всеки сам решава къде и колко пари ще остави.
И понеже и през Лидл минахме, определено цените са като в нашите Лидл, само че в евро. Рядко нещо в евро е по-евтино от българските продукти. Забелязах няколко такива неща, но се броят на пръстите на едната ми ръка. За парите е ясно, знаехме си и се бяхме подготвили да плащаме повече. Но единственото ми разочарование е тазгодишното море - пяна, мътна вода, чак водорасли. Макар че за това няма на кого да се сърдим. Grinning
За Лидл не съм съгласна,ама никак.

# 265
  • Мнения: 821
Тази седмица ще пътуваме ,който не е ваксиниран с бърз тест ли минава все още или изискват писиар?
Виж няколко (десетина) поста по-нагоре!

# 266
  • Мнения: 864
Пък и denizara питах по принцип, дали дават 40+ лева за семпъл обяд в България.
Не съм Денизара, но ще ти отговоря, че за съжаление - да. Говоря за масовки като Хепи, по-евтино заведение в София не се сещам, поне не и с приемливо качество. Eкзотичните е ясно, че са значително по-скъпи.
Aма пак София се сравнява със заведение в Каламитси, което всички знаем, че е селце с не повече от 20 къщи, може да има 5-6 таверни вече. Едно време бяха точно 3 + една гиросчийница Wink
Ако примем, че гирос е равно на дюнер, значи вчера за 2 пилешки дюнера и един вегетариански платихме 10 лв, което е доста по-малко от сметката за аналогична поръчка на denizara.

Съжалявам, че разпалих спорове на тема пари. Не исках да звучи като оплакване, а защото някой преди това каза, че е по-евтино от София. Simple Smile Ами не е, но всеки сам решава къде и колко пари ще остави.
И понеже и през Лидл минахме, определено цените са като в нашите Лидл, само че в евро. Рядко нещо в евро е по-евтино от българските продукти. Забелязах няколко такива неща, но се броят на пръстите на едната ми ръка....

И абсолютно съм съгласна с това мнение.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 22:10 от Mur

# 267
  • Мнения: 4 911
Съжалявам, че разпалих спорове на тема пари. Не исках да звучи като оплакване, а защото някой преди това каза, че е по-евтино от София. Simple Smile Ами не е, но всеки сам решава къде и колко пари ще остави.
И понеже и през Лидл минахме, определено цените са като в нашите Лидл, само че в евро. Рядко нещо в евро е по-евтино от българските продукти. Забелязах няколко такива неща, но се броят на пръстите на едната ми ръка. За парите е ясно, знаехме си и се бяхме подготвили да плащаме повече. Но единственото ми разочарование е тазгодишното море - пяна, мътна вода, чак водорасли. Макар че за това няма на кого да се сърдим. Grinning
За Лидл не съм съгласна,ама никак.
нямам предвид брошурата, а ежедневни, нормални продукти - сирене, мляко, домати, пилешко, пържоли и т.н.
Понеже правихме барбекю и направихме доста голям пазар от Лидл, сметката ни беше същата в евро обаче (тоест по 2 в лева), както правим и барбекюто в БГ Simple Smile.
Само едната салатка, май копфсалатата беше на 0.50 Евро, а в БГ е по-скъпа.

# 268
  • София
  • Мнения: 1 263
Все си мислех, че ракия и ципуро е едно и също.

И понеже сме на тема софра:
Скрит текст:

Това на Маравелис прилича. Много хубав амбелофасоля (или както там му викат на аспержовия фасул Simple Smile ) правят там, и винцето им е много хубаво. Охх, наздраве Simple Smile

А дискусията кой, къде, как и за колко ял в Гърция или в България, или колко платил в магазина няма кой знае колко смисъл за мен, защото хората сме различни, всеки консумира различно, има различни приоритети и вкусове, навици на хранене, и пиене, а и финансови възможности също. И не винаги цената определя качеството. В прехваления Каламатианос, последния път ни сервираха много скапана храна за егати и цената, само тиквичките ставаха. Там под 100 евро сметка май не сме плащали, но в добрите му години си струваше всеки цент. Важно е, човек където и да е, да се наслаждава на живота, почивката, красивите места, хубавата храна и да поглези душата и тЕлото Simple Smile Един път се живее.

# 269
  • София
  • Мнения: 12 065

Aма пак София се сравнява с заведение в Каламитси, което всички знаем, че е селце с не повече от 20 къщи, може да има 5-6 таверни вече. Едно време бяха точно 3 + една гиросчийница Wink
Ако примем, че гирос е равно на дюнер, значи вчера за 2 пилешки дюнера и един вегетариански платихме 10 лв, което е доста по-малко от сметката за аналогична поръчка на denizara.

Само че май не си отчела, че денизара писа за порция гирос, а не за пита гирос.
Когато дадеш 10 лева за три дюнера в морския Лозенец например, ела да те почерпя.

Общи условия

Активация на акаунт