На море в Гърция 2021 - IV

  • 41 072
  • 799
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 030
Години наред поне по два пъти в годината сме били в Гърция.
Миналата и тази година отказах да си причинявам тестове , търсене на лаборатории и притеснения кой, кога и какво ще реши.
Но, ние винаги сме посещавали и нашето черноморие,, та поне на този етап не ни липсва .

# 226
  • Мнения: 864
През юни 4 човека обядвахме за 22 евро, имаше и узо и бира.
Последния петък на вечеря двама души преядохме за 15 евро.
Еха! Къде ги намирате тези таверни? Че то само октоподът на много места е толкова?
В Гърция не се яде само октопод или калмари.
Има и много места, където могат да се ядат манджи.

Манджи могат да се ядат навсякъде, въпросът е кой какво иска да хапва когато е в Гърция. Обикновено хората предпочитат морска храна. С манджа от 5 нагоре, обиконовено над 7-8 и бира 3 евро, не знам с какво могат да се нахранят двама в Гърция за 15 евро наистина. Така че за тази сума най-вероятно просто се подхапнали.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 14:34 от Mur

# 227
  • София
  • Мнения: 2 663
Няма смисъл да спорим за цени. Всеки има различни предпочитания за храна, а и Гърция е достатъчно голяма и разнообразна, за да предлага и различно качество и цени. Но се е загнездило едно мнение, че в Гърция е по-евтино от България, а това не е така. Просто си оставяш парите с повече кеф:) Още един пример- сладолед под 2 евро на Елгида не видях. Тук детето вчера хапна същия сладолед за 1.20лв.

# 228
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, твърдя, че някои неща са по-евтини в Гърция отколкото в България, а други цени са по-скъпи, но близки, не са двойни. Това не е добре, защото при нас заплатите не са в евро, означава, че животът в Бг е много скъп, а доходите - супер ниски. Виждам и основно коли от София, само 2-3 съм видяла с друга българска регистрация освен софийска...

# 229
  • Мнения: 11 323
Няма смисъл да спорим за цени. Всеки има различни предпочитания за храна, а и Гърция е достатъчно голяма и разнообразна, за да предлага и различно качество и цени. Но се е загнездило едно мнение, че в Гърция е по-евтино от България, а това не е така. Просто си оставяш парите с повече кеф:)
По-евтино не е, особено ако сравняваме с туркапаните на Черноморието, но преди 10-20 години беше значително по-скъпо. За това време у нас цените в заведенията пораснаха двойно и тройно и се доближиха, а на някои места и задминаха гръцките, които пък от своя страна са се променили сравнително малко.

Пример - преди 20 години у нас беше немислимо да ядеш салата за 12-14 лева, а сега има и по-скъпи. Гръцката салата все си е около 6-7 евро. И те така.

# 230
  • Мнения: 471
"Това не е точно така. Може би зависи от мястото, но в повечето таверни цените са като българските, но в евро, т. е умножено по две."


Това не е точно така: Тази вечер бях на Узо-Пломари-5.50 Е за 200мл. и гръцка салата за 5.50Е. В български ресторант гръцка салата около 250гр.–14 лв. В Гърция не е 250 гр., нали, а е 11 лв. Ако знаете българска кръчма, където да пия 100мл. Узо-Пломари за 5.50 лв., моля информирайте ме...и Вас ще почерпя. Стек минерална вода Загори 6х1.5 л.-1.6Е. Колко струва такъв стек в България? Има още много примери.

Може ли адреса на таверната?

# 231
  • Мнения: 228
"Манджи могат да се ядат навсякъде, въпросът е кой както иска да хапва когато е в Гърция. Обикновено хората предпочитат морска храна. С манджа от 5 нагоре, обикновено над 7-8 и бира 3 евро, не знам с какво могат да се нахранят двама в Гърция за 15 евро наистина. Така че за тази суа най-вероятно просто се подхапнали."

Снощи жената реши да се правим на вегетарианци. Ето ви сметката:
1.Узо Пломари-2х5.50=11Е
2.Салата зеле, моркови, черв. чушка....-5.50Е
3.Кока Кола-2Е
4. Мин.вода 1,5л.-1,5Е
5.Порция тиквички с джадзики-4.50Е
6.Хляб-1Е
Тотал-25.50 Е  
Не си мислете, че сме тип манекен и се засищаме с мн.малко-просто порциите са като за двама.
Така похапнахме и попийнахме, че едва се прибрахме до студиото.
Тази вечер няма да и се получи с вегетарианството-ще сме на виенски шницели. Сметката ще е около 30-32Е /разбира се с узото салатата/. За мен това са прилични цени и често не успяваме да изядем всичко.
Морската храна пак е с порции за двама:
Октопод-11Е
Калмари-8Е
Миди-8Е
Разбира се големите риби, които са на килограм са по-скъпи-25-40Е/кг.

# 232
  • София
  • Мнения: 12 065

Манджи могат да се ядат навсякъде, въпросът е кой какво иска да хапва когато е в Гърция. Обикновено хората предпочитат морска храна. С манджа от 5 нагоре, обиконовено над 7-8 и бира 3 евро, не знам с какво могат да се нахранят двама в Гърция за 15 евро наистина. Така че за тази сума най-вероятно просто се подхапнали.


Аз лично не държа на калмари и октопод.
Ако мога да ям готвено, предпочитам го.
Телешко в патладжан, мусака, кефтедес стифадо, свинско с лимонов сос и т.н.
Освен това никъде не съм писала, че е имало и алкохол в сметката от 15 евро.
Алкохол имаше в сметката в Молос, която беше 22 евро.

Не желая да споря с никого. Хората сме различни. Тук повечето предпочитат плитък пясъчен плаж с бийЦ бар. Аз пък бягам далече от такива места.
И с местата за хранене е същото - предпочитам малката семейна таверна пред популярно туристическо заведение.

# 233
  • Мнения: 864
....Гръцката салата все си е около 6-7 евро. И те така.
Хич не съм съгласна, че гръцката салата си е все 6-7 евро, нито пък че манджите и калмари/октоподи са си на същата цена от преди години. Определено има покачване на цените и като добавим, че хляба и водата на много места от няколко години се плащат допълнително, та сметката е доста по-различна. Само един пример ще дам, познат на повечето, Каламатианос, но има много други такива с тенденция нагоре, които са многократно посещавани в годините.
Иначе съм съгласна, че в Бг поскъпването е по-драстично и ножицата, особено по морето, е безкрайно голяма. Обаче пък да се оставя впечатление, че почивката в Гърция е евтина е нередно. Ние за 20 евро и преди 15 год. в Гърция не сме се нахранвали, а не прекаляваме нито с ядене, нито с пиене. Та не знам змията откъде ги вади тия цени.

# 234
  • София
  • Мнения: 12 065
Mur, ако искаш, ще се поровя малко в гугъл мапс, за да ти дам точен адрес на кръчмата в Молос. Пробвай и сподели после.

# 235
  • Мнения: 11 323
Каламатианос се преформатира от традиционна гръцка таверна в гурме ресторант и е по-различен случай.

Има поскъпване и в Гърция, но за храните е в рамките на 20-30% процента по мои впечатления, а в България е в пъти. Освен това има значение и къде ги плащаш, все пак - и като тип заведение, и като локация.
Далеч по-забележимо е поскъпването на нощувките, което в случая не коментираме - те според мен са скочили поне двойно за този период.

25-30 евро за нахранване на трима без алкохол (макар че в Крит ракията е безплатна, та може и с алкохол) сме плащали последните 2-3 години в южен Крит, някои места на Пелопонес, както и в Ахилио и Глифа. Не знам Змията откъде пише Simple Smile

# 236
  • Мнения: 864
Mur, ако искаш, ще ще споровя малко в гугъл мапс, за да ти дам точен адрес на кръчмата в Молос. Пробвай и сподели после.

Няма нужда.
Следващите 4 човека, които се нахранят за 22 евро или двама за 15, може да постнат тук сметките си, ако имат желание Simple Smile

SPSt,  сметката ви е съвсем нормална като за двама и може да сте преяли, но ястие в поръчаното от вас няма на практика. Хората тия неща ги похапват между другото Simple Smile

# 237
  • Мнения: 11 323
SPSt,  сметката ви е съвсем нормална като за двама и може да сте преяли, но ястие в поръчаното от вас няма на практика. Хората тия неща ги похапват между другото Simple Smile
И аз не забелязах да има ядене в цитираното Stuck Out Tongue Та, ние определено не ядем така, дори когато плащаме ниски сметки. Но все още има основни с месо и гарнитура по 6-7 евро на много места в Гърция. Има и мусака по 10-12 евро, нали, но обичайно е в силно туристическа среда.

Една от високите цени, които трудно ще стигнем у нас (но вървим устремно натам), са цените на пица - 10-12 евро от доста години, при това в най-обикновено капанче. Но си поръчваме понякога, вкусни са ни.

# 238
  • София
  • Мнения: 12 065
Ето линк към заведението в Молос. Беше единственото, което работеше.
https://www.google.bg/maps/@38.8090122,22.6449136,3a,75y,277.6h,82.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGUOmI28YnuQfoultM0ELog!2e0!7i13312!8i6656

# 239
  • Мнения: 864
За 6-7 евро съм съгласна, но като добавиш бира или безалкохолно, пак не мога да ги докарам 15 евро хранене за двама, нито пък до 22 за 4-ма. Някакви изключения сигурно има, но не и в масовия случай.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт