Любители на котки - Тема 162

  • 25 799
  • 784
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 224
Ха така. Не знам какво говори това за мен, но и аз бих се постарала да му го върна на идиота.
Милото коте, бързо да се оправя!
Аз знам, че чернодробни смущения получават,не бъбречни , макар че и аз не виждам логика от еволюционна гледна точка.
Гледачката на котките в зоопарка -лъвове, рисове и т.н. - разказва, че един ден в седмицата са на пълен глад, за да имитират донякъде естествени условия, където храната не идва под час.

# 136
  • Мнения: 4 200
Възможно ли е да не ритнат, а ако е лежал на постелката човекът да се спънал в него, два три пъти мойто коте така ми се шмугна в краката, че ако нямаше къде да се подпора можех да го смачкам.

# 137
  • Мнения: 4 042
Здравейте момичета отново,

На ветеринар ще отидем утре.
Дадоха ми го обезпаразитено, както и с какво е минало обезпаразитяването. Котето се чеше обаче и на светлите чаршафи се вижда че падат едни малки черни точици.
Странно ми е как гледани в дома и с майка си може да имат бълхи, но знам ли вече.
И моето беше така,седмица след като беше при нас започна да се чеше,видях черни пърхички. Взех от ветеринарната аптека капки за бълхи,казаха 2 капки на вратлето. И паднаха 2 бълхи,а тези черни пърхи ги изчопках колкото можах. Нямам представа как се появиха,като е гледано в апартамент.

# 138
  • Мнения: 18 542
Еволюционно... То, че няма да умре на мига - няма. Ей на, недохранени и болни, улични котки има много. Не всички животни складират излишна мазнина, че да се хранят с нея и да издържат няколко седмици или месеца.
В природата, дивите котки, винаги намират храна. Това не са мигриращи или хиберниращи животни, които да издържат дълго без храна.
И да, прочетете ако искате, че ако котка не се храни повече от ден, започват проблеми с вътрешните органи. Не е нужно да отслабне видимо, за да има проблем.

Мисля, че спорът е излишен...

# 139
  • Мнения: 729
Някой ползва ли автоматична хранилка?

# 140
  • Мнения: 29

Лео стана на 1 година преди 2 дни, а от 2 седмици вече не е 100% мъж.

# 141
  • София
  • Мнения: 11 571
Честит рожден ден на този красавец. Да е много здрав и гушлив.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 19:46 от miamim

# 142
  • Мнения: 10 820
Ха така. Не знам какво говори това за мен, но и аз бих се постарала да му го върна на идиота.
Милото коте, бързо да се оправя!
Аз знам, че чернодробни смущения получават,не бъбречни , макар че и аз не виждам логика от еволюционна гледна точка.
Гледачката на котките в зоопарка -лъвове, рисове и т.н. - разказва, че един ден в седмицата са на пълен глад, за да имитират донякъде естествени условия, където храната не идва под час.

Чернодробна липидоза, да. Когато не се хранят достатъчно хронично или когато са били седмица без ядене. При бъбречната недостатъчност първо търсят да пият много вода, а в последния стадий висят над купичката и не могат да пият.

И като вметнах ХБН,
ПОДАРЯВАМ една тубичка с капсули запечатано лекарство RenalVet на VetExpert, ако има някое другарче с ХБН в темата. Срока му на годност изтича след 08.2021. Бях го купила миналата година за всеки случай и го бях забравила в гардероба. Не ми се наложи да го ползвам, но вчера случайно ми попадна. Не е отваряно, а е скъпичко. Ако някой желае, да му го пратя, да ми пише...

# 143
  • Мнения: 15 491
Леле, какъв красив рожденик! Heart Eyes
Жив и здрав да е Лео! Flowers Four Leaf Clover

# 144
  • Мнения: 1 642
Честит рожден ден на Лео! Да е жив и здрав и все така красив и величествен.

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Васко,съжалявам,че са ритнали котето.
Веднъж ритнах коте.Беше тъмно,то беше черно,бързах,но силничко го бутнах.Изобщо не видях,че има нещо,преди нямаше ни осветление,ни телефони с фенерчета...Скри се под една кола и взе да съска и много ми дожаля...
Не ритам обаче съзнателно никакви животни,дори синът да пищи от дребни кученца,нито ги ритам,нито казвам,че ще ги ритам.Безобразие е да риташ някой по-малък и слаб.Е,отворен собственик на куче понякога прекалява и пак не мисля,че боят е решението.
И отмъщението не е начинът,дано котенцето се оправи.

Я да ви питам тази храна как ви се струва като състав,Хари я хареса:


Уискас Джуниър яде,ушите му плющят.
Обаче взех Уискас за голяма котка,не е очарован.Една кутия с 12 пауча Уискас отива утре при Моли,може и другите да я последват...
Моят е глезльо,ама аз и затова съм го взела,да го глезя,гушкам и обичам.
Нали Hapy cat е без захари,без глутен,с повече месо...
Направо не смея да се похваля,че на Хари коремчето е по-добре...

# 146
  • Мнения: 18 542
Ориз и билки на котето не му трябват. Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 1 715
Vasil Vasilev, дано бързо да се оправи животинчето! Някой ден всеки си плаща за злините. От хората по-лошо няма май.

Пак слагам магазина на Handmade Orange Cat's. Вземете си по нещо и няма да съжалявате. Ще помогнем на котковци в нужда.

# 148
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 782
Сега, яде Пюрина горме. Малко солено ми излезе но исках само да хапне.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Предпочитам когато имам възможност, да купувам неща от групата на майките на деца с увреждания.
Обичам животните,но като майка сърцето ме боли и за майките,и за децата.
Иначе и идеята да се помага на котета в беда е добра.
Ориз и билки на котето не му трябват. Simple Smile
Оризът не е толкова зле,регулира разхлабен стомах.
Билките не са толкова лоша идея,те са лечебни...
Пауч само с месо няма смисъл да купувам,а и май няма,така или иначе си му давам варено/печено пилешко.
Просто обича пауч и се глези и умилква и искам да намеря по-безвреден,който да давам като лакомство.
Не ден яде или един,или половин пауч.
Има си гранули и варено/печено месо без подправки.

Общи условия

Активация на акаунт