Тема за напълно ваксинирани, но разболели се от Ковид- истории от първо лице

  • 28 224
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 6 212
Във вчерашните новини (по btv), предупредиха за наплива от заразени, туристи. Завеждащ отделението каза, че 90% от новоприетите, болни чужденци са ваксинирани.
90 % новоприети или положителни?
Поне това, което аз четох е, че от положителните PCR 80-90% са ваксинирани.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 14 575
Новоприети положителни.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 571
Grinning
Точно тази новина разисквахме вчера, май в другата тема. Виждам, че има доста чули - недочули и така тръгват едни легенди....

# 78
  • Мнения: 13 981
Може да има и с фалшиви сертификати.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 571
Не са проети в болница. Пуснете си на запис новините и ги гледайте. Вчера и друга потребителка го изпляска това, после се оказа, че се била объркала.

За фалшиви сертификати в България знам. Че не били и скъпи. Днес една колежка ми сподели. Все не ми се ще да вярвам и се надявам да е ЕЖК. За чужбина не знам.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 212
Новоприети положителни.

Аз явно чета съвсем друго нещо.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/burgas-opasno-blizo-do-nova-covid-valna.html

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Влезнали са с ваксина или отрицателен PCR,  а на тръгване PCR-a им е позитивирал

И са карантинирани. Дали са болни?
Дали са били ваксиниани?
Къде са карантинирани и безплатно ли лежат в нашите болници?

Трябваше да ги пратим в 5 звездни хотели да си лежаат карантината, може би Simple Smile

Много са въпросите

# 82
  • Варна
  • Мнения: 14 575
" Част от новозаразените са с "Делта " вариант. Те остават за 14 дневна карантина в страната. 80-90% от тях са ваксинирани..."

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 6 212
Новозаразени - да. Просто са карантинирани. Това не означава че са новоприети. Ако са новоприети, това от своя страна означава, че са в тежко състояние.

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но дали са болни?

Толкова ли е трудно да се напише нормален, даващ информация репортаж, а не някаква каша от думи, която всеки сам си разплита, както дойде ?
Сега това каква информация ни дава
Всеки си разбира различни неща

# 85
  • Варна
  • Мнения: 14 575
Лапсус. Независимо от състоянието им са заразоносители.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 212
Никога не се е твърдяло, че ваксините предпазват от заразяване.
Още от началото обясняваха, че има два вида ваксини - едните пазят от заразяване, другите пазят от тежко протичане на болест. За жалост ваксините срещу Ковид не са от първия тип.

# 87
  • Мнения: 681
Обикновенно, когато изпляскат заглавие на новина, та дори и по Нова и БТВ, то е много сензационно. И после четеш четеш и не били компютри а компоти!
По темата аз съм ваксиниран с Пфайзер и живо ме интересува боледуват ли симптоматично ваксинираните и колко тежки са симптомите. Ще следя!

# 88
  • Мнения: 1 625
Месечинка, едва ли ще има такива изследвания, просто защото държавите, в които се правят изследвания ваксинират масово преболедувалите. Например във Великобритания и САЩ препоръката е на 28 ден след позитивен тест. Други държави, включително нашата са с препоръка за 6 месеца, но не повече.

Емералд, в другата тема вчера потребителка от САЩ даде информация.
От 20,7 милиона ваксинирани, разболелите са 14 000, приети в болница в тежко състояние около 900 и починали около 100 човека. Не помня точните бройки, но бяха в този порядък.
Т.е. риск от тежко протичане 0,003%, риск от смърт 0,0004%.

Намерих коментара, ето линк.
https://bg-mam.ma/p/1353798/43216113

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Neko.fukakai , от линка в линка Simple Smile

"Of those that responded (San Francisco, San Mateo, Napa and Sonoma),only Sonoma County reported deaths among vaccinated people.
Sonoma County's health department says of the 475 breakthrough cases, there have been 23 hospitalizations and two deaths. Both people who died were older than 90, with significant underlying health conditions."

Гугъл Транслейт:

"От отговорилите (Сан Франциско, Сан Матео, Напа и Сонома) само окръг Сонома съобщава за смърт сред ваксинирани хора.
Здравният отдел на окръг Сонома казва, че за 475 пробивни случая е имало 23 хоспитализации и два смъртни случая. И двамата починали са на възраст над 90 години със значителни заболявания. ""

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт