Лидл 155 - Септемврийски страсти и неволи

  • 106 404
  • 2 166
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Аз да се оплача от лазанята,която беше на промоция мин.седмица - за пореден път ми киселее , в срок е до 08,10 ,но и трите вида,които бях взела ,видях,че са надути вече и ги опекох тази вечер.Киселее и това е ! Приключвам с тази лазаня .
"надути" значи, че защитената атмосфера е вътре. т.е. читаво е.
киселеенето може да е  и от короната. тя променя вкуса. направи си ПСР тест  rotfImbo

Няма нужда от ПСР, а от малко готварски умения да си направи вкъщи сама лазаня или пица. ...
Друга основна съставка освен уменията, даже по-важна е времето. Simple Smile

# 2 086
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз да се оплача от лазанята,която беше на промоция мин.седмица - за пореден път ми киселее , в срок е до 08,10 ,но и трите вида,които бях взела ,видях,че са надути вече и ги опекох тази вечер.Киселее и това е ! Приключвам с тази лазаня .
"надути" значи, че защитената атмосфера е вътре. т.е. читаво е.
киселеенето може да е  и от короната. тя променя вкуса. направи си ПСР тест  rotfImbo

Няма нужда от ПСР, а от малко готварски умения да си направи вкъщи сама лазаня или пица. ...
Друга основна съставка освен уменията, даже по-важна е времето. Simple Smile
Лазанята не е трудоемка, когато е с готови кори. Даже е като аламинут. Един сос трябва само.

# 2 087
  • Мнения: 69 363
Само, ама време си трябва. Права е Морена.

# 2 088
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 031
Как са пуловерите от днес?

# 2 089
  • велико търново
  • Мнения: 588
Мариновани те свински ребра много ли са люти?
Пише в сладко люта марина та, а не обичам люто.
Благодаря!

# 2 090
  • Русе
  • Мнения: 5 359
Пикантни са, но не прекалено според мен. Вчера друга опаковка пекох и почти не се усещаше люто, предната бяха по hot.

# 2 091
  • Мнения: 4 033
Защо не казвате за таз новост?!? И по-хубави съм яла, но да речем, че и този става.

# 2 092
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Маринованите свински ребра много ли са люти?
Пише в сладко люта марината, а не обичам люто.
Въпрос на усещане за лютивината, а и колко люто се е паднало в опаковката. Wink

# 2 093
  • Перник
  • Мнения: 4 873
Харесваме пиците от италианската седмица. Другите не. По принцип всякакъв вид полуфабрикати рядко влизат у дома. Веднъж и кори за лазаня месих от немай къде.
От новата брошура нищо особено не харесах, но видях, че има смесител, май някой искаше Simple Smile

# 2 094
  • Мнения: 5 169
evhen, на каква цена е тази вкусотия

# 2 095
  • Мнения: 511
Аз да се оплача от лазанята,която беше на промоция мин.седмица - за пореден път ми киселее , в срок е до 08,10 ,но и трите вида,които бях взела ,видях,че са надути вече и ги опекох тази вечер.Киселее и това е ! Приключвам с тази лазаня .
"надути" значи, че защитената атмосфера е вътре. т.е. читаво е.
киселеенето може да е  и от короната. тя променя вкуса. направи си ПСР тест  rotfImbo

Не бяха надути ,когато ги купих . Ако беше от короната ,то всичко щеше да ми е кисело,не само тая лазаня.

# 2 096
  • Мнения: 14 522
Някой да е купил от лед лампите?

# 2 097
  • Варна
  • Мнения: 547
Преди време някой попита, но не видях отговор, та сега и аз: Имате ли опит с оксиметъра от днес, пускали ли са го досега и доколко е надежден като показания?

# 2 098
  • Мнения: 546
Да, от замразеното тесто за пици правя така мързеливо и мекички, за пици също е добро, но не мога да постигна с него резултат като на тесто от пица на пещ, каквато съм хапвала в добри пицарии. Пробвала съм и да меся тесто, което да пека върху каменната плоча от раклета във фурната, за бърз вариант понякога ползвам и готови пици, и готовото тесто за пици, но няма как да се получи като липсват определени условия такъв искан резултат.

За истинско италианско тесто за пица, се ползва едно специално брашно, което все търся в Лидъл, но няма. Иска ми се да заредят. Ето го:

# 2 099
  • София
  • Мнения: 5 551
Да, от замразеното тесто за пици правя така мързеливо и мекички, за пици също е добро, но не мога да постигна с него резултат като на тесто от пица на пещ, каквато съм хапвала в добри пицарии. Пробвала съм и да меся тесто, което да пека върху каменната плоча от раклета във фурната, за бърз вариант понякога ползвам и готови пици, и готовото тесто за пици, но няма как да се получи като липсват определени условия такъв искан резултат.

За истинско италианско тесто за пица, се ползва едно специално брашно, което все търся в Лидъл, но няма. Иска ми се да заредят. Ето го:


А може ли рецептата по която правиш тестото?
Въпросното брашно в другите вериги има ли го?
На мен ми е много мерак с домашно тесто да направя пица.

Общи условия

Активация на акаунт