Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 426
  • 757
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 591
не си спирайте витамините преди изследване , само на инжекции В12 се спира. Ако имате дефицит или понижени нива с това спиране само ще влошавате изследването. Просто не ги пикте в дена на изледването ( ако се пият сутрин ) И си имайте на ум че съвсем леко ще са завишени.
това за мен ли се отнасяше 😊

# 541
  • Мнения: X
за всички Simple Smile Защото видях че Ирен е написала че се спират но реално нее така:) спира се само на инжекцим в12. Другите просто излизат съвсем леко по високи , при едно спиране на вит Д за 10 дена нивата може да спаднат по бързо от колкото ще качите.

# 542
  • Мнения: 5 150
Понеже навсякъде е такъв съветът и аз го спазвах преди да забременея. Всеки си решава как да постъпи.

# 543
  • Мнения: X
навсякъде и стойностите са занижение на горни граници на витамини но пак следваме други Simple Smile Аз това го казвам от препоръки на всички лекари ( Русев , Сигридов , Калчев итн )

# 544
  • Мнения: 576
Потвърждавам - витамини не се спират при бременни - камо ли за толкова много дни. Само в деня на изследването.

# 545
  • Мнения: X
Бременни не бременни все тая Simple Smile Аз като бях не бременна едва го вкарах вит Д то в средна норма даже не на горна граница . А ако го бях спирала не знам, а в края на бременноста витамините падат като безумни , пия вит Д в високи дози всеки ден и си седим на долна граница, бебето буквално ми изяжда всички витамини. С тия мутации просто няма смисл от това спиране Simple Smile

# 546
  • Мнения: 576
Аз пък с 5000 единици превиших Д-то след 7-месечна борба да го вдигна над средата. И Сигридов ми каза да мина на 1000. Ама пък фолиевата падна - бе въобще правят си квото си искат 😃.

А какво правим след раждане и по време на кърмене - пак ли същите дози продължаваме на Б-тата и Д-то? А фолиевата спира ли се?

# 547
  • Мнения: X
по приницп е редно да се продължи , ама аз може и да им тегля една М…. за няколко седмици защото ми дойде до гуша.

# 548
  • Мнения: 576
Хаха, е тогава може да минем на комбинирани..

# 549
  • Мнения: X
е не може Simple Smile защото трябва да са ти метилирани , това не се отнася само за бременност. Нали гена е проблемен

# 550
  • Мнения: 576
Е има доста видове комбинирани метилирани

# 551
  • Мнения: X
Мисълта ми беше и друга , че трябва да видиш дозите , защото примерно аз лично ( привеждам пример с мен но познавам и други ) с доза под 1000 мг в12 и доза под 3-4 хиляди Вит Д падам под лолна граница а фолата не ми понася всякакъв Simple Smile И все излиза извън норми независимо че уж е Мета . За това е хубаво все пак да се следят а не просто да си мислиш че щом е мета всичко е 6

# 552
  • Мнения: 374
Здравейте, някой има ли впечатления от доктор Ташков? На ти ли е с тромбофилиите , взима ли отношение в терапията? Пуска ли доплер на всеки преглед? Искам да сменя Вецев и се чудя къде да отида...

# 553
  • Мнения: X
Специално за Ташков само кофти неща чувам напоследък. Не пуска доплер, прави си квот си иска.От Вецев само в Токуда бих отишла но там нито Нараш нито Атанасова поемат нови пациенти. Виж Колева и Апостолова.

# 554
  • Мнения: 374
Дано някой от първо лице да ми отговори. Какво означава прави си каквото си иска . Той и Вецев си прави каквото иска  при димер 2.68 и антиха под нормата ми се разкрещя , че няма да ми коментира резултата щом съм си го пуснала на моя глава и 2 седмици седя и треперя  да не говорим , че последния път не ми пусна доплер и ми даде час за след още един месец ??? Демек 2 месеца без доплер ще станат ..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт