Коремчето издава ни вече, че през Март ще гушкаме бебче! 💙❤ тема 3

  • 26 606
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 549
В страни от коментиранито до сега, но да се похваля че днес се престраших някак си да купя първото нещо за бебо. В 17гс съм от днес и взех две шапчици, чух че било първата покупка да е шапка , но защо точно не знач 😂
Аз разбрах за това суеверие след като с първото купих чорапи. Купувало се шапка, че бебето да излезе с главата на пред. Нямах проблеми с раждането.
И аз извадих дрехите от калата. Като ги гледам тях направо ми се виждат ужасни в сравнение с тези по магазините. Как може да ги правят все по-сладки. Няма да издържа и сигурно ще куоя някоя друга дреха в повече. Като ги видях колко са мънички се надигнаха хормоните и се разплаках. Направо не си спомням кога е била толкова мъничка. А и сега не е голяма 2г.7м.

# 646
  • Мнения: X
И аз не можах да повярвам колко са малки! Много бързо се забравя...

# 647
  • Мнения: 759
Аз пък нищо не съм купувала, но вече ми подариха доста нови бодита и комплектчета с шапчици и ръкавички, одеалце. Абе доста неща са, аз съм казала какво искам да си избера аз и да не ми купува никой.

# 648
  • София
  • Мнения: 813
Аз влязох в пепко за съвсем друго, имаше супер сладки комплекти от шапка и ръкавички, а за бодита да не говорим 😂

# 649
  • Мнения: 479
Все още нищо не съм купувала аз.И никой нищо не ми е давал/подарявал.Като цяло ми се вижда много рано още на мен ,най-вече за количката. Кошара имам сгъваема цвят зелен от баткото ,която става и за момиче ☺️ Детска стая няма да правим,ще е при нас бебето.На този етап ще е такова положението.За първо дете вълнението е голямо и се подготвяхме много.Реалността обаче се оказа друга-не искаше да спи в дървената кошара,дрехите бяха малки още от първия ден (4кг се роди) , количката беше адски неудобна и тежка 🤷‍♀️,изцяло на кърма и не се наложи да се използва нито едно шише,стерилизатор, биберони и помпа за кърма.Затова този път няма да бързам с покупките.
Относно стаята няма как и за напред да е обща детска ,тъй като нашия батко е голям и вече е на съвсем друга вълна (училище,компютри,плейстейшъни и т.н.)
Мъжа ми казва-трябва да строя още стаи 😄😏🙉 Добре ,че сме в къща и има такава възможност ,иначе не стигат 🤔

# 650
  • Мнения: X
Нашата ще е обща детска, на този етап няма как да се комбинират бебето с баткото поради различните нужди. А по-нататък не знам, две различни ще са, но стаята е една, това е положението за близкото бъдеще.

# 651
  • Мнения: 311
Някое от момичетата, беше писало по-нагоре в темата с молба, ако някоя от по-опитните вече мами, може и иска разбира се, да сподели списък за пазаруване, на наистина необходимите за бебче покупки. Аз сега припомням и подкрепям напълно, ако някоя има желание-да ни просветли 😁. Има списъци в нета, но едно е друго да го научиш от първо лице, а не като част от реклама на определена марка бебешки принадлежности. Благодаря предварително 😊

# 652
  • Мнения: 1 804
clk, при кого в Окръжна мислиш? Ако може да кажеш и защо, че още се чудя...

# 653
  • Мнения: 14
clk, при кого в Окръжна мислиш? Ако може да кажеш и защо, че още се чудя...

При доцент Славчев. Той е водил бременността и е изграждал една моя приятелка. Тя се изказа мн ласкаво, за разлика от всички други, които отговаряха отклончиво. От разговорите пред кабинета му с другите бъдещи майки смятам, че избора е правилен. Има много, който са с втора или трета бременност и искат отново при него да раждат. Мен това мн ме успокоява.

# 654
  • Мнения: 1 804
clk, при кого в Окръжна мислиш? Ако може да кажеш и защо, че още се чудя...

При доцент Славчев. Той е водил бременността и е изграждал една моя приятелка. Тя се изказа мн ласкаво, за разлика от всички други, които отговаряха отклончиво. От разговорите пред кабинета му с другите бъдещи майки смятам, че избора е правилен. Има много, който са с втора или трета бременност и искат отново при него да раждат. Мен това мн ме успокоява.
Аз за Нешев много съм слушала там.. Но не знам още се лутам. За Славчев, не е ли сложно с часовете? Моята АГ не изражда и се чудя какво ще правя.. 😅

# 655
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз днес бях на АГ и плацентата ми е ниско върху канала, др каза че е опасно и може да прокървя и не знам да се притеснявам ли, да го мисля ли. Не каза да лежа или нещо друго.
Аз от нещата за бебето набирам по-големите, взех количка, стерилизатор. Креватче малко по-натам, а дрешки ако ми изпаднат на добра цена.

# 656
  • Мнения: 14
clk, при кого в Окръжна мислиш? Ако може да кажеш и защо, че още се чудя...

При доцент Славчев. Той е водил бременността и е изграждал една моя приятелка. Тя се изказа мн ласкаво, за разлика от всички други, които отговаряха отклончиво. От разговорите пред кабинета му с другите бъдещи майки смятам, че избора е правилен. Има много, който са с втора или трета бременност и искат отново при него да раждат. Мен това мн ме успокоява.
Аз за Нешев много съм слушала там.. Но не знам още се лутам. За Славчев, не е ли сложно с часовете? Моята АГ не изражда и се чудя какво ще правя.. 😅


Относно часовете - чака се, има закъснение, но се свиква.
Есенна магия - каза, че първото и детенце е изродено от Нешев и, че и сега ще му се довери Simple Smile

# 657
  • Мнения: 72
Аз днес бях на АГ и плацентата ми е ниско върху канала, др каза че е опасно и може да прокървя и не знам да се притеснявам ли, да го мисля ли. Не каза да лежа или нещо друго.
Аз от нещата за бебето набирам по-големите, взех количка, стерилизатор. Креватче малко по-натам, а дрешки ако ми изпаднат на добра цена.

И при мен плацентата беше ниска и запушваше канала, но на последния преглед се оказа, че се е вдигнала. И мен ме бяха предупредили, че може да прокървя, но за щастие не се случи. Но ако си остане ниско долу и не отпуши канала няма да можеш да родиш естествено.

# 658
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз днес бях на АГ и плацентата ми е ниско върху канала, др каза че е опасно и може да прокървя и не знам да се притеснявам ли, да го мисля ли. Не каза да лежа или нещо друго.
Аз от нещата за бебето набирам по-големите, взех количка, стерилизатор. Креватче малко по-натам, а дрешки ако ми изпаднат на добра цена.

И при мен плацентата беше ниска и запушваше канала, но на последния преглед се оказа, че се е вдигнала. И мен ме бяха предупредили, че може да прокървя, но за щастие не се случи. Но ако си остане ниско долу и не отпуши канала няма да можеш да родиш естествено.
В коя седмица се вдигна, на мен казаха, че ако стане ще е до 24седмица. Иначе аз съм с 2 секцио до тук и не ме притеснява раждането, а развитието на плода. Док каза, че в тази част на матката кръвонасяданията, нервите, тъканите са други.
Надявам се да се вдигне и всичко да е наред.

# 659
  • Мнения: 5 563
Дааа, аз залагам отново на Нешев. Препоръча ми го Красимир Стоилов от Добрич, той ми следеше първата бременност, и сега също.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт