Къща около София - 3

  • 36 485
  • 340
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 178
Здравейте, има ли села окола София,които са свързани със софийския водопровод, още по-добре, ако е към рилската вода?

# 121
  • Мнения: 4 916
Здравейте, и аз да повдигна малко темата и да попитам какъв интернет ползвате в селата около София? И кой излиза най-добре цена/скорост/качество на мрежата? Отдавна искам да опитам как е в къща и реших известно време да изкарам на близката вила, оооообаче ще трябва и да работя и не знам какъв нет да пусна. Искам нещо като местещо се устройство, рутер или нещо подобно, което после мога да си го взема с мен в София... или пък към Булсат устройството за ТВ на роднините ми да включа и някакъв пакет с нет, който да плащам, когато ще съм там... дали има такава опция и какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 12 310
Здравейте, и аз да повдигна малко темата и да попитам какъв интернет ползвате в селата около София? И кой излиза най-добре цена/скорост/качество на мрежата? Отдавна искам да опитам как е в къща и реших известно време да изкарам на близката вила, оооообаче ще трябва и да работя и не знам какъв нет да пусна. Искам нещо като местещо се устройство, рутер или нещо подобно, което после мога да си го взема с мен в София... или пък към Булсат устройството за ТВ на роднините ми да включа и някакъв пакет с нет, който да плащам, когато ще съм там... дали има такава опция и какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви предварително Simple Smile
Аз си избрах локалният интернет доставчик, като ползвам нет само за месеца, за който съм си платила.
Ако има проблем с него или по принцип мога и мобилният интернет да си ползвам. Там вече зависи колко имаш, за да си пуснеш и как е обхвата. Разбира се има и други варианти, но не исках договор и допълнителен разход за постоянно, защото и аз в момента все още не живея там за постоянно.

# 123
  • Мнения: 556
Булсатком имат интернет, но не знам дали не трябва окабеляване.

# 124
  • Мнения: 4 581
Здравейте, реших да попитам в тази тема, дано получа някакъв съвет. Харесах къща в село Врачеш, която напълно отговаря на изискванията ми, като единственото ми, но много съществено притеснение е, че едните съседи са цигани. Едва ли някой би могъл да ми каже с конкретните хора дали би имало проблеми, но като общо впечатление, някой с къща в селото може ли да сподели впечатления има ли проблем с циганската общност там? В близост до конкретната къща всички останали са на българи. Въпросната съседска изглежда поддържана.

# 125
  • Сф
  • Мнения: 10 831
Навремето Врачеш беше много хубаво село. Обаче сега, в тоя край ( Ботевградско) според мен има доста роми. Не бих купила там. Само напиши Врачеш цигани и ще ти излезат няколко масови боя в годините между роми и българи. Изобщо натам си е позабравен край и освен природата няма какво да ме привлече мен. Ихтиманско същата работа, но по култивирани малко, не правят проблеми. А и ти чак съседи ще си ги имаш..няма смисъл. Таф, ще сбъркаш сериозно с региона. Според мен!

# 126
  • Мнения: X
Какво казаха настоящите собственици, защо продават? От любопитство питам. Също, цената под пазарната за района ли е по тази причина? Знаеш ли откога имотът се продава?

Ние имаме един селски имот на няколко километра от Боровец. За мен като скиор това е супер. За съжаление обаче, понастоящем тоя селски имот се намира между две цигански махали в селото - постоянно се шляят наляво надясно и циркулират. Един ден, вероятно в недалечното бъдеще, ще бъде продаден точно по тази причина.  Нямам особено желание да оставаме в къщата и когато ходим към Боровец, което е поне 4-5 пъти годишно, винаги оставаме в хотел в курорта.

Мисълта ми е, сега е едно семейство, след 10 или 15 години може да сте в махалата. Аз по тази причина не бих купила.

# 127
  • Мнения: 4 581
Имотът се продава отскоро, има друга основателна причина за продажбата му. Досега е ползван от собствениците и през годините са правени  подобрения именно с цел лично ползване, което се вижда. Имотът не е занемарен, нито току-що напудрен. Разбира се, съседството определено може да е допълнителен фактор за продажба. Цената не е под пазарната, даже е леко висока.
Но, за съжаление, потвърдихте моите колебания и няма да си сложа този таралеж в гащите.
От около година се оглеждам за къща и тази наистина е първата, която ми отговаря на другите условия, но... няма да е тя.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 22:48 от TafTaf

# 128
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Със съседи цигани би било много смело решение. Само си представете в комшиите сватба, рожден ден и подобни сбирки, купон, ще се изсипе цялата махала и поне 10 дни цялата улица празнува.

# 129
  • София
  • Мнения: 410
Има ли гето, то продължава да расте. 1000% поради това продават. В един момент ще се окажете в ситуация, в която и вие искате да продадете, но няма на кой. В подобно място, ако имате деца, не зная как бихте съществували!

В много села беше така. Уж има малко роми, уж не са проблемни, но покрай тях идват още и още. И в един момент почват проблемите. И тогава спасение няма, освен евакуация. А тези в това село са от проблемните!!!

И в този район ромите стават все повече. Близо е до Ботевград, че и до София, по-нормални цени = много роми.

Само като прочета заглавията на статиите и не бих дори си помислил да купувам там! Пиянски свади, шум до сутринта, побои на лекари, бой с полицаи, бой между кланове, бой с българи...
https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D … rome&ie=UTF-8

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 09:13 от mitkomitashki

# 130
  • Мнения: 834
Може ли мнение за Мало Бучино, има ли нещо, което трябва да имаме предвид преди да вземем имот там?  Селото изглежда подредено, не знам как е с водата и канализацията - казаха ми, че имат. Някой ако знае подпочвената вода на каква дълбочина е?

# 131
  • София
  • Мнения: 30 281
Търся актуална информация за Казичене. Как е ситуацията там за живеене?

# 132
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Търся актуална информация за Казичене. Как е ситуацията там за живеене?
Много цигани има там, има си внушителна махала. Близка приятелка беше лекарка там, махна се. Иначе преди време беше добре в Казичене, сега не е точно.
Пак от нея знам за село Яна, има ураново находище и преди време са били изселени местните и са им дали апартаменти в кв.Хаджи Димитър. Те не са продали къщите си, сега продават доста там. Дали в момента има проблем там, не знам, трябва да се провери, за който иска да купува на това място.

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 17:22 от The Iron Lady

# 133
  • София
  • Мнения: 1 433
Търся актуална информация за Казичене. Как е ситуацията там за живеене?
Аз работя тук вече 8 г и като работно място ми харесва, защото офисите ни са на изхода за Кривина, а около нас всичко  е зелено. Цените на парцели и къщи са много високи. Казичене вече  е много индустриален квартал, много натоварено, шумно, много трафик. В половината село се чува шума от околовръстен път, от главната улица също. Не циганите са проблемът, даже и не съм виждала толкова, като излизам.
Транспортът е редовен, два автобуса. Маршрутка вече няма.
Магазини, куриерски фирми, аптеки, много хубава детска градина, даже е в две сгради.

# 134
  • Мнения: 10 795
Имам приятели, които живеят в Казичене и са много доволни и щастливи. Преместиха се от Опълченска. Ходила съм им на гости и не видях цигани. В Красна поляна има повече Joy

Общи условия

Активация на акаунт