ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 2

  • 40 186
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 170
Аз не съм гласувала' още събирам впечатления
Момичета' кажете има ли трик при махане на регулируемите облекла за учебници' лепящата лента да не отлепва част от хартията?
Чудя се как да ги подвързвам' че нали догодина ще се продават?

# 91
  • Мнения: 2 023
The Invisible, продаваш ги с подвързията:)
На набора учебниците не съм ги подвързала още, спокойна съм нали са си наши, но на третокласничката ги занесох в една книжарница където подвързват на машина(подвързиите се правят по учебника, но после могат да се свалят). Всяка година така процедирам и съм доволна.

п.п.The Invisible, писах на ЛС

Последна редакция: сб, 25 сеп 2021, 10:39 от vox

# 92
  • Мнения: 4 170
Vox' може ли координати на книжарницата?
Бях чувала за лепящите ленти' че се нагрявали със сешоар и не оставяли следи' но не съм го пробвала
С подвързия не знам дали някой ще ги купи?

# 93
  • София
  • Мнения: 4 913
Ако купувам ползвани учебници, даже бих се радвала ако са подвързани, защото ще ми спести аз да ги подвързвам. Но хора разни. Нашите учебници ги подвързах с лепящата "хартия" за книги:
Скрит текст:

Отчитаме първата ДР, по математика с 12 задачи, но всяка с по 4 подточки, т.е. 48.
От учителя по философия отзивът на младежа е еуфоричен. Вчера е било страшно интересно и забавно.

И да ви питам, купихте ли си вече тази книга?
Настолна трябва да ни е Joy
Скрит текст:

# 94
  • Мнения: 411
Нашите ученици са подвързани с такава лепяща хартия. Набора си ги купи от едно момиче. Спестих от облекла, залепих етикет върху стария . Догодина така ще ги продадем. Между другото той много си пази нещата имам здрави облекла от минали години.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 993
desita_q, забравих да уточня - думите са по испански.

Аз подвързах учебниците в office 1 - оказа се, че имат машина, оставих ги и се обадиха кога да отида да ги взема, беше в рамките на 2 часа

# 96
  • София
  • Мнения: 1 244
Нищо не подвързвам и не надписвам, ужасна загуба на време ми е. В последните години госпожицата сама се оправя с това. Не знаех, че има услуга за подвързване в Офис 1, обаче. Ще я пратя в понеделник да се занимае с това, въпреки че не мисля да ги продавам после. Може да ги подаря, ако намерим на кого.

Мойто се разболя в петъка и направи първо пропускане. Дано да няма повече, като цяло й е стабилен имунитетът ама така е като ходи гола 😂 даже я тествахме за Ковид домашно, след първа доза е в момента, но се оказа, че въпреки това можело да се заразиш и баща ми (лекар) прецени симптомите като характерни точно за ваксинирани (гърло и главоболие, без температура). За щастие е отрицателна, а и днес вече е пушка, ама бях малко на тръни.

# 97
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 771
Джия, да е честит рожденика! Да е здрав и следва мечтите си!
Тази година още като купувах учебниците, ги накарах да им сложат подвързии, каквито станат. Миналата година слагах едни с лепенки, кото много бързо се разлепиха.

Относно ремонтите, съм напълно съгласна с Добри. Имам достатъчен опит с няколко основни ремонта на няколко жилища. Няма такова неприятно нещо! Въпреки първоначалните калкулации, сумата набъбва по 2, по 3. А ако няма кой да им седи на главата, докато работят, крадат и после материалите не излизат и се купуват още, и още… Ами, все пак ходим на работа, няма как да зарежеш всичко и да стоиш с тях.  Спестихме част от проектирането на интериор и ел. система, защото свекъра ми е архитект, но майсторите направо ми скъсиха живота. При последния ремонт, мъжа ми накрая ги изгони.

# 98
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 398
у дома аз гоня.
ако не сте виждали пернишки майстор с трънска жилка се снишава и минава на другия тротоар елате, ще ви покажа.
след първите три дена под мое ръководство изрева на умряло и обяви, че половинката за два месеца не го е гонкал толкова, колкото аз за тия три ден.
ам че то затова сме ана тоя хал, вместо да си пека трътката на море, аз седя на строежа и хвърлям мълнии.
но свършиха работата, а сега периодично сина му минава да види дали имаме някаква работа за тях.
харесало му, че ги храня, караме точно по дни и накрая си получава парите.
то и на мен така ми харесва, не както я бяха почнали - поработят ден, па полежат три...

# 99
  • Мнения: 2 067
Изпуснах ви. Аз тази година започвам училище с номер 2 и големия го оставям вече да се справя сам . За сега е доволен от училището, класната е по  немски и малко взискателна , та първоначално ги беше стреснала, но сега взе да свиква. Мисля,  че дори му харесва езика .Класа също е ок, момичета били хубави 😁.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 993
И аз оставих /засега/ набора на спокойствие, насочвам енергията си към малките, да му мислят те Joy
Не пожела да ми даде достъп до виртуалната класна стая, където получава домашни задания и информация, аз и не напирам де. Ако всичко е наред, ще продължа с пасуването. Ето, трябва да избере книжле за прочит по АЕ до края на първия срок, после класната им ще им даде задължителната възможност да я преразкажат в час. Има напредък - изпрати ми списъка, значи е проверил какво искат. Малко със скоростта на костенурка с три гипсирани крака действа, но засега съм омммммм Joy

# 101
  • Мнения: 263
Честити да са Иво и Дани! Много успехи и щастливи дни!

Нищо не споделяте за това как празнуват. Моите са другата седмица и още не са казали как искат да отблежат рождения си ден.

Не знам дали всички везни са така, но мойте са ужас с избора.
Вчера беше входното по БЕЛ, ами то имало избор по това ли да пишат или по онова. Мамо, аз изгубих 10 минути да реша по коя тема да пиша. Много е трудно.

Радвам се много, като чета, че децата са щастливи, харесват си класовете, учителите. Дано по-дълго са в училище и все така да са доволни.

# 102
  • Мнения: 792
Наборът, поне за момента, е много щастлив в АК. Харесва си учителите и въпреки, че общува предимно с приятелите си, които са над 10, само в неговия клас - 3-ма, се надявам да се отвори и към непознати деца. До 23.09. имаха забавна, опознавателна седмица и явно усещането е като продължаваща ваканция Simple Smile.
По отношение на въпроса на mira70, като майка на малка везна много се изнервям от невъзможността му да вземе решение. Стоял е около 10 минути пред кутия от 5 еднакви баунтита, защото не може да реши кое да вземе. Бяха я отворили, за да го почерпят и хората накрая съжаляваха😉, но за сметка на това големите и важни решения ги взема много бързо. За да избегнем ежедневни колебания, предимно аз вземам решения какво ще облича, обува и т.н., понякога и дори съдействам за: " не мога да реша какво ми се яде, моля те кажи ми 😉☺😄🤭"

# 103
  • София
  • Мнения: 2 813
С Везни не ви е лесно, но аз имам мъж Близнаци и е горе-долу същото, голяма чуденка е, а аз така бързо решавам всичко. И за синковеца решавам, ако се бави в решението. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 104
  • Мнения: 792
С Везни не ви е лесно, но аз имам мъж Близнаци и е горе-долу същото, голяма чуденка е, а аз така бързо решавам всичко. И за синковеца решавам, ако се бави в решението. Stuck Out Tongue Winking Eye
Сисе, едното не изключва другото🤩. Но ако си мислиш, че близнаците трудно вземат решения, понякога дори и е невъзможно,  това е защото нямаш и везни в къщата😀.  Добре, че има кой да решава бързо.

Общи условия

Активация на акаунт