Раждане във II САГБАЛ Шейново (4 тема)

  • 35 683
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 658
Добре дошли в темата за II САГБАЛ Шейново.
Адрес: София, ул. "Шейново" № 19
Регистратура:
02/ 965 94 81
02/ 965 94 82
 

Телефонен указател на отделенията:
https://sheynovo-ag.eu/kontakti

Сайтът на болницата:
http://www.sheynovo-ag.eu
Ценоразпис:
http://www.sheynovo-ag.eu/ceni.html
Бременност:
https://sheynovo-ag.eu/za-pacienti/bremennost
Фейсбук страница: https://www.facebook.com/BolnicaSheynovo/

Предишни теми: Пожелавам на всички леко раждане и здрави бебчета! ❤

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 18:12 от Соренда

# 1
  • Мнения: 183
Аз също бих родила отново там.
Не попаднах през 5те ми дни там на кисел персонал, храната вярно не беше Мнг вкусна , ама и в крайна сметка не си отишъл там, за да ядеш Simple Smile
Ако искате супер лукс и т.н - 3800лв в Токуда и раждайте там.
Аз платих избор на екип юли месец 900лв и самостоятелна стая по 70лв на вечер и съм си супер доволна от отношение , грижи и всичко там.

# 2
  • Мнения: X
кой говори за супер лукс, то става дума за елементарни неща.Майната и на храната. Да се редиш за мляко , да не ти дават адекватно инфо за бебето ти , да ти говорят троснато . Да ти возят някакви измекярски шишета. Сигурна съм че като им дават нови те ги свиват и после си ги носят удома.Срамота

# 3
  • Мнения: 1 440
Goldfinch да ти е живо и здраво момченцето Blue Heart Може ли да споделиш каква точно е храната, защото непрекъснато чета че не е хубава, но какво например е?
И какво значи не си отишъл там за да ядеш? Трябва ли 3 или 5 дни родилка да стои гладна без да яде нищо например? Ако не може да отиде до барче или Вендинг машина защото й е лошо например? Ясно е че никой не търси лукс, но чак пижами с дупки и намокрени легълца и одеала? А това че няма мляко лукс ли е ?

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 19:49 от Winter11

# 4
  • Мнения: X
значи когато аз лежах там яденето беше Боб , Леща , Някакви ултра мазни пилешки бутове с ориз на топка , баница от ония ден мазна , Филия с мини парче сирене. Н такива неща.В Държавна болница не дават ядене. А представяй си за хора като мен с алергия , на които нито вендинг машината нито кафето им върши работа. Лукса си е лукс ама тук говорим за елементарни неща като мляко , дрехи и отношение.За жалост забелязвам че повечето хора имащи добри впечатления просто са отишли там да раждат и реално голяма част от кофти нещата им се притъпяват от щастието покрай бебето. Аз лежа там няколко пъти , посещавах болницата милион пъти и веяе предварително знам какво ме чака и някак ми е сложно да се боря с това нещо

# 5
  • Мнения: 183
Защо толкова троснато?
Изказах мнение просто.
Както и вие.

# 6
  • Мнения: X
троснато ? Нее троснато а мнение колкото и твоето . Не е насочено лично към теб или някой друг. А констатация на факт по принцип.
Логично е че нее лукс но ако някой отива за лукс в шейново трябва да е тотално превъртял

# 7
  • Мнения: 1 038
Всеки си поставя приоритетите,ще дам пример
Раждане в Щерев:храната е керъринг,нищо особено,нито вкусно,нито помия-средна работа.Да слезеш до машината или за кафе се молиш като затворник.Иска се разрешение на лекуващ лекар и попълваш декларация,че слизаш за еди си какво и за колко време ще се върнеш.Повечети акушерки са сърдита и троснати.Влизат като падари и правят забележки,че бебето е на леглото или,че много  го гушкаш-имало си легълце,вкъщи да го правим каквото искаме 😶 не бих повторила.Мое мнение е това.
В Надвжда не стигнах до никъде-загубиха ме с плащането на пакета за раждане и пълен отбой след това.С рискова бременност преди серклаж 1 месец да не можеш да се свържеш с лекаря от женска консултация-Мерси!
В Шейново лежах за серклажа,санитарките са вечно сърдити.Сесттите в рискова бяха супер-всички до една за 5 дни престой.Храната като в детската градина-вкус от комунистическото време,едно вкусно,друго мазно.
Предвид,че отивам заради лекаря и да родя живо и здраво бебе,ами приоритет ми е лекаря,не храната,не матрака,не тоалетната и акушерките.Всеки си решава с цената на едно или друго.

# 8
  • Мнения: X
абсолютно е така. Просто е обидно че живеем в такива времена в които ем си плащаш осигуровки ем няма за бебетата.Няма отношение . Елементарно отношение .

# 9
  • Мнения: 1 440
Всички в Шейново са заради лекаря и за да се приберат със живо и здраво бебе. Ясно е че това е най-важното. Може ли да си носим дрехи за бебетата и да си ги обличаме с наши ако не искаме да са със скъсани? Шишета май бях чела че може да си носим, памперси е ясно че трябва да им дадем и да има и при нас и какво остана? В багажа освен да си носим храна за нас и някой носил ли е да си приготвя мляко за бебето? Както чета май това е варианта....

# 10
  • Мнения: X
не съм сигурна че може да си носиш мляко и шишета , аз лично ще питам вецев другата седмица но предполагам трябва да сиинося и стерелизатор и кана за вода . Общо взето всичко бих взела ако ми разрешат все ми е тая само да не се дразня за тия неща

# 11
  • Мнения: 183
Това исках да кажа и аз .
Жените отиват там, защото има специалисти и защото имат добра апаратура в неонатологията. Едното за сметка на другото, това е положението за съжаление. Иначе скъсани бебешки дрешки не съм виждала аз, а бях с още две приятелки по едно и също време там.
quote author=jiraf4e86 link=topic=1375022.msg43600261#msg43600261 date=1633714817]
Всеки си поставя приоритетите,ще дам пример
Раждане в Щерев:храната е керъринг,нищо особено,нито вкусно,нито помия-средна работа.Да слезеш до машината или за кафе се молиш като затворник.Иска се разрешение на лекуващ лекар и попълваш декларация,че слизаш за еди си какво и за колко време ще се върнеш.Повечети акушерки са сърдита и троснати.Влизат като падари и правят забележки,че бебето е на леглото или,че много  го гушкаш-имало си легълце,вкъщи да го правим каквото искаме 😶 не бих повторила.Мое мнение е това.
В Надвжда не стигнах до никъде-загубиха ме с плащането на пакета за раждане и пълен отбой след това.С рискова бременност преди серклаж 1 месец да не можеш да се свържеш с лекаря от женска консултация-Мерси!
В Шейново лежах за серклажа,санитарките са вечно сърдити.Сесттите в рискова бяха супер-всички до една за 5 дни престой.Храната като в детската градина-вкус от комунистическото време,едно вкусно,друго мазно.
Предвид,че отивам заради лекаря и да родя живо и здраво бебе,ами приоритет ми е лекаря,не храната,не матрака,не тоалетната и акушерките.Всеки си решава с цената на едно или друго.
[/quote]

# 12
  • Мнения: X
Някой беше питал за упойки. Аз бях решила да раждам естествено, но категорично исках тест за упойки в случай че се наложи секцио. Отидох на алерголог в Токуда и излезе алергия към някакви медикаменти/съставки. Родих естествено, но се радвам че си направих тест, че човек никога не знае на колко"компетентни" специалисти ще попадне.

# 13
  • Мнения: 700
Аз това от вкъщи не си го нося, пък всеки да си мисли каквото иска😀
На достатъчно голямо бебе, може да му се проветряват само мъжките атрибути, но моето както казах, си беше изкарало целия крак.
А съм го оставила, защото ако ми го донесат мокро, ще предпочета да му сложа това.😀
Другите с които ги обличат са просто с малки дупки и за тях не ми е идвало и на ум да повдигам въпрос.
Целта не ми е да се заяждам, казвам и показвам какво съм видяла.



# 14
  • Мнения: 602
Аз родих там в средата на юни и също не съм виждала скъсани дрешки. Шишетата са стари, това е факт, но пък може и да не се наложи да се ползват, ако слезе бързо кърмата. При първото ми раждане преди почти 4 години имаше много сърдити акушерки. Сега, обаче, все едно бях в друга болница- всички бяха много любезни, викаха ми на галено или "миличка". Освен 900лв избор на екип не съм платила нищо друго, че отношението на това да се дължи. Като ме настаниха в стаята ме попитаха дали ми е първо дете, ако имам нужда да ми помогнат и дадат насоки. Не ядях от болничната храна, мъжа ми носеше, а имаше момичета, които си поръчваха (виждах доставчици в двора). Общо взето след първото раждане се бях зарекла да не стъпвам повече там, но с второто си подредих приоритетите- дали искам да родя при добър специалист, на когото имам доверие и да знам, че всичко с мен и бебето ще е наред или да отида в хубава и луксозна база и пак се върнах да раждам в Шейново. И третото там ще родя, ако д-р Вецев е там. Като цяло си има кусури, като навсякъде, но за 3-4-5 дена не са болка за умиране.

Общи условия

Активация на акаунт