Рак на белия дроб - тема 8

  • 32 270
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 851
Писах на лично. Не искам да правя реклама на болници и държави. Освен това има повече от една добра клиника в Европа за онкологични заболявания (изключвам Турция, само защото техните не ги познавам).

# 586
  • Мнения: 1 355
Писах на лично. Не искам да правя реклама на болници и държави. Освен това има повече от една добра клиника в Европа за онкологични заболявания (изключвам Турция, само защото техните не ги познавам).
Турция като че ли не е чак толкова добра с лечението на рак... Това знам от познатите...

# 587
  • Мнения: 816
Здравейте,сега се разгледай в кръвната картина на мама от последният път,забелязвам много повишени левкоцити (15.3),Неутрофило(89 %/13,65) и намалени моноцити( 2.3 %/0,35)и лимфоцити(1,20/8%). Възможно ли е да е от дексаметазона,или е показател за друго,? Благодаря предварително

# 588
  • Мнения: 268
Здравейте! Излязоха на баба резултатите от бронхоскопията. Днес ще ги пуснат по куриер заедно с блокчетата и утре са при нас. Тя в петък е на комисия тук в Шумен.
Може ли съвет да търся ли второ мнение за назначеното Лечение от комисията? Да изпратя ли блокчетата за повторно изследване и съответно къде можете да ме насочите. За резултата от бронхоскопията не ми казаха нищо освен, че се потвърждава диагнозата. Можете ли да ми дадете мнение за доктор от който мога да взема второ мнение на база получените резултати?
Благодаря ви и се извинявам,че съм хаотична.

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 2 103
Здравейте,сега се разгледай в кръвната картина на мама от последният път,забелязвам много повишени левкоцити (15.3),Неутрофило(89 %/13,65) и намалени моноцити( 2.3 %/0,35)и лимфоцити(1,20/8%). Възможно ли е да е от дексаметазона,или е показател за друго,? Благодаря предварително
От кортикостероидите лимфоцитите падат много, то това им е и идеята да се приемат - подтискат лимфоцитната активност.
Също и се повишават неутрофилите ,но на мен ми се струват малко в повече повишени.Възможно е да има ,бактериална,гъбична или праразитна инфекция - от тях се покачват също.


desito92,
Каква е диагнозата ? В описанието на скенера са две вероятни диагнози (ДД метастази от първичен РМЖ в кости и бял дроб,и ДД - първичен белодробен карцином с метастази в костите).

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 11:45 от whitefang

# 590
  • Мнения: 268
Утре ще са при мен резултатите от бронхоскопията и веднага ще Ви пиша.
Благодаря, че ви има. Благодаря, че винаги сте толкова отзивчиви. Едно голямо Благодаря!
Много съм объркана и сякаш ми се иска второ мнение. Незнам тук в Шумен колко ще е адекватно лечението. Просто както всеки - търся най-доброто.

# 591
  • Мнения: 103
Здравейте, бих искала да се допитам за съвет. Баща ми направи три вливки ХТ+ИТ. От два дни има остра диария. От вчера вечерта започна да приеме имодиум, но все още няма голям ефект. Пие също сметка и пробиотик. Онкологът му каза да приема на всяко изхождане по един имодиум до 6 таблетки на ден. Най-вероятно е от ИТ. Може ли да споделите и вашия опит, ако мога с нещо да му помогна?

# 592
  • Мнения: 816
Пиша при нас какво помогна накрая-лопедиум и подобни не ни помогнаха

3х1 ентерол
3х1 Смекта
Пробиотик имаше сутрин и вечер
Тазектана дуо Главно през нощта и задължително диета .Мама ги пиеше така поне два месеца,нищо,че нямаше диария и постепенно спря всичко.С това шега не бива,тя свали много килограми.

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 2 103
По-скоро е от ХТ. Ако е от ИТ е имуно-медииран колит и със смекта и имодиум няма да се оправи ,но едва ли е от нея,а е от паклитаксел-а
Трябват допълнителни изследвания

Стомашно-чревни нарушения

    Много чести: Диария, повръщане, гадене, възпаление на лигавиците



При тежка и продължителна диария, трябва да се направят допълнителни изследвания, за да се изключи наличие на псевдомембранозен колит, какъвто е наблюдаван в редки случаи при терапия с Паклитаксел Ебеве

# 594
  • Мнения: 103
Благодаря. Татко до сега взимаше по 2 сметки и 2 ентерола на ден + 2 пробиотик а. Закрепваше положението. Но вече явно не действат или просто е насложен ефекта от трите вливки. Няколко дни ще взима и имодиум, дано да помогне. Давам му и сок от нар, за затягане, но няма ефект. Ще изчакам до утре, дано имодиумът да подейства. Благодаря още веднъж!

Ако имате инфо за лекарство в чужбина, също ще съм благодарна. Имам роднини в Белгия, които ще се прибират скоро за празниците и мога да помоля да купят.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 14:09 от Lilybet

# 595
  • Мнения: 712
Утре ще са при мен резултатите от бронхоскопията и веднага ще Ви пиша.
Благодаря, че ви има. Благодаря, че винаги сте толкова отзивчиви. Едно голямо Благодаря!
Много съм объркана и сякаш ми се иска второ мнение. Незнам тук в Шумен колко ще е адекватно лечението. Просто както всеки - търся най-доброто.
Може да си свалиш Healee от Стора в телефона и да се свържеш с професор Тимчева. Направете една консултация с нея, след като получите документите питай я за всичко. Тя е уникален човек! Ще помогне.

# 596
  • Мнения: 4 851
Здравейте,сега се разгледай в кръвната картина на мама от последният път,забелязвам много повишени левкоцити (15.3),Неутрофило(89 %/13,65) и намалени моноцити( 2.3 %/0,35)и лимфоцити(1,20/8%). Възможно ли е да е от дексаметазона,или е показател за друго,? Благодаря предварително
От кортикостероидите лимфоцитите падат много, то това им е и идеята да се приемат - подтискат лимфоцитната активност.
Също и се повишават неутрофилите ,но на мен ми се струват малко в повече повишени.Възможно е да има ,бактериална,гъбична или праразитна инфекция - от тях се покачват също.

Малко вероятно да е паразитна инфекция в отсъствието на еозинофилия. Възможно е, но са много малко паразитите, които при инфестация не провокират повишени еозинофили. Не се и срещат често в България. Един пример е дифилоботриаза (не съм сигурен, но мисля и аскариаза) - те обаче предполагат консумация на сурово месо от северна сладководна риба. Говорим за някакъв шанс от едно на десетки хиляди.

Ако има инфекциозен проблем, при това съотношение на неутрофили и лимфоцити (ако не е артефакт от КС), бих търсил бактерия.

# 597
  • Мнения: 268


Здравейте! Това получих днес като резултати. Мога ли да помоля, ако имате възможност - да погледнете и да изкажете вашето мнение.
Благодаря ви от сърце!

# 598
  • Мнения: 4 851
Процесът в бял дроб не е първичен белодробен карцином, а вторичен инвазивен дуктален карцином. Тоест става въпрос за метастаза от РМЖ (рак на гърдата). Виждам, че е ER/PR (естроген/прогестерон) рецептор положителен, тоест ще има и хормонална терапия в системното лечение.

С нищо по-конкретно не мога да помогна, защото РМЖ (гърда) и (Н)ДБК (бял дроб) се лекуват различно. Може би в темата за борбата с рака биха Ви били по-полезни - там пишат почти само жени с РМЖ.

Принципно, с тази хистология и клиника бих Ви посъветвал да се обърнете към проф. Тимчева или проф. Дудов.

# 599
  • Мнения: 178
Това е резултата от ЯМР, от патологията е излезнало само PD-L1 , който за съжаление е отрицателен. Въпреки това, дали ще опитат и с имунотерапия, или в Бг не се прави ако е отрицетелен?
 Чакам и другите изследвания, както и резултата от ПЕТ. Треперя от притеснение, но показвам спокойствие пред него.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 19:40 от Believe's

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт