Всякакви въпроси относно пералнята - тема 12

  • 28 294
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 784
Аз за 900 лв, ще си взема така
Подреждам в последователност.
 Aeg, Electolux, Haier, Ariston, Samsung, Candy, Gorenje, Bosch..

Сега някой ако пита що Бош последен. Никога средния им клас не ми е харесвал.
Piole показа супер машинка.

# 677
  • Мнения: 2 976

Какъв "топ" за по-малко от 900 лева?! Не четеш ли какво се търси?
Виждала ли си Беко от Германия с 10 години гаранция? Аз съм виждал. Тук ги няма. Може да ти обърка представите, кое е "топ" и кое не е.
И от Германия и от България Беко е пълен боклук . Тъпите им "гаранции " заблуждават хората . Защо им е 10 години гаранция , като на всеки 2 месеца ще са в сервиз ?

# 678
  • Мнения: 11 959
SeaHorse,
Тук ясно си пише за какво е 10 годишната гаранция. Нищо особено. И там си е търговски трик, предвид това, че гаранция 10 години за управляващата  платка (на нещата с 10 годишна гаранция) няма. За нея тя си е стандартна, както и за всички останали компоненти на уреда.
https://www.beko.com/de-de/produkte/freistehende-waschmaschinen
Скрит текст:
И на моята "хубавица" се мъдри една огромна лепенка с 10-години гаранция, ама отдолу има един ситен-ситен шрифт Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 13:57 от petiaivanov

# 679
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 350
Че кой ползва една пералня 10 години?

# 680
  • Мнения: 11 959
Много хора.

# 681
  • Мнения: 2 349
Аз старата я ползвах 13 години. Ако не беше започнал да вие на умряло лагера, все още щях да съм с нея. При положение, че работи един  уред добре, не виждам причина да се сменя. Ама всеки мисли различно.

# 682
  • Мнения: 92
Искам да попитам, който е запознат с Whirlpool при първо пускане в книжката пише, че времето за пране е над 3ч.
За програма памук 60, така ли е? Толкова ли са дълги програмите?

# 683
  • Мнения: 2 976
Искам да попитам, който е запознат с Whirlpool при първо пускане в книжката пише, че времето за пране е над 3ч.
За програма памук 60, така ли е? Толкова ли са дълги програмите?
Не . Много се съкращават . Програмата за бели дрехи първоначално е 2.50 мин . Пуснах я преди 1 час , сега остават още 30 мин .

# 684
  • Мнения: 11 959
Искам да попитам, който е запознат с Whirlpool при първо пускане в книжката пише, че времето за пране е над 3ч.
За програма памук 60, така ли е? Толкова ли са дълги програмите?
Това е средно време при максимално зареждане. Реалните времена са различни. Така е при всички съвременни перални.
Времената са фиксирани на еко-програмите. На същите програми производителите правят и тестовете за "енергийна ефективност"/разходи на ток и вода.

# 685
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Че кой ползва една пералня 10 години?

Ние например. Кара 20-та година. Нито ръжда, нито хлопа, нито трака... Работи си. Чак ме дразни вече. Две деца изгледахме с нея. Е... Не е "премиум". Нормална пералня Индезит.

# 686
  • Мнения: 11 959
Ама те старите Индезит и Конелиано бяха железни.

# 687
  • Мнения: 92
Благодаря, ужасно много ми се стори толкова дълго да върти тази пералня.

# 688
  • Мнения: 11 959
Благодаря, ужасно много ми се стори толкова дълго да върти тази пералня.
Сегашните перални не въртят като едновремешните. Малко повечко залагат на кисненето Simple Smile Smirk  Те са УМНИ Simple Smile Остави я да си пере колкото иска, ако искаш прането да е добре изпрано, и не сравнявай със старите перални, ако това правиш.

# 689
  • Мнения: 92
Благодаря, ужасно много ми се стори толкова дълго да върти тази пералня.
Сегашните перални не въртят като едновремешните. Малко повечко залагат на кисненето Simple Smile Smirk  Те са УМНИ Simple Smile Остави я да си пере колкото иска, ако искаш прането да е добре изпрано, и не сравнявай със старите перални, ако това правиш.

Да..... мисля, че правя това:rolling_eyes: Ще се изпробва пък да видим...

Общи условия

Активация на акаунт