Януарчета 2021🎄тема 3🎁

  • 5 591
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 232
Здравейте момичета🙂 любопитно ми е какви са режимите на вашите деца ( хранене и сън)  тъй като при нас надтъпавс накскъв хаос и се чудя време заедна дрямка ли става , успява да спи 2 пъти , но заспива към 23:00 ч , което вече не ме устройва 😵💫 и случайно има ли още кърмещи сред вас , започвам да се замислям за отбиване , но изобщо не виждам как ще стане ....

# 76
  • Мнения: 5 038
Според мен ви е време за един сън, да. Щом успява да издържа до 23ч значи съня денем му е в повече.
Моя спи 2 пъти, но вечер ляга в 21ч,сутрин става в 8.
За храненето...... Трудно да опиша. Постоянно си мези нещо, ядесертче, я сокче, я филия.. Но като цяло яде като стане, после в 13ч, в 18ч и вечерта АМ.

# 77
  • Мнения: 555
Малко ъпдейт и от нас. Година и 1м., 11 зъбчета, от които 3 кътника. Става към 7.30-8, закусва, 10-10.30 ябълка обикновенно и давам. 12.30 обяд, след него веднага заспива да кажем от 13 часа до 16-16.30 ако не е станала я будя аз. Малко след това нещо леко за следобедна, вечеря към 19, и пие АМ, което се чудя как да махна, около 120-130мл в 21.00часа и заспива, къпем я всяка вечер, 2 пъти в седмицата мием косата. Тежим 9.200кг. И пъпките ни се оказаха розеола, заради която лежахме в болница 4 нощувки, защото вкъщи вдигна до 39.3 температура, която не падаше от нищо, ужасни няколко дни, както за нея, така и за нас...

# 78
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Бубка, ние сме още сред кърмещите се. Денем поне за едната от двете дрямки така се приспиваме, отдавна спи по два пъти през деня, но с различна продължителност, рядко е издържала само с един дневен по дълъг сън, но тогава до вечерта се превръща в непоносимо мрънкалце и още в 19 ч може да се бухне и да откара до към 2-3 без събуждане. Мойта хубавица даже все още и нощем се буди по 3 пъти поне да суче, но аз проблем с това нямам. Винаги съм спяла по малко и накъсано. Ей ме на сега пиша, след малко ще простирам, после ще полегна малко до към 8, когато ще се вдигне малкото зверче. Закусваме около 9-10, понякога просто не желае да я занимавам с храна, а си играе нещо, а аз използвам да свърша разни задачи. Вече поне когато яде си хапва стабилно. Закусваме, обядваме, следобедна закуска или вечеря понякога пропуска, според зависи втората дрямка и собствените и планове за активност. Но... даже се е случвало и 4 хранения за деня да имаме, макар и рядко.
Иначе има 8 зъба, висока е 77 см вече и тежи 9 кг. Иска все да е права, но още не се пуска да върви, иска да пристъпва, но май се страхува. Но не и давам зор.
А каква коса размята вече! “Бретона” и е до носа, все е с косичка пред очите като някое хипи, но хич не иска и да знае за фиби, шнолки, ленти и ластички по главата си. Шапка трудно също търпи. Обмислям подстригване като стане време да се махат шапките, че мен коси в очите много ме дразнят, тя също все си я бута, но никакви момичешки джаджи за прически не я вълнуват.
Подозирам и също, че както като бебче миналата година не търпеше чорапи, сега като се стопли и махнем чувала на количката, ще имаме голям проблем с обувките. Ама пък ако трябва ще я обувам само когато слиза, иначе я по чорапи, я боса. Абе изобщо голям щурец ми е тя, вече през повечето време ми е много забавно с нея.
Иначе в последните дни много любими неща са и поизсъхналия домашен хляб-то е голяма радост къде да троши, къде да яде. От плодовете гризе с удоволствие круши и моркови под строг надзор, че е лакомче и отгризва огромни парчета, а вчера и днес адски много се радваше в Южния парк на шарените балони с хелий. Чак пищя от кеф когато една “какичка” на около 2-3 години си взимаше такъв балон от голямата връзка. Ооо и друго-много се забавлява и с един шарен дезодорант, който докопа, ама аз му залепих бързо капачката. Все си го търси, понеже знае къде стои, когато и го прибера.
А вашите дечица на какво се радват? С какво се занимават най-много?
При нас все трябва да е нещо издаващо звук, шум, активно... Много отдавна обикновените нищоправещи играчки не са и интересни...

# 79
  • Мнения: 5 038
Ами моя вече иска да прави всичко, което и ние. Тоест като готвя да бърка, да сипва нещо в тенджерата, като чистим той взима неговата метла и лопата и мете. Вчера направи боклук и просто му казах"хайде вземи метлата и измети боклучетата", той веднага отиде, взе и ги набута под шкафа Joy носи прането от пералнята на сушилката, хвърля си сам памперсите в коша...като чуе, че някой е в тоалетната ходи да пуска водата.. Е такива неща. Играчките са му скучни, някой друг ден и край..но ние го включваме отдавна във всички наши дейности и сега по цял ден ми помага Grinning прави десетина крачки сам и спира, понякога се преструвам, че го държа отзад и ходи, ама не смее иначе още..

# 80
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Дами, един непоискан съвет. Вземете обувки и ги слагайте за кратко и вкъщи. София ходи вече от два месеца стабилно сама, съответно като отидохме вчера в парка полудя да слиза от количката. Купихме обувки, които тя събува,  иска постоянно да е боса. Започнах от вчера да ги слагам и вкъщи, пищи и реве в момента в който ги сложим, ходи мн смешно и първите две крачки, които направи с тях падна .....знам, че ортопедите постоянно повтарят " боси" или само по чорапи. Вкъщи сме с подово и тя често е абсолютно боса, ако обаче й бях слагала обувки за по 30 минути,крака й щеше да е свикнал  и сега нямаше да плаче от обувките. Днес излезнахме и още в колата започна пищенето и махнах обувките. Обух я в парка и малко походи. Голяма драма ще са тия пусти обувки. Като марка взех "понки", изглеждат прилично и са от естествена кожа. С каката бяхме със "суперфит", те са една идея по-леки и сякаш по-меки,  но цените в БГ са шокиращи Astonished

# 81
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета. Аз идвам да попитам дали вашите дечица минаха на един дневен сън? Аз си мислех,че при нас времето е дошло,обаче такъв автогол си вкарах днес,че измъчих и себе си и детето. По принцип Дари става около 8:00 -8:30, след това към 11:00 я приспивам навън за около 30-40 минути(понякога аз я будя, защото тя може да спи и повече,но след това не иска да заспива, а имам и батко,който също трябва да спи и е задължително да спят по едно и също време) и после към 15:00 часа пак я приспивам за около час и половина,понякога и два. Вечер заспива около 21:30
И понеже и двата пъти заспива трудно,реших че е време да махаме сутрешната дрямка. И вместо да спи, просто я разхождах, но в един момент от нищото като писна това дете и няма успокояване, буквално се е драла повече от половин час,докато накрая заспа в 12:30 и след това всичко си беше наред. Така, че определено не желая да мъча детето пак и ще си продължим по старата схема. Въпреки,че всички около мен все ми се чудят как толкова голямо бебе още спи в количката, още спи по два пъти...

# 82
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
И ние сме още с две дрямки. Ако остане с една до вечерта е много кисела. И защо пък да не спят децата в количка? На моята миска това и е явно любимо, много често излизаме след закуската и преди обяда, и то много сладко си поспива. Или пък след като се наобядва. Навън дори и сега през зимата е спала по 2,5 часа. У дома денем много отдавна не спи толкова дълго. Когато времето е прилично излизаме добре екипирани и всичко е Ок, аз повървя половин-един час, тя си спи, ако не се събуди аз сядам някъде на спокойствие да хапна или пия кафе, тя си доспива евентуално през това време. Така и двете сме доволни. Вкъщи нямам такова спокойствие, както когато сме навън. Е и това ще е докато проходи стабилно, тъй че се наслаждавам още малко. После кръста да е як, нервите са калени отдавна Wink

# 83
  • Мнения: 555
Здравейте и от нас, ние сме на една дрямка може би вече от 3-3.5 месеца. Нямам проблем в това отношение въпреки че се буди много рано 7-7.30часа. Огромния проблем който имаме е че постоянно се разболява. Трети пореден месец, температура, червено гърло, розеола карахме в болница, онзи ден пак 39.7-8 температура, все сме по нощите по спешните кабинети, кошмар разбирате ли, винаги съм искала 2 деца, но ако и второто е такова, просто ще се откажа от мечтата си....аз съм много предпазлива, излизаме само при хубаво време, при лошо ако позволява по-малко на терасата да глътне въздух, не се събираме с други деца, вижда бабите и дядовците и това е сега зимата. Не я навличам, не я претоплям, просто и аз съм била много болнава като малка и тя явно прилича на мен.
Моля ви ако някой дава нещо за имунната система да сподели, чета за коластра на ЛР, аз не съм им фен, но пък много мами пишат че са доволни, споделят и за още няколко марки..давала съм преди време Биозин Кидс, не съм доволна, лекарите казват да си изгражда имунитет сама, но просто не ми се живее така, нон стоп болни и по болниците, а горката е леш, с такава висока температура умираме от страх с мъжа ми, с какво ли не се опитвахме да я свалим...направо не ми се пише като се сетя за онази нощ.

# 84
  • Мнения: 1 994
Маха се следобедната дрямка. А интервала на първото будуване се увеличава бавно, така че да достигне лягането на интервал 5 часа. После след време на 5:30, 6 след това и така. Но то детето ще си покаже.
Ако заспива за по- малко от 5мин и нтервала му е дълъг, ако заспива за повече от 15мин интервала е къс и е време да се увеличи. Това е основният ориентир.

Като в този период, обикновено около месец, е добре да се редуват дни с една и дни с две дремки, за да не се натрупва преумора.

И ние сме в този период в момента. Сложничко е, но пък иначе си прецаквме нощния сън или трябвабда си легне след 21:30, което мен изобщо не ме устройва...

Еси, да не е пост Ковид? Много хора споделят за това при децата си, а знам че вие карахте.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 12:09 от sd.ad

# 85
  • Мнения: 103
До мамите на момиченц,може и аз да греша но моля да ми отговорите че се паникьосах нещо....четох за срастванията при моличенцата,моето няма срастване на влагалището но да попитам ....не знам как да обясня клитора им има ли цепка като на нас възрастните ? Не знам провилна ли го зададох въпроса ще ме извинявате ...

# 86
  • Мнения: 269
Срастването се нария синехия и става върос за срастване на срамните усни (все едно залепват една за друга). Не съм сигурна какво имате в предвид с цепката и клитора,но е като на възрастните,да.

# 87
  • Мнения: 555
Да попитам сложилите ваксина против Морбили, как я понесоха дечицата ви, давахте ли нещо против Т предварително. Ние я сложихме днес и много се притеснявам.

# 88
  • Мнения: 624
И аз ужасно се притеснявах, но за наше щастие без основание. Нищо не съм давала никога превантивно, наблюдавай дребосъчето обаче поне 14-21 дни, че късно се проявяват симптомите.

# 89
  • Мнения: 5 038
При нас 12 дни след нея вдигна Т и се обрина.

Общи условия

Активация на акаунт