ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - четвърта тема

  • 45 653
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 8 950
Е как са карантинирани без да ви се обадят от РЗИ? Аз бих проверила. Да не е самоинициатива на директорката. И аз имам подозрения, защо се прави и наистина е долно.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 375
Мария, синът ми (7 клас) също е в карантина като контактен, но ще може да се яви на олимпиада този уикенд. Питах директорката и каза че ще осигурят отделна стая или ще ги тестват в деня на олимпиадата, но ще могат да се явят и карантинираните деца.

това е сериозно нарушение и рискувате както вие, така и директорката, да отнесете сериозна глоба от РЗИ. "карантина" означава да си стоиш в къщи и да не излизаш никъде, как така ще се явява в училище на олимпиада?!

# 692
  • Мнения: 858
Не искам да питам в темите за Ковид…
За това, ако някой е по-запознат.
Ако дете е със сертификат за преболедувал, карантинира ли се като контактен, ако евентуално в клас имат положително дете.
Не ми се мисли, да затворя сина отново след близо 2 месечна изолация.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
За съжаление,  у нас да. Момичетата са прави,  я каква добре пазена тайна https://coronavirus.bg/bg/551
Дано не ви карантинират, ако сте в срока.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 08:48 от luba_rizova

# 694
  • у дома
  • Мнения: 7 206
Ако не се лъжа за срока до 3 месеца от датата на пол пср не се поставя под карантина ако е контактен,За месец съм сигурна от личен опит,но мисля,че са три,защото аз си живеех със заблудата,че не мога до три месеца да се разболея.Обаче една приятелка го кара с мен и след 40 дни пак.

За съжаление,  у нас да.
Майка ми се разболя след като свърши нашата карантина и се наложи да я гледам,защото беше на легло-звъннах в РЗИ и те ми казаха,че аз не съм карантина.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 063
Не искам да питам в темите за Ковид…
За това, ако някой е по-запознат.
Ако дете е със сертификат за преболедувал, карантинира ли се като контактен, ако евентуално в клас имат положително дете.
Не ми се мисли, да затворя сина отново след близо 2 месечна изолация.
Мисля, че до 3 месеца са освободени от карантина, нещо такова ми казаха от РЗИ.

# 696
  • у дома
  • Мнения: 7 206
За съжаление,  у нас да. Момичетата са прави,  я каква добре пазена тайна https://coronavirus.bg/bg/551
Дано не ви карантинират, ако сте в срока.
Защо да е тайна?Аз например не знаех и като звъннах в РЗИ си ми казаха.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Много ясно ,че не е тайна, ама са го сложили на място, където човек не очаква да го открие. Разбира се, не е длъжен да знае всичко, но просто не е хубаво систематизирана информацията.

# 698
  • Мнения: 1 691
Някой да си е правил бърз антигенен тест ( София) и къде? И цената  10 лв ли е? Дъщеря ми е с температура, педиатърката няма да и напише бележка, ако не направим тест на третия ден.
И да знаете, че болничен за дете се издава до 12 г.възраст на детето. И как да оставя 15 г. дете само с 39.2 температура само? Бясна съм. Сега чакам да стане следобед да говоря с личната ми лекарка дали ще ми даде болничен. Иначе - какво, неплатен?

# 699
  • София
  • Мнения: 2 915
В Пирогов правят тестове, информацията ми е от неделя.
Болничен лист се издава на родител за дете до 18 г, дори така се изписва на самия болничен лист. Ползвах доста пъти такъв миналата година.

# 700
  • Мнения: 3 950
Болниячният за дете е до 18г, братовчедка ми ползва миналата година почти 6м за 15г си дъщеря след операция.
Ако нещо прясно и топло има от 2022г вече е друго

# 701
  • София
  • Мнения: 8 950
Някой да си е правил бърз антигенен тест ( София) и къде? И цената  10 лв ли е? Дъщеря ми е с температура, педиатърката няма да и напише бележка, ако не направим тест на третия ден.
И да знаете, че болничен за дете се издава до 12 г.възраст на детето. И как да оставя 15 г. дете само с 39.2 температура само? Бясна съм. Сега чакам да стане следобед да говоря с личната ми лекарка дали ще ми даде болничен. Иначе - какво, неплатен?
Педиатърката трябва да ти издаде болничен за гледане на дете. Полага ти се до 18 му година, не до 12. Даже и за възрастен роднина може да се вземе болничен за гледане. Трябва да ти даде и направление за тест, защото за 10 лева няма къде да ѝ направиш. Личната няма как да ти издаде болничен, издава го лекарят на болния.

# 702
  • Мнения: 1 691
Педиатърката каза, че над 12 г.  болничен се издава на родител само при операция. Съвсем се обърках. Хич не ми се вре в Пирогов. Пред моловете не става ли?
Пак тя: къде мога да проверя тази информация? Вярвам ти, но това ми каза лекарката сутринта.

# 703
  • София
  • Мнения: 2 915
Точно така, дори за възрастен роднина имаш право на болничен, а какво остава за дете. Ами пред Парк мол бяха по 20 лв, не знам в София да има някъде по 10 лв.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 610
(чл. 44 от КСО)

13. Изплащане на парично обезщетение за гледане на болен член от семейството.

Парично обезщетение при условията и в размера на паричното обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изплаща и за:

гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болен член на семейството над 18-годишна възраст – на всеки осигурен до 10 календарни дни през една календарна година;
гледане или належащо придружаване за медицински преглед, изследване или лечение в страната или в чужбина на болно дете до 18-годишна възраст – до 60 календарни дни през една календарна година общо за всички осигурени членове на семейството; в този срок не се включва времето за гледане на дете по т. 3 - 5;
гледане на дете под карантина до 18-годишна възраст, болно от заразна болест – до изтичането на срока на карантината;
гледане на болно дете до 3-годишна възраст, настанено в заведение за болнична помощ заедно с осигурения – за времето, през което осигуреният е бил в заведението;
гледане на здраво дете, върнато от детско заведение поради карантина – докато трае карантината.
За членове на семейството на осигуреното лице се считат неговите възходящи (майка, баща, баба, дядо, прабаба, прадядо) и низходящи (деца, внуци и правнуци) по права линия, съпругът и съпругата.

Общи условия

Активация на акаунт