? Въпроси всякакви ? (2022 г.)

  • 492 850
  • 14 736
  •   1
Отговори
# 8 475
  • Мнения: 7 303
На централна автогара София има ли точки за зареждане на телефони?

# 8 476
  • Мнения: 4 845
Нарциса улеснение е самоотчета към Софийска вода, но имай в предвид, че на определен период трябва да осигуриш физическо отчитане- не се сещам на 6 м или на година беше.

# 8 477
  • Мнения: 15 353
Няма как да стане това. Преди пращах снимки на водомерите по вайбър. Сега, който и да е новият инкасатор, няма вайбър.

# 8 478
  • Мнения: X
Зависи колко е тая памет! 128 GB не съм я запълнила и на половината, а телефонът ми  е тъпкан с какво ли не, дори разговорите ми се записват... Другият пък е 256 и няма запълване.

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 23:34 от Анонимен

# 8 479
  • Мнения: 21 384
Как се правят отделни партиди на водата и водомери?

# 8 480
  • Мнения: X
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?

# 8 481
  • Мнения: 69 406
Как се правят отделни партиди на водата и водомери?

Има наредба
https://www.lex.bg/mobile/ldoc/2135493123

# 8 482
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 375
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
За обида и клевета се подава тъжба от страна на пострадалия до съда. Тоест не са престъпления, които се разследват от органите и прокуратурата. Дори и да подадеш жалба, няма да разследват, а ще ти укажат, че има друг ред за предявяване, а именно директно пред съда.

# 8 483
  • София
  • Мнения: 30 281
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
Според мен е обречена кауза, но не съм юрист.

# 8 484
  • Мнения: X
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
За обида и клевета се подава тъжба от страна на пострадалия до съда. Тоест не са престъпления, които се разследват от органите и прокуратурата. Дори и да подадеш жалба, няма да разследват, а ще ти укажат, че има друг ред за предявяване, а именно директно пред съда.
Какви доказателства ще ми трябват? В такъв смисъл, че аз си правя изводи какво говорат на база на непреки подмятания. Никой не иска да ми каже конкретно какво се говори, че да го ползвам за свидетел.

# 8 485
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 656
Аз нямам опит личен и представа от такива неща, но си спомних и само казвам какво ми беше казал мой познат за подобен негов случай как е осъдил жена говореща лоши неща за неговата жена. Беше казал, че тя е писала някакви глупости и той се е хванал за това, защото е имал писмено доказателство. Така е успял да я осъди. Това си спомням просто, че трябва да има нещо черно на бяло. Не знам вече какъв е твоя случай, нито аз съм компетентна, само казвам какво си припомних.

# 8 486
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 375
О, не мога да давам консултации без да съм запозната с конкретиката...

# 8 487
  • софия
  • Мнения: 26 078
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
За обида и клевета се подава тъжба от страна на пострадалия до съда. Тоест не са престъпления, които се разследват от органите и прокуратурата. Дори и да подадеш жалба, няма да разследват, а ще ти укажат, че има друг ред за предявяване, а именно директно пред съда.
Какви доказателства ще ми трябват? В такъв смисъл, че аз си правя изводи какво говорат на база на непреки подмятания. Никой не иска да ми каже конкретно какво се говори, че да го ползвам за свидетел.
И той/тя ще каже, че не е казвал това, ти грешно интерпретираш, грешно са ти предали. Твоята срещу неговата/нейната дума. Трябва да има свидетел/писмено кой какво е говорил.
Не съм юрист, но не мога да си представя как се измерва чия дума е по-вярна без обективни доказателства.

# 8 488
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 375
Ами понякога и косвени доказателства са достатъчни, но по-добре плати една консултация с адвокат.

# 8 489
  • Мнения: X
Мога ли да подам жалба в полицията за разпространение на клюки и уронване на репутация? Знам кой е човекът, но трябва ли да представя доказателства?
За обида и клевета се подава тъжба от страна на пострадалия до съда. Тоест не са престъпления, които се разследват от органите и прокуратурата. Дори и да подадеш жалба, няма да разследват, а ще ти укажат, че има друг ред за предявяване, а именно директно пред съда.
Какви доказателства ще ми трябват? В такъв смисъл, че аз си правя изводи какво говорат на база на непреки подмятания. Никой не иска да ми каже конкретно какво се говори, че да го ползвам за свидетел.
И той/тя ще каже, че не е казвал това, ти грешно интерпретираш, грешно са ти предали. Твоята срещу неговата/нейната дума. Трябва да има свидетел/писмено кой какво е говорил.
Не съм юрист, но не мога да си представя как се измерва чия дума е по-вярна без обективни доказателства.
Имам един имейл, в който казва, че ще ми срине света върху главата.

Общи условия

Активация на акаунт