Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 803
  • 369
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Благодаря ти, Снежана!

Андри ляга в 21:00 и обикновенно автоматично заспива, някой път се чудя къде му е копчето за заспиване, защото заспива за растоянието от стаята му до кухнята да измия биберона. Той още запсува с биберон и мисля да го махна на лятото. Обикновенно е полу-заспал на приказката докато пие ам. Някой път се буди към 5:30 да яде друг път не. Събуда се най-рано 8:40, но ние обикновенно ставаме към 7 и ни е перфектно това време. Просто е от поспаливите и когато проходи започнах да го пускам малко навън и махнахме сънят в 11. Така започна да става малко по-късно.  Някъде четох, че 11-12 часа е добре за възрастта, но не знам дали е вярно. Педиатърката каза, че щом няма оплаквания от негова страна да не променям нищо.

Някоя от вас давала ли е райска ябълка?
Днес правих смути р. ябълка и круша и го сложих в мъфините да опита. Хареса му, изяде си всичко.

# 16
  • Мнения: 78
Докато се подпираше на дивана ме пипна за ръката и ми каза заветното “мама” преди няколко дни и оттогава, когато иска нещо от мен повтаря мам, меме и производни. Наблюдавам от около 10тина дни, че ме търси постоянно, преследва ме пълзейки, уж се заиграва и след две минути вече ме е намерил и ме дърпа за крачола. Ако се размрънка или разплаче, пак ме търси и посяга към мен и само аз като го взема се успокоява. Както казва мъжа ми ‘всеки плаче за майка си’. 😀 Вие наблюдавате ли подобно поведение? Иска му се да е някакъв период и да отмине. Това което  ме притеснява е да не се привърже прекалено от мен и да не иска някой друг да го гледа. А и планирам на есен с песен да го пусна на ясла и да се върна на работа (въпреки че не съм спирала да работя хоум офис).

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 21:26 от RoseDawn

# 17
  • Мнения: 1 449
Какво да ви кажа,имах бебе - мечта.Спеше по цяла нощ,заспиваше сам в леглото си и денем,и вечер.Обикновено заспиваше лъм 21 и спи до 9.Случвало се и в 20 да заспи и пак си спи до късно.
Но ще стане месец вече,от както започна да се изправя и всичко отиде по дяволите.
През деня не успявам да го приспя в леглото му,трябва да легна с него на спалнята и после го местя.Обикновено спи 30-40 мин два пъти през деня,което мисля,че не е ОК.
Същата история е и през нощта.Буди се,дали в 1,3,5 и директно се изправя на решетката.Опитвах да го приспя пак там,но докато не го взема при нас не спира да се изправя.
Освен всичко това,заспива вечер към 22,22.30,с мен или баща си на нашето легло,местим го и сутрин се буди в 7 или 8.

Имах късмета до сега да не следя изобщо за часове сън,будуване и т.н.,но...

Не знам,дали да го приемам като период и да чакам да отмине или да взимам мерки.
Признавам си,търпението ми е на 0 ,особено в 1 през нощта или 5 сутринта и спрях да се опитвам да го приспя отново в леглото му.

# 18
  • Мнения: X
Според мен е период. Моето бебе започна да се изправя към края на ноември и беше същата работа. Май така се получавало при придобиването на ново умение. Моето спря по нощите да се изправя. Преди започваше да лази, после да става. Сигурно може да очаквам да последва ходене и тичане из леглото Grinning
Мен вече ме побърква с храната. Яде, обаче се изправя права в стола за хранене (няма колани), заглежда се в някакви миниатюрни трошички паднали някъде по таблата или по самия стол и айде да ги събира. Падне нещо ще го вземе да го изяде. Но от лъжицата не. Днес и на обяд и след обяд ми бутна и двете купи с ядене. Едната я бутна отдолу с ръка както я държах и цялата каша ми замина в очите, косата и по пода. И двата пъти останаха по няколко лъжички. Та днес не е яла особено. Разля и чаша вода в кошарата си... Просто нз какво ме чака от тук нататък.

# 19
  • Мнения: X
Моят когато започна да се изправя през ноември отивах при него и първо го гушвах след това стоях малко при него и не му давах да стане. Нямаше ефект. Реших че щом иска да е прав да е прав и го извадих за малко. Беше 22:40 или там някъде и поиграхме на гимнастика, ходихме, сложих го след 15-20 минути в леглото и заспа на секундата. От тогав когато не иска да спи го вадя от леглото и го изморявам. Най-често се изправя и ,,пее” пускаме песнички и от както ходи танцуваме по пижами. Веднъж ни се случи в 3ч през ноща и май не бях права ама нали заспа..

# 20
  • Мнения: 1 206
И аз мисля, че е период и ще отмине, щом досега си е спал добре.
Аз опитах преди няколко вечери да я оставя в кошарата и взе, че заспа там. Гася лампата преди да я оставя и става толкова тъмно, че не вижда и сигурно затова не се изправя 😂. За 3 минути е заспала, дано така продължава. През деня обаче е същата работа и при нас с изправянето. Аз я бутам да легне, тя става и го обръща на игра. На спалнята се предава веднага. Като цяло не ми е проблем, единствено постоянно очите трябва да са ми в камерата, че да не се събуди и да тръгне нанякъде.
Не смея да се похваля много, че обикновено после всичко се разваля, но откакто не я кърмя и заспива в кошарата, спи мнооого по-добре. Снощи разбрах какво е да си легне детето в кошарата и да се събуди чак сутринта на същото място 😃.

# 21
  • Мнения: 93
И Райна седи права в кошарата, ляга и заспива веднага, но същата ми драма - става между 6:10-6:30 и няма заспиваме. И аз вече съм на ръба на търпението и силите Sad преди поне се унасяше за още 40 Мин - 1 час. Ако спеше в нашето легло бих я взела веднага, но тя там го приема като голямо поле за пълезене Sad(( и не ми се струва вече период, 2-ри месец е така. Не знам какво да променя в режима, спазва интервали, будуване и общо взето заспива лесно, яде доста - вечеря от кухнята и мляко след 1 час и пак същото

# 22
  • Мнения: 480
като ви чета и благородно завиждам. звярът продължава да заспива само гушната върху мен. поне вече успявам да я преместя в нейното легло. дневните дремки понякога ги изкарва изцяло там. вечер след като заспи ( около 9), спи спокойно до към 22:30-23:00 и после се почва будене през 5-20мин. опитвам се да я успокоявам и да продължи да спи в леглото. понякога се налага да я гушна, но ако всичко се подреди както трябва, успявам. към 12:30 се кротва, но пак се буди от време на време и мрънка. ако реагирам бързо да я успокоя, сънят продължава. до към 3. после я взимам при нас и спи до 6 ( в 5:40 започва да мрънка насън и да се върти) към 6-6:15 хапва ам и спи ( в нейното легло или до мен, ако е много неспокойна) до 8.

като цяло има някакъв напредък, но си мечтая да спи нощем, както когато беше на 4 месеца. слагах я да спи към 12, заспиваше сама и спеше цяла нощ.
не съм спала нормално от месеци. сутрин се събуждам с главоболие заради недоспиването.  но все пак предпочитам да ставам по 10 (и повече) пъти и да си спи в нейното легло  пред това да спи само при нас.
надявам се да се успокои като вижда че съм наблизо и реагирам, когато се събуди и да започне да се буди по-рядко.

# 23
  • Мнения: 1 449
Ами..едва ли някоя от нас спи нормално и пълноценно. Confused
Стискаме и зъби и това е.
Аз така се "успокоявам",казвам си,че няма как,това е положението,аз съм на първа линия и така ще бъде още дълго.И 30 пъти да стана през нощта,и 40 да стана,няма как...колкото и да ми е лошо,изнервено,изморено и т.н,налага се да го направя.

Разбира се,не винаги тези мисли ми помагат,но пък това е самата истина,така че нека бъдем реалисти.И това ще мине! Hug

# 24
  • Мнения: 426
Аз спя абсолютно нормално. Змеят спи при нас от ден 1. В кошарата го слагам само докато си легна аз. Легна ли си, взимам го в леглото и спи до 6:30-7:30…ляга си в 19:30-20:00. Буди се само да яде и това е. Това обаче е ок, ако на вас не ви пречи. Мисля че ако бях оставила и големия да спи при нас, а не до нас и бях спряла да го кърмя на 1 година щях да имам повече сън. Уча се от грешките си Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 206
И аз не мога да си представя да ставам по 100 пъти, ако спането при нас би го предотвратило. Затова и сега, като се разбуди в кошарата нямам нерви да се мъча да я накарам да спи там, а я взимам при нас, но не винаги действа.
Вчера нали казах, че не смея да се похвала и тази нощ реши да ми го докаже 😃. Не знам дали беше, защото ѝ сложих друг по-дебел чувал, но беше много неспокойна и в 2:30 окончателно се събуди. Взех я при нас, но заспа чак след 4:30. През цялото време си лежеше и се въртеше, но не можеше да заспи. Не мога и не мога да разбера какво го провокира това. Всеки ден режимът ни е абсолютно еднакъв. Едната нощ спи непробудно, другата будува над 2 часа..
Както казва Layla, наши са си и ще си ги търпим такива 😃.

# 26
  • Мнения: 426
Според мен трудната част е до 2 годинки макс. После става по- трудно Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 333
Аз да се похваля, Ванката спи, точно като баща си. И 100 аларми да се включат, няма да се събуди освен с ритници от мен. Но днес вече пробиха горните две зъбчета, майка ми, аз и татко му сме с диастема (цепка между предните зъбки) по рождение и малкия се очертава да е малко чаровно зайченце. Вчера и днес беше изключително тихо агресивен, глас не му се чува, но гледа с бялото на очите на гюрунтия, търкаше си нон стоп очите и се хващаше за главичката, все едно го боли слепоочието. Мислех даже на очен да го водя да го видят, но мъжът ми ме разубеди да изчакаме още 3-4 дни да видим, дали ще продължи да се държи или е от зъбите.

# 28
  • Мнения: 480
звярът по цял ден 'говори' и сочи. опитва се да докопа или направи каквото си е наумила и ако не й позволим започва да реве. голяма глезана е станала. чакаме да избият тия пусти горни зъби, но май няма изгледи да е в близко бъдеще въпреки всички признаци.

# 29
  • Мнения: X
Аз също бих казала, че спя горе-долу нормално. Бях против да спи при нас и спи в съседната стая. Малко е гадно, защото ако е казал, че няма да се спи тази нощ си правя здрава тренировка, но това си беше моето желание и така си остава😊 През ноща рядко се събужда, но някой път става и водата помага. Говоренето и при нас е постоянно. Някой път се чудя дали да не си слагам тапи в ушите, но…все пак трябва да бъде чут!

Общи условия

Активация на акаунт