Отговори
# 30
  • Мнения: 4 518
Аз също давах гастротус след храна със спринцовка. Не правеше нищо и го спрях, защото е много неудобно 10мин след хранене.
И аз много пея, променям песнички, измислям мелодии, танцуваме, измислям приказки и променям съществуващите... Приказката за червената шапчица да знаете, че отива при баба си за да върне кутии, в които баба ѝ ѝ е давала храна. Та такива неща, къде забавно за тях, къде да си размърдам мозъка Nerd

# 31
  • Мнения: 5 081
Blu, аз давам Рефлуксаид нипио и определено има ефект. По опътване е 5-10 минути след хранене, а в групата за рефлукс казват даже 15 минути. Самият сироп си върви със спринцовка, която ми е много удобна и я ползвам и за даване на Калпола . Не знам кой сироп ти е изписал гастрото, ама след тези му двете реплики , че Пандата е мода и сиропът се дава едновременно с млякото ,аз лично не бих му се доверила.

# 32
  • Мнения: 3 155
Докато бяхме в София питах педиатри и от НКБ, и от Пирогов за Панда, и всички казваха същото - че е ненужно скъпа мода сред майките. Не знам защо, очудих се. Нашата педиатърка от града, в който живеем, много го препоръчва, но млякото става доста гъсто с него и малкия повръща след като го е изпил. А пък ние ще сме дълго време на пробиотик, защото той дълго време приемаше антибиотици. За сега се връщане на Био гая за още десен дни и после ще пробваме пак Панда.

# 33
  • Мнения: 1 088
И на мен ми казаха подобно нещо за Панда лекарите в болницата, че е излишно скъпо и има други алтернативи. За да има доста такива мнения на хора с медицинско образование и опит, може би има защо.

# 34
  • Мнения: 4 518
Ние взехме 10 сашета, не видях разлика и ги спряхме.

# 35
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
На Гастротус сме. На преглед бяхме при завеждащия клиниката по Гастроентерология в Детската клиника към ВМИ Пловдив. И аз се учудих и два пъти го попитах в бутилката ли, каза да. Прахчето за киселини е 30 мин преди хранене, разтворено във водичка. Гастротуса е с лъжица, доста голяма за устата на кое да е дете, още по-малко на бебе. Мога да го давам и след с някаква спринцовка, например, но като ни го изписа така, така ще го давам. В упътването е записано след хранене или съгласно друго предписание на лекар. Може би за малки бебета може и така.
За Пандата не мога да изкажа лично мнение, защото го давахме едва 3-4 дни. А за модата се пошегува, защото с майката преди мен обсъждаха същото. Ще си го запазя или ще го изпием ние с татко й при нужда.

# 36
  • Мнения: 1 041
Май само аз не давам пробиотик. Ние на 20ти ще направим 2 месеца и се чудя с какво да го занимавам вече. Чудя се нашата вана може и да го тегли и така правим всяка вечер преди къпане, та дали тегли вярно. На 22ри сме на първа ваксина.

# 37
  • Мнения: 5 081
Докато бяхме в София питах педиатри и от НКБ, и от Пирогов за Панда, и всички казваха същото - че е ненужно скъпа мода сред майките. Не знам защо, очудих се. Нашата педиатърка от града, в който живеем, много го препоръчва, но млякото става доста гъсто с него и малкия повръща след като го е изпил. А пък ние ще сме дълго време на пробиотик, защото той дълго време приемаше антибиотици. За сега се връщане на Био гая за още десен дни и после ще пробваме пак Панда.
Али , омнибиотик като цяло ми препоръча лекарка, чиято дъщеря е лекар в Австрия, ако не ме лъже паметта. Та тя каза, че са много добри пробиотиците и има и други номера, които за съжаление не се внасят в България. На нас педиатърката ни беше казала да вземем Био Гая и като я питах за Пандата , каза, че щом можем да си го позволим по-добре. Все пак реших да пробвам първо Гаята, ами определено има разлика. Давам по половин саше, разтворено в десетина мл кърма и така го гълта без проблем. Тъй като е секцио роден, пробиотик ще давам поне до шести месец. Може и да си е до дете, ама при Марио комбинацията Био Амика+ Омни Биотик Панда+ Рефлуксаид нипио върши работа. Няма колики, рефлуксът е овладян, спи спокойно , а не се гъне и не ръмжи вече .

# 38
  • Мнения: 1 088
Али, имам чисто нова опаковка Био Гая, купувана преди около 2 седмици и неотваряна. Единствено смачках кутията отвън. Ако искаш, мога да ти я изпратя, да влезе в употреба на някого?

Как е малкият? ❤️🍀

# 39
  • Мнения: 247
Абе момичета, как ги къпете тия бебета… Нашата госпожица голяма драма прави за къпането, ужас! Къпем я във ваничка с подложка да си полегне. Е толкова я е страх, трябва през цялото време да се държи с едната ръка за мен, с другата за ММ, тоест и двамата къпем с по 1 свободна ръка 😂
В стаята я къпем за да е супер топло и приятно, водата ѝ я мерим с термометъра, не е това. Понякога се отпуска на банята, но после да я вдигна и да я сложа в кърпата - ужас, втори тур. Гушкам я по 10 Мин да се успокои, слагам на повивалника - трети… Как да правим гимнастика и т.н, като го се засинява от рев. Какво ли не пробвах, пускаме музика, пеем, галим я, обясняваме ѝ - тц. А и в кой точно момент, ако е преди храненето вечер е бясна, че вече е гладна, ако е след пък се притеснявам да не повърне. В момента гледам примерно ако е яла в 7, гледка и я гушкаме до 8.30-9, къпем и давам веднага да яде отново, защото иначе няма успокояване. Моля ви се, дайте някакви идеи.

# 40
  • Мнения: 1 041
Абе момичета, как ги къпете тия бебета… Нашата госпожица голяма драма прави за къпането, ужас! Къпем я във ваничка с подложка да си полегне. Е толкова я е страх, трябва през цялото време да се държи с едната ръка за мен, с другата за ММ, тоест и двамата къпем с по 1 свободна ръка 😂
В стаята я къпем за да е супер топло и приятно, водата ѝ я мерим с термометъра, не е това. Понякога се отпуска на банята, но после да я вдигна и да я сложа в кърпата - ужас, втори тур. Гушкам я по 10 Мин да се успокои, слагам на повивалника - трети… Как да правим гимнастика и т.н, като го се засинява от рев. Какво ли не пробвах, пускаме музика, пеем, галим я, обясняваме ѝ - тц. А и в кой точно момент, ако е преди храненето вечер е бясна, че вече е гладна, ако е след пък се притеснявам да не повърне. В момента гледам примерно ако е яла в 7, гледка и я гушкаме до 8.30-9, къпем и давам веднага да яде отново, защото иначе няма успокояване. Моля ви се, дайте някакви идеи.
Rayli И ние бяхме така и се оказа, че сме урочасани. Сега ни е голям кеф да се плицикаме във ваната. Пробвай да му баят и червено конче с оче на ръката.

# 41
  • Мнения: 3 155
iren при нас нали захранването беше бавно и трудно, защото първо има коремна интервенция и второ - сумати време беше със сонда. Сигурно за това му идва прекалено гъсто и не му понася и го връща. Ще пробвам пак след десетина дни, както ме посъветва педиатърката
dee ако искаш питай някои твои познати първо, ако не се намери кой да я вземе, може да ми я пратиш 🤗
За къпането - при нас един път му е кеф, друг път мрънка и се дърпа, явно зависи от настроението. Иначе се напасваме все повече и повече ❤ Още му треперим много и ни е страх, заради всичко, което преживя. Педиатърката ни не може да повярва на всичко, което му се случи, след като прочете епикризите. Всеки ден ми пише да пита как сме. Скоро имаме профилактичен преглед за сърцето, надявам се да се възстановява все така добре 🙏🏻 И да започнем скоро да се поотпускаме малко по малко 🍀

# 42
  • Мнения: 217
Момичета дайте идея как да си отпуша гърдата.Вчера следобяд след 3 часово реване успях да го приспя,като легнах с него.Спах около 2 часа и като се събудих имах ужасни болки в дясната гърда.Веднага отидох и изцедих.Излязоха 60 мл и след около 30 мин се събуди той и го сложих на гърда.Пих лецитин.Правих топли компреси,студени компреси.Вдигнсх температура и ме държа до днес.Налагах лук.Компреси с реванол.Каквото се сетих.Понеже имам абцес с първото дете мъжа ми се уплаши и веднага ме накара да почвам антибиотик.Взех го,но проблема е,че той не лекува отпушването.С помпа изкарвам само по няколко капки.Той не иска да суче тази гърда,само я държи в устата и я ползва за залагалка.Защо така не мога да извадя никаква кърма.От стискане,цедене и кърмене зърното се протри,зачерви и е цялото в рани.Не знам въобще какво да правя.Свързах се с консултант по кърмене каза какъв масаж и какво да правя,но и така не се получи.Споделете вашия опит,как сте се справяли с подобни проблеми.

# 43
  • Мнения: 5 081
Али, моето човече не e  минавало през трудностите, с които се сблъска твоето и въпреки всичко и на него му беше гъсто и го давеше. Тогава четох във ФБ, че момичетата дават по половин саше и така наистина няма проблем и си го цока с кеф от спринцовката. Надявам се , че след прегледа ще пишеш само с хубави новини.
Криси, аз сериозно запушване не съм имала и само с ударна доза лецетин и масаж се оправих. Можеш да пробваш с компреси с начукани зелеви листа. Не си ли пробвала освен помпа да ползваш и колектор? Аз съм с Лансинох и съм много доволна, само съжалявам , че не знаех още от началото, че има такова приспособление.

Последна редакция: сб, 05 фев 2022, 18:08 от iren11

# 44
  • Мнения: 1 041
krisi Аз в болницата бях стигнала до малка бучка и тогава имах ръчна помпа на Philips Avent, не ми помогна. Това което ми помогна беше да редувам да слагам кърпа с вряла вода (колкото можеш да търпиш) и цедене, но си трябва хубава помпа (електрическа на медела беше).

Общи условия

Активация на акаунт