Отлепена бенка

  • 499
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Здравейте! От малка имам бенка, която с течение на времето стана доста голяма и релефна, буквално изглежда като дебел слой суха кожа. Минала година ходих на дерматолог. И друг път съм ходила при нея и съм изключително доволна, затова отидох пак. Каза ми, че не вижда нищо притеснително и ако реша, да я махна, защото е на доста неприятно място. Сега обаче виждам, че единият ѝ край се е отлепил и не знам дали трябва да се притеснявам, а нямам възможност да отида при нея, тъй като е в друг град. Въпросът ми е на някого случвало ли му се е нещо подобно, дали може да се дължи на някакви лекарства (прекарах ковид), защото не съм я закакачала и също ако може някой да даде препоръка за добър дерматолог в Пловдив, ще съм много благодарна! ☺️

# 1
  • Мнения: 1 338
Здравей, на мен ми се е отлепяла бенка, даже май 2 пъти, сложи си лепенка за твое спокойствие - да не я закачаш и дразниш допълнително с дрехи или друго, ако може не я мокри и при първа възможност посети дерматолог, за да чуеш и компетентно мнение по въпроса. Все пак всеки човек е различен, а бенките биват какви ли не Wink
p.s. не мисля, че може да е от Ковид и лекарства, не пречи да звъннеш на същата тази дерматоложка, от която си доволна и да я попиташ за съвет, може и тя да те насочи към нейна колежка в Пловдив

# 2
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте! От малка имам бенка, която с течение на времето стана доста голяма и релефна, буквално изглежда като дебел слой суха кожа. Минала година ходих на дерматолог. И друг път съм ходила при нея и съм изключително доволна, затова отидох пак. Каза ми, че не вижда нищо притеснително и ако реша, да я махна, защото е на доста неприятно място. Сега обаче виждам, че единият ѝ край се е отлепил и не знам дали трябва да се притеснявам, а нямам възможност да отида при нея, тъй като е в друг град. Въпросът ми е на някого случвало ли му се е нещо подобно, дали може да се дължи на някакви лекарства (прекарах ковид), защото не съм я закакачала и също ако може някой да даде препоръка за добър дерматолог в Пловдив, ще съм много благодарна! ☺️
Здравей, дъщеря ми като малка си беше изчоплила две бенки. Бяхме отишли при един дерматолог и той така ме наплаши за рак на кожата, че не искам да си спомням, но да те успокоя нищо не й стана. ЛЛ ни беше казала, че нищо няма да стане. Това не означава да си махнеш всички бенки, естествено, но мисля, че и на теб нищо няма да ти стане. За всеки случай може да си сложиш лепенка, аз така бих направила на твое място. За твое спокойствие.

# 3
  • Мнения: 954
А тази бенка в течение на колко време е пораснала и кога ? По време на пубертет ли?

Общи условия

Активация на акаунт