Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 85

  • 53 959
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 701
Аз имам 2 неуспешни трансфера, на които не съм слагала зарзио. На третия ми предписаха и сега мога да се похваля, че съм в 15гс.

# 61
  • Мнения: 147
Момичета в Надежда ако си по фонд заплаща ли се нещо ?

# 62
  • Мнения: 701
Аз бях по фонд, но има и доста изследвания, които не влизат и се заплащат допълнително. Първия опит си събирах всички касови бележки. Та...фонда покриваше 5000лв, аз дадох още 2000лв отгоре. Тук, разбира се са и всички лекарства, които съм взимала.
Момичета в Надежда ако си по фонд заплаща ли се нещо ?

# 63
  • Мнения: 629
Аз от стартирането на стимулацията до трансфера съм заплащала малко неща - добавки, лекарства, които да приемам вкъщи, PBMC или друго лекарство, инжекции след трансфера (ако има такива), вирусология за вас и мъжа ви и ковид тестове.  Също така ако замразяватв/ размразявате има неща, които не се покриват. Това се сещам като мой си разход при първите 2 стимулации. Мисля че първия опит по фонд дадохме около 1000-1200 за свеж трансефер и после зет, а вторият може би 1500, защото имах доста лекарства.

Не включвам тук всичкк изследвания и прегледи преди да пристъпим към процедурата.

# 64
  • Мнения: 3 152
Който е правил само МБ биопсия -пил ли е някакви лекарства преди това?

# 65
  • Мнения: 242
reninel, aз взех но-шпа преди това. Но се оказа,че не било толкова болезнено колкото си мислих.
Но ако ти ще си по-спокойна,пий нещо. Определено може и без но-шпа Simple Smile
Упех Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3 152
Благодаря Simple Smile ,но имах предвид лекарства като естрофем ,дуфастон и др.и на кой ден се прави.Иначе за съжаление съм наясно с болката при биопсиите.

# 67
  • Мнения: 465
МБ биопсия се прави в първите чисти дни, на мен д-р Цветков ми беше казал м/у 5-8 ден от МЦ.
В събота направих моята (беше 9ти ден от МЦ, но док. каза, че е супер).
За лекарства преди процедурата не мога да кажа, не съм приемала.
За болкоуспокояващи-не съм приемала, нищо не усетих. Зацапване имаше повече през същия ден на манипулацията, на следващия вече нищо.

Момичета, резултатите за ок. 5 дни ли трябва да са готови? Това забравих да попитам. Освен биопсия ми взе ЦС и за уреапразма и микоплазма.

# 68
  • Мнения: 793
Биопсията ми излезе за 3-4 дни,ЦС след повече време, аз правих миналата година и излезе за 1 месец... сега май ги правят за около 2 седмици.Микоплазма и уреаплазма излиза до 7 дни (миналия вторник ми взимаха и излезе днес резултата)
МБ биопсия се прави в първите чисти дни, на мен д-р Цветков ми беше казал м/у 5-8 ден от МЦ.
В събота направих моята (беше 9ти ден от МЦ, но док. каза, че е супер).
За лекарства преди процедурата не мога да кажа, не съм приемала.
За болкоуспокояващи-не съм приемала, нищо не усетих. Зацапване имаше повече през същия ден на манипулацията, на следващия вече нищо.

Момичета, резултатите за ок. 5 дни ли трябва да са готови? Това забравих да попитам. Освен биопсия ми взе ЦС и за уреапразма и микоплазма.

# 69
  • Мнения: 3 152
На мен преди време ми е правена на 5-ти ден след Ову с другите 2 биопсии и за това се зачудих..Иначе сега видях в началото на темата пише,че няма значение кой ден...явно всеки действа различно...
За лекарствата като не сте вземали казаха ли ви колко горе долу е лигавицата?

# 70
  • Мнения: 465
reninel

Не ми е казвал колко ми е лигавицата-взе материал и след това ме прегледа на ехограф.

jinchen

За цветната снимка ли имаш предвид, че излиза по-късно... нещо се обърках.
Иначе ми взе цервикален секрет за уреаплазма и микоплазма, ако не греша, но няма да е ПСР, т.к аз му казах, че съм правила м.октомври точно ПСР на цервикален секрет ца уреаплазма и микоплазма... та не знам сега какво е и какво да очаквам 😁

# 71
  • Мнения: 793
Цветната снимка на мен веднага ми казаха резултата, но ако има въпроси се записвал час за разчитане... аз тогава не знаех и докторката ми каза веднага нещата.
reninel

Не ми е казвал колко ми е лигавицата-взе материал и след това ме прегледа на ехограф.

jinchen

За цветната снимка ли имаш предвид, че излиза по-късно... нещо се обърках.
Иначе ми взе цервикален секрет за уреаплазма и микоплазма, ако не греша, но няма да е ПСР, т.к аз му казах, че съм правила м.октомври точно ПСР на цервикален секрет ца уреаплазма и микоплазма... та не знам сега какво е и какво да очаквам 😁

# 72
  • Мнения: 138
Здравейте,ето и моята история.... От години имам постоянно течение- какво ли не опитах( промивки с разби жилки като смрадлика и петопръсник, измиване със сода и др), какво ли не съм пила, какво ли не са ми изписвали( лактобацили, хапове, и др), гладене на бельо иНяма и няма минаване- все с ежедневните превръзки....
Док ми каза обаче че може да е от жлезите и ме прати при док. Станева. Какво означава това със жлезите, благодаря ви!

# 73
  • Мнения: 149
Anguished След пункция кога долу горе на следващия ден се очаква обаждане от ембриология? Сърцето ми ще изскочи от притеснение още нямам обаждане ...

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 111
Anguished След пункция кога долу горе на следващия ден се очаква обаждане от ембриология? Сърцето ми ще изскочи от притеснение още нямам обаждане ...
За съжаление няма определени часове,звъняли са ми  и рано сутрин и късен следобед.

Общи условия

Активация на акаунт