Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 85

  • 54 047
  • 742
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 109
За съжаление никой не може да даде адекватен отговор защо си на тази терапия. За преднизолона ми казаха- ако се притеснявате не го приемайте и точка. За зарзиото- предписано ви е защото на всички се изписва, но изобщо не е така и всеки път ме питат имам ли го. За жалост май за пари си е цялата работа, ако не едната другата схема, сигурно ги редуват при неуспех. На времето си беше класиткатата - еспрофем, утрогестан, фраксипарин при нужда, нош-па .... Преднизолон и медрол разбрах че изпитват на жени с проблеми със щитовидната и при донорски яйцеклетки да подтискат имунната система. Зарзиото за лигавица, но ако си имаш хубава лигавица, свои ембриони и никакви проблеми със щитовидната за какво са ти? Отговор - ако не помогнат няма да навредят. Не ми харесва тая работа, стрес, напрежение и една камара пари за инжекции, които изобщо не знаеш за какво са ти.

# 706
  • Мнения: 6 570
Изписването на инжекции Пролутекс или Прогестан (едно и също е) + Циклогест, явно е на мода сега в клиниката. Преди 6 години имах само Утрогестан и Дуфастон+ Зарзио+Медрол. Сега нямам Медрол, а съм с донорски яйцеклетки. Както и да е, мисълта ми е,че тогава ми беше в пъти по-евтина терапията. Сега цялата ми заплата не стига... Ама смееш ли да пропуснеш някое лекарство? Всичко си пия най-изпълнително

# 707
  • София
  • Мнения: 387
Съгласна съм с теб. Само да добавя, че за преднизолона ( в моя случай тая роля играе медрола, както и тоя скапан Програф), мисля, че се изписват по принцип за потискане на имунната система, в смисъл, да не разпознае като "чуждо дяло" малката душичка и да я отхвърли. Мисля, че се изписват и при имунологични "отклонения", в смисъл аз от имунологична биопсия уж имам някакво МАЛКО количество завишени НК клетки, но дали това, че се тъпча с тая химия ще помогне да се урегулират тия НК клетки, един Господ знае вероятно... Отделно правихме PMBMC, лепило и т.н.

За Зарзиото КАТЕГОРИЧНО не съм съгласна, че се изписва всеки път. Еми не. Не се изписва всеки път, в Надежда имам вече 1 свеж и този ми е трети мисля ЗЕТ, а досега са ми го изписали само ВЕДНЪЖ.

Склонна съм да вярвам, че в голяма степен печалбарството има значение (вероятно и за пари се предписват част от нещата....). Всеки си има своята истина. Все пак не може да не се приемат медикаменти, в нашия случай няма как.... Просто къде е тънката граница между това да се презастраховаме и да сме загрижени за пациента и това да добавим още някоя хилядарка в касата, не се знае... Аз например не разбирам защо след трансфер нямаш преглед при лекаря си, за да изкоментирате терапията?! Чувствала съм се понякога направо като досадница, когато се интересувам за някои неща, свързани все пак с МОЕТО ТЯЛО, МОЕТО ЗДРАВЕ и не на последно място МОИТЕ ПАРИ.... Sad

Надявам се всичко, през което преминаваме, да си струва, да има смисъл и да ни донесе желаният краен резултат 🙏🙏🙏❤️ Пожелавам го на всички от сърце!!! Просто понякога скептицизмът ми преобладава, защото ми омръзва едва ли не навсякъде, където отида, да се опитват да ме "прецакат"... Надявам се ме разбирате.

# 708
  • Мнения: 701
Момичета, като ви чета и се усеща изключително негативно отношение. Несигурност в медикаментите, в лекарите. Имайте предвид, че цялостното ви състояние също влияе на положителния резултат. Никога не съм се вглъбявала, какво пия и защо или защо не е друга. Знам, че е клише, но вярвах безрезервно на лекуващия ме лекар. Не съм отказвала терапия, нито пък съм я променяла на своя глава.
При първия и втория ми опит, в живота ми имаше доста стрес и бяха неуспешни. При третия бях изключително спокойна и нещата се получиха. Както обичам да давам съвети на мои познати - мислете положително и гледайте романтични филми. И все пак имайте едно на ум, че инвитрото има едва 30% успеваемост .

# 709
  • София
  • Мнения: 387
Благодаря за споделеното мнение, M_lady! Ако бях спокойна и търпелив, още щях да слушам съветите на свекърва ми и на майка ми и още нямаше да знаем, че сме със сериозен мъжки фактор.... Щяхме да се наслаждаваме на живота и да си свиркаме, пък то бебето може да стане, може и да не стане, нали... То успеваемостта, доколкото ми е известно и при съвсем здрава двойка, без репродуктивни проблеми, тоест не успеваемостта, а шансът да се зачене на месец е пак около 30 %. Романтичните филми да ги гледа някой, който не е преминал през ужаса на това да правиш не знам колко инсеминации, после ин-витро, да загубиш близнаци в 12 г.с. и НИКОЙ да НЕ МОЖЕ да обясни ЗАЩО по дяволите?! Така че в един момент в живота на човек романтизмът е изместен от прагматизъм и реализъм.

НИКОГА не съм променяла терапия на своя глава. Не бих го направила. Но смятам, че имам право да знам защо приемам медикамент, за който давам немалко пари. А теб ако не те интересува и не четеш, успех, имаш право на това! ☺️

Аз обаче имам право да не бъда такава, защото през последните 4-5 години спокойствието ми рязко се измести от МЪКА и БОЛКА... Всеки има своя път в живота и своята истина, не искам нито да си налага мнението, нито да създавам дразги или недоразумения. Просто защитавам правото си на ИНФОРМИРАНОСТ. А това колко и как мога да съм спокойна, си е моя работа ☺️

# 710
  • Мнения: 93
Здравейте някой правил ли е генетично изследване на ембриони знаете ли колко струва Simple Smile

# 711
  • Мнения: 701
Правихме октомври месец, цената беше 600лв на брой
Здравейте някой правил ли е генетично изследване на ембриони знаете ли колко струва Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 645
Здравейте, колко струва лапароскопска операция, в случая ще е за отстраняване на тръба? Гледах ценоразписа, но не пише какво се включва и дали цената е 905лв или 1650лв. Колко време е престоят в болницата и на кой ден от цикъла са ви оперирали? 😁

# 713
  • Мнения: 250
Здравейте, колко струва лапароскопска операция, в случая ще е за отстраняване на тръба? Гледах ценоразписа, но не пише какво се включва и дали цената е 905лв или 1650лв. Колко време е престоят в болницата и на кой ден от цикъла са ви оперирали? 😁
Привет, престоя е 3 дни  ако всичко е наред. Първия ден ви приемат и правят необходимите изследвания. На другия ден ви оперират и на следващия ви пускат да си ходите. Сега не знам какви са цените. Моята я правих февруари 2021 и беше 1200лв.

# 714
  • Мнения: 109
Дано всички да имаме късмет. Изтрих си поста, нека всеки сам си решава за себе си. Но ти си много права, дори и най-добрите грешат. Аз за себе си съм го разбрала отдавна. Както и че финансовата изгода винаги е водеща.

# 715
  • Мнения: 90
Здравейте, някои пил ли е по шест естрофема плюс глобули на ден при подготовка за ЗЕТ? Някакви странични ефекти от толкова много естроген, че малко ме е страх?

# 716
  • Мнения: 88
Подкрепям казаното от M_Lady, но все пак всеки си има лична история и преценя кое, как, защо, къде да го направи.
В моя случай конкретно, правих 1 инвитро на свеж трансфер- неуспешен. След 3 месеца правихме замразен трансфер на 2 5 дневни ембриона и се хвана едничкото. Всичко се случва 2021 г. Така веднага след трансфера ми бяха изписани също - естрофем, зарзио, но шпа, медрол, инжекции прогестерон депо, утрогестан вагинално. Мисля, че това бяха.
Никога съм нямала съмнение в доктора, в случая д-р Цветков, благодарна съм му доживот. Нямах натрупано напрежение и стрес, всичко оставих на течението. В ума ми бяха положителни мисли, как само това да мине, после другото, после третото и да се явя  на трансфер. Днес вече имам дъщеричка на 3 мес. И дай боже след няколко години да опитаме пак за второ детенце. Аз съм с отстранени 2 тръби, ако има значение проблема.
Желая на всички в групата - здраве, спокойствие и търпение.

# 717
  • Мнения: 11
Подкрепям на 100 % мнението Ви и разсъждавам по същия начин. Когато има репродуктивен проблем, не става само със спокойствие и доверие. А когато си преминал през неуспехи или неправилна терапия, задължително искаш да знаеш кое с каква цел се прави или приема. Аз и преди неуспехите се интересувах винаги...
Благодаря за споделеното мнение, M_lady! Ако бях спокойна и търпелив, още щях да слушам съветите на свекърва ми и на майка ми и още нямаше да знаем, че сме със сериозен мъжки фактор.... Щяхме да се наслаждаваме на живота и да си свиркаме, пък то бебето може да стане, може и да не стане, нали... То успеваемостта, доколкото ми е известно и при съвсем здрава двойка, без репродуктивни проблеми, тоест не успеваемостта, а шансът да се зачене на месец е пак около 30 %. Романтичните филми да ги гледа някой, който не е преминал през ужаса на това да правиш не знам колко инсеминации, после ин-витро, да загубиш близнаци в 12 г.с. и НИКОЙ да НЕ МОЖЕ да обясни ЗАЩО по дяволите?! Така че в един момент в живота на човек романтизмът е изместен от прагматизъм и реализъм.

НИКОГА не съм променяла терапия на своя глава. Не бих го направила. Но смятам, че имам право да знам защо приемам медикамент, за който давам немалко пари. А теб ако не те интересува и не четеш, успех, имаш право на това! ☺️

Аз обаче имам право да не бъда такава, защото през последните 4-5 години спокойствието ми рязко се измести от МЪКА и БОЛКА... Всеки има своя път в живота и своята истина, не искам нито да си налага мнението, нито да създавам дразги или недоразумения. Просто защитавам правото си на ИНФОРМИРАНОСТ. А това колко и как мога да съм спокойна, си е моя работа ☺️

# 718
  • Мнения: 109
Да, като ти е малък проблема и се реши бързо, си много спокоен и положително настроен. Не задаваш въпроси, изпълняваш всичко като войник и си безкрайно благодарен и много доволен. То и на това се разчита, на покорството и безропотното изпълнение на всичко. Тихо, без мрънкане и никакви въпроси.

# 719
  • Мнения: X
При нас се получи от първи път от свеж трансфер, с минималистична терапия-прогестерон, естрофем, медрол и ношпа. Бях спокойна, имах доверие, не задавах въпроси. Неизяснен фактор, но като цяло кофти СГ.
Две години по-късно се върнах за ЗЕТ, плюс горното изписаха фраксипарин и зарзио. Без изследвания и без обяснение защо. Лекарят ми отсъстваше, друг направи трансфера и изписа терапията. Платих ги, но ни ги слагах. Не знам какво да си мисля. Трансферът беше неуспешен. . Мен лично зарзиото ме смути и ако има как, не желая да ми го прилагат.
Доверието ми в лекаря е все още 100%, не само защото при мен е станало, а защото имах възможност да го опозная и знам и много други истории за това, че е Човек , освен професионалист. Става въпрос за др. Цветков. Този човек е за нашето семейство ангел, няма как по друг начин да го определя.Разбира се, отчитам заслугата на ембриолозите и изобщо целия екип.
Не съм убедена до колко лекарите са чак толкова независими от политиката на клиниката.
Толкова.
Иначе след свежия трансфер също мерих чернодробни показатели и бяха.....много зле. Но все пак е имало стимулация . Мисълта ми е, не знаеш кое точно и как разбъзиква организма и дали е точно от зарзио.
Но да, зарзиото ми е най-кофти като листовка , защото ако не бъркам, говоря по спомен, директно влияе на броя и вида кръвни клетки. Не знам там дали е добре да се бърника при здрави хора заради едното инвитро. Кой и как е доказал,  че има връзка с успешна имплантация или задържане..
Не съм лекар, не знам.
Просто размишлявам в контекста на дискусията ви.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт