Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 17

  • 48 226
  • 794
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 36
Да, правя маски с масла. Дори и в корена слагам, понеже ми действа добре на самия скалп и сякаш и пърхота изчезва от тях. Но я усещам, че само масла не са й достатъчни по дължините. Все така сухи седят. За това и я направих кестенява, защото естествения ми цвят е такъв и не искам повече да я горя или пък да мажа корени постоянно за равен цвят. И така, като се разчетох тук реших да пробвам билково подхранване. Като пак мисля да включа масла някакви. Ще споделя резултат като направя няколко нанасяния, защото от първото нанасяне не очаквам да има разлика.

# 706
  • Мнения: 725
Нещо по-безобидно за пепеляво-русо коса дали ще намеря?
Такъв е естественият ми цвят. Знам, че такава  къна няма.
А от боите, имате ли идея?
С много, много тънък косъм съм и обикновените бои съвсем ще ми унищожат косата, а имам нужда от боядисване вече, на 40 г. вече няма накъде.

# 707
  • Мнения: 4 667
Изкупих Сахарата от сайта на Хенафокс Trollface Вчера си поръчах още 5 кутии и днес дойдоха. Станаха ми 8. Поне ще имам къна до края на годината и то любимата ми къна, а не коя да е.

# 708
  • София
  • Мнения: 899
Нещо по-безобидно за пепеляво-русо коса дали ще намеря?
Такъв е естественият ми цвят. Знам, че такава  къна няма.
А от боите, имате ли идея?
С много, много тънък косъм съм и обикновените бои съвсем ще ми унищожат косата, а имам нужда от боядисване вече, на 40 г. вече няма накъде.

Може да ползвате смес от касия и малко къна, но в такъв случай ще станете медено руса.
всичко друго относително ще потъмни цвета ви.


Ползвали ли сте зизифус. Пише, че е за обем и особено подходящ за тънки коси.
https://hennafox.com/ziziphus.html

# 709
  • Мнения: 2 487
Дали мога да сложа въпросният зизифус в къната когато се къносвам за да ми уплътни косъма?

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 6 565
Според моя опит билките даже правят косата да се омазнява по-лесно в корена, а и не само при мен, доста тук също имат проблем с бързото омазняване.Само първоначално при взаимодействие с остатъци от бои, силикони и други изкуствени по косъма правят косата метла за известно време, после става хубава и жива.

# 711
  • Мнения: 2 487
А, това не съм го прочела, но моята коса като я къносам се омазнява бързо и се чудех какво става. Няма спасение за тънките коси Sad Само къса подстрижка и това е.

# 712
  • Мнения: 2 665
Моята коса е склонна към омазняване по принцип. Когато почнах да се боядисвам с билкова боя, първите 7-8 месеца даже се беше регулирало омазняването.
От миналото лято почна пак и то ужасно много да ми се омазнява скалпа. Мислех си, че е нещо от шампоани и т.н.
Сега почвам да се чудя дали не е от боята? 🙄
Някакви идеи за справяне с проблема?
На мен маските с масла съвсем ми омазняват, да не казвам, че косата ми пада повече…

# 713
  • Мнения: 14 092
При мен къносването регулира донякъде моята се омазнява бързо в корените. То какво в корените, при тънка и не особено гъста коса си става мазна и надолу. Определено не ми е повлияло към влошаване това че се къносвам. Даже точно след къносване често мога да мия и на третия ден поне още 1-2 пъти, което иначе при мен не е вариант, задължително на втория.

# 714
  • Мнения: 1 757
Тити, пепеляво русо видях на Радико, ash-blond. Дори се чудих дали да не го пробвам. Успях да изсветля за почти година тъмно-кафявото от химиите до червеникаво-кестеняв. На определена светлина дори ми жълтее и това ме дразни. И сега дилемата ми е един тон по-тъмно (кестенявата Хенафокс),  пепелявото или nut кафяво на Кхади, или ash blond. Но сама едва ли ще го направя добре и равномерно.

# 715
  • Мнения: 387
Откакто минах от химическа боя на билкова, косата ми се омазнява на всеки следващ ден - в деня на банята е добре, на следващият сутринта е добре, вечерта вече е мазна и на последващият трябва да я измия, защото си става откровено гадна в корена. Аз съм с чуплива коса, която преди можех да мия веднъж в седмицата…Иии, мисля че няма справяне с проблема , но признавам, че не съм чела достатъчно по темата…

# 716
  • Мнения: 14 092
А това дали е омазняване от билките или е отпаднало пресушаването от химичната боя? За мен не е съвсем едно и също.
Макар че пък моята дори в периоди на боядисване с химични бои пак си се омазняваше в корените, не по-малко. Само беше по-изтощена и се налагаше да я държа доста по-къса. Но около мен масово се оплакват от по-суха коса заради бои с окислител.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
За мен е от къната.
Май не е омазняване, а сякаш натрупаната къна утежнява косата.
Моята коса беше сива, небоядисвана с нищо поне две години.
От два-три месеца я къносвам и е ужасна, на клечки.
Ако не слагам маска/балсам обаче, ще започне да цъфти и да се накъсва.

# 718
  • Мнения: 387
От къната е, защото съм имала периоди , когато си оставях естествената, посивяла коса за по няколко месеца и не мазнееха така корените. Ще опитам да намеря време да почета за това в нета, вероятно има обяснение.

# 719
  • Мнения: 2 665
Mimy8809, ще се радвам да споделиш, ако научиш нещо интересно.
Иначе твърдо не е от преминаването от боя на билкова боя и при мен, защото първите месеци, както писах, не беше така.
Някак почти изведнъж стана, но е същото като при Мими, сутрин в мия, ОК е, на другата сутрин вече е леееко мазна, вечерта вече доста, на по-следващия ден вече не се търпи.
В момента съм си вкъщи болна. Реших да не я мия, защото така и така от всеки шампоан ме сърби. Колкото по-мазна и мръсна ми е косата, толкова по не ме сърби главата, не знам защо, адски идиотско е, но е факт.
Та, миналата седмица се боядисвах, имам едно измиване в понеделник сутринта. В момента все едно съм си правила маслена маска на косата, толкова е мазна. Направо не искам да се поглеждам в огледалото, но фактът, че не ме сърби в момента оборва всички доводи за красота. И без това вкъщи не ми обръщат кой знае какво внимание как се нося.
Това е лирическо отклонение. Но мазна е изключително много. Имам един розмарин в хладилника, хвърлила съм му око да си направя отвара, но не знам дали няма да ме сърби и от това, тъй че засега просто ще се мия през ден. Утре ще излизам и няма как вече.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт