Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 17

  • 48 201
  • 794
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
За мен е от къната.
Май не е омазняване, а сякаш натрупаната къна утежнява косата.
Моята коса беше сива, небоядисвана с нищо поне две години.
От два-три месеца я къносвам и е ужасна, на клечки.
Ако не слагам маска/балсам обаче, ще започне да цъфти и да се накъсва.

Не слагай, може от него да стои така или съвсем не можеш без  балсам леко слагай по краищата само.Всичко допълнително утежнява заради силиконите.Те не се отразяват добре на къносаната коса, те са за боядисана.Също и шампоаните, които са специализирани за боядисани коси не са много подходящи.Колкото по-малко химии толкова по-добре, всички проблеми са от това, че е бяла отдолу. Моята коса цъфти много рядко откакто я къносвам и по-скоро е от ножицата, а не от косата.

Това с омазняването е на периоди при мен, но като цяло се омазнява по-бързо от боядисвана коса, особено като изпада къната.Понеже няма нужда от нищо специално моята, само неутрален шампоан много бързо я мия и не е гъста, съхне бързо.Иначе от темата научих трика с розов прах/портокалов прах в корена в ролята на сух шампоан-обира мазнината и оправя косата за ден-два ако надолу е добре.Сух шампоан ми действа много зле, още по-мазна става.

За корена съм споделяла-червилото на Голдън Роуз най-много го харесвам, но не виждам да го продават по магазините тук.

# 721
  • Мнения: 435
И аз си купих от Сахарата след всички добри думи от Sharpy за нея.Ще я ползвам за първи път, до сега ползвах готовите на Хенафокс.На опаковката пише да я разтворя с топла вода до каша и да изчакам 2 часа.След като я нанеса на косата да изчакам 1-2 часа и да отмия с вода.Това упътване ли да следвам или бихте ми препоръчали нещо от вашия опит с тази къна?Чела съм във форума, че ако я разтворя предния ден би отделила по-добре цвета си, но не съм сигурна дали и за Сахара това важи...

# 722
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Дали мога да сложа въпросният зизифус в къната когато се къносвам за да ми уплътни косъма?

Не съм ползвала точно зизифус,но винаги когато приготвям къната слагам по лъжичка брахми,брингараж,тулси, амла,алое на прах...
Не знам дали имат някакъв ефект,но си ги слагам
.

# 723
  • Мнения: 4 657
gyga, аз не я чакам 2 часа разтворена. Разтварям с вряла вода, изчаквам около 15 минути да се разтвори добре с бъркане, става гладка паста, няма никакви бучки и после мажа. В момента дори се намазах точно с нея. Стоя намазана 3 , 3.5 часа и мия. Днес ще стоя 4. Ей сега ще се надупя с някоя книжка и ще я мия след 4 часа.

# 724
  • Мнения: 14 034
gyga, аз не я чакам 2 часа разтворена. Разтварям с вряла вода, изчаквам около 15 минути да се разтвори добре с бъркане, става гладка паста, няма никакви бучки и после мажа. В момента дори се намазах точно с нея. Стоя намазана 3 , 3.5 часа и мия. Днес ще стоя 4. Ей сега ще се надупя с някоя книжка и ще я мия след 4 часа.
О да, тактиката с книгата е най-добра и при мен, то с найлон на главата дето шумоли при всяко мръдване не става ни да разговаряш нормално, ни да гледаш някой филм, дори и музиката не е както трябва... и само се озъртам не стана ли време да я мия вече. А с книга мога и повече часове от това да откарам без проблем Grinning
Не знам някои как лягат да спят намазани, при мен малкото опити не завършиха хич добре и съм се отказала.

# 725
  • Мнения: 435
Sharpy, удобно ли е да те помоля за снимка на цвета / може и на лични/?

# 726
  • Мнения: 4 657
Sharpy, удобно ли е да те помоля за снимка на цвета / може и на лични/?
Няма проблем. И тук ще сложа, само че на лампа нищо няма да се види. Трябва да е утре на дневна светлина.
Редактирам си мнението, тъй като моето е последно и не мога да напиша ново. Пускам обещаните снимки. Да кажа - времето тук днес е много мрачно и едва ли ще се види цвета в пълният му блясък, но все пак качвам две снимки. Едната е от терасата /вързаната/, другата е вътре на лампа. "Оригиналната" коса ми е тъмнокестенява. Еми Сахарата си остава най-хубавата къна за мен!
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 09:51 от sharpy

# 727
  • Мнения: 14 034
Впечатляваща си е наистина, особено щом казваш че основата ти е тъмна.
Ще минавам явно и аз на нея по-нататък, като изразходя каквито запаси имам вече купени. То и без това евтини къни не останаха вече, дори тези от Хенафокс и от Бахарика са от същия порядък като цена. Не си струва разликата. Насипната в Бахарика е 8лв за 100 грама, тази на Хенафокс и тя мисля че над 8 е станала...

# 728
  • Мнения: 10 119
Шарпи, страхотна си!
Аз също си взех от форумната къна Simple Smile)) Ще експериментирам другия месец, предполагам при мен ще даде по-ярко червен цвят.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
И аз взех, ще видим какво ще излезе Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 663
Wow, страхотен цвят!!!
Мога ли само да попитам, Шарпи, имаш ли бели косми по принцип.
Супер съм впечатлена!

# 731
  • Мнения: 2 068
Привет дами! След двугодишна пауза  през октомври се завърнах отново към къната. Направо ми олекна, не знам за какво си причиних химична боя и сисъсипах хубавата къносвана 10 години коса. Заради пестене на време преминах към химия, уж да имам време да си гледам малкия внук в събота или неделя,  пък то какво стана - всяка сутрин с преса за изправяне на изгорената метла на главата ми, седене по 5 часа в банята с някакви маски, от които файда йок. Абе много се прецаках, сега ще чакам и да израсте изгорялото.
Скрит текст:
Прясно къносана от вчера с къна Aumi r малко индиго в една стъпка. Корените рижавеят, но нищо не мога да подобря при 100% бяла коса, освен да се къносвам всяка седмица.



# 732
  • Мнения: 4 657
Сърдечно ти благодаря Purple Heart Ще чакаме снимки и от твоята коса.
Wow, страхотен цвят!!!
Мога ли само да попитам, Шарпи, имаш ли бели косми по принцип.
Супер съм впечатлена!
Благодаря ти Purple Heart  Имам, пиленце, имам. Мож би около 30 процента имам бели косми. Най-съсредоточени са на слепоочието, където е най-ярък цветът.
Скрит текст:
Ще минавам явно и аз на нея по-нататък, като изразходя каквито запаси имам вече купени.
Нати, това си остава най-хубавата къна, хеле пък при почти еднакви цени.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Лу-лу много хубав изглежда цвета, може би заради боята отдолу.Ще ти се оправи доста бързо, но ти знаеш щом си била с къна преди това.Гадно е с тази бял коса, но какво да правим, все някак си трябва да намираме начин.Досега не съм спала, но ако трябва ще спя с къна.Скоро си правих като глос малко оксидирана къна+билкова боя+балсам в корените, малко по-поносимо е от чистото мазане, не тече .И това е вариант като няма много време човек.Аз се мажа или много рано сутрин или по-късно следобед за да мога до 20-21ч да се измия и да изсъхна естествено.

# 734
  • Мнения: 4 657
Слагам снимка от днес, тъй като малко пекна слънчице при нас, да видите как стои на прозорец, огрян от слънце.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт