Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив - 2

  • 27 975
  • 531
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 3 598
В училището на дъщеря ми в 5 клас има записване, такова каквото е за 1 клас и беше през миналата седмица.
И ако някое дете очаква класиране за училищата, които имат такова през юли предполагам това е варианта - записване - отписване.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 3 753
Не е толкова лесно това с отписването и записването, според мен.
В нашето училище тече класиране в момента, но тъй като аз изтеглих оригинала на дипломата, тъй като ще я искат утре за Патриарха, губи място в съответната надпревара. Ако беше участвал, щеше да е в най- желаната паралелка, успехът и участията в състезания го изстрелваха на максималния бал, но решихме да пробва тук.
Риск ли е или правилно взето решение, предстои да разберем.

# 527
  • Мнения: 2 204
Благодаря! За кое в квартала да се насоча без Душото?
Нямам представа.  Аз мисля да местя детето от ОУ "В. Левски", но все още не знам къде.   Много е труден изборът. А съм наясно, че навсякъде е едно и също.
Преместихте ли детето? И аз се отказах от Левски. Чувам много противоречиви мнения.

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Здравейте, моля, за малко инфо. Синът ми кандидатства тази тодина в МГ и Александър 1. Днес излязоха резултатите от Мг. Не е класиран - на ръба е. Като момче губи много и заради квотния принцип.
   И чакаме резултати от Ал.1.
Та питането ми е такова- бихме искали да участваме и във второ класиране на Мг. Възможно ли е ако детето е прието вече в едното училище и са входирани вече там документите му, то да участва във второ класиране в другото училище?

# 529
  • Мнения: 10 848
Здравейте, моля, за малко инфо. Синът ми кандидатства тази тодина в МГ и Александър 1. Днес излязоха резултатите от Мг. Не е класиран - на ръба е. Като момче губи много и заради квотния принцип.
   И чакаме резултати от Ал.1.
Та питането ми е такова- бихме искали да участваме и във второ класиране на Мг. Възможно ли е ако детето е прието вече в едното училище и са входирани вече там документите му, то да участва във второ класиране в другото училище?
Да, можеш да си изтеглиш документите после.
То се освобождават (ако) 1-2 места... Та 2ро класиране е силно казано Simple Smile

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Благодаря,

# 531
  • Мнения: 528
Миналата година в МГ при момичетата влезе петата резерва, а при момчетата първата резерва не влезе, защото не се освободи място

Общи условия

Активация на акаунт