Априлско-Mайска коледна Паника

  • 12 064
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 572
Ето най-накрая и моят скромен принос от снимки от Коледното парти в Приказка без край:
http://snimka.bg/album.php?album_id=95286
Сега съм се заела да качвам и снимки от Коледно- Новогодишния период Simple Smile, но незнам до къде ще я докарам  Grinning .
Sarsarilke, смело напред ,но мисли и за себе си  Wink .

# 256
  • Мнения: 10
Здравейте момичета! Бих желала да се включа във вашите дискусии в  отглеждането на децата. За съжаление чак сега открих форума Sad. Ще се радвам да обменяме опит. Сина ми се казва Мариян и е роден на 30 април. Аз се казвам Полина.

# 257
  • Мнения: 7 108
Поли, добре дошли при нас  Grinning!

Искам да попитам има ли още някое друго наборче като нас без кътници? То вярно че на нас зъбите ни растат с голямо закъснение, ама чак пък такова чудо. Днес срещаме една позната в парка със дъщеря на 1,6 и чакат само последният кътник  Shocked. А на Ева току що е набол първия  Rolling Eyes.

Жени, много ВА моля да ми метнете снимките с моята претенция от Коледното тържество на venelinova@dir.bg  , когато си в кондиция и имаш свободно време. Аз снимах главно с камерата, а тези които са правени с фотото са станали незадоволителни и затова разчитам на теб  Hug.

Хора, вие такава зима помните ли? Вчера при нас беше 22 градуса, абсолютна пролет. Незнам само това хубаво време за добро ли е или за лошо......ама му се радваме  Grinning.

# 258
  • Мнения: 6 243
Поли, добре дошла! Ние сме на 2ри май.

Зори, моето злато има всички зъби. Не само че са много, ами и хапе с тях. Тази вечер ме ухапа през две блузи и в момента имам една дупка от зъб на кожата на около педя под мишницата и огромна синина около нея. Иде ми да я убия! Но пък затова тя усети, че е сгафила и сама си легна, дори дойде да ми каже лека нощ.

И тук е пролет. Жалкото е, че аз съм на работа по цял ден и често нямам време да изляза дори и в обедната почивка. То една почивка моето - 30 минути, ама все е нещо... Днес, например, цял ден вях в съдебно заседание, свършихме чак в 16:30 и едва се замъкнах у нас с надута глава... а как се бях вмирисала на циганин, не ви е работа.

# 259
Здравейте на всички в този форум. Simple Smile
Сега, като прочетох тази тема се чувствам малко по-добре - моята дъщеря е категория "силно-опасна" (за мен), но ми се струва, че всички родени в този перод април-май 2004 са една боя.
Васила е родена на 10 май - съжалявам, че не открих този форум по-рано, за да се включим и в коледните тържества. Sad В нейната детска градина нямаше дядо Коледа и тя сега си мисли, че кончето й е от дядо Кольо - дядо й наистина се казва така.
Момичета, кажете си мнението - дали на нашите малчугани им е рано за куклен театър? В детската идва една трупа от двама актьори, но там така или иначе стоят кротко и гледат. Ако аз я заведа дали ще й е интересно? И някой може ли да ми препоръча някой спектакъл?


# 260
  • Мнения: 10
Здравейте и тук в Русе времето е страхотно за зъбите Зори кво да ти кажа на нас са ни голям проблем докато пробият останаха ни последните два отгоре да избият , но пък хапем здраво а и от тази ясла се е научил и да посяга много е бесен ама да ми е жив и здрав.

# 261
  • Мнения: 1 341
Първо да кажа здрасти на новите ни приятели  Hug. Многосе радвам катоима нови хора.  Дано ни харесате... ама ние сме си готини, така, че.....  Laughing

Зори, изпратих ти снимки, но които е твоята госпоица.
Sarsarilka,  ти искаш ли дати изпращам снимки?

Зори, Кети има всички зъбки и да ти кажа не знам от кога. Преди известно време й зяпах в устата.Всичкосиима. Най-интересно, че при нея след 1г и 4-5 месеца зъбките многолесно излязоха. Зора ни беше предитова

Забелязвам я, че страшно е обогатила речника си. ИЗползва думите на голямите и понякога направо ме застрелва  с някой израз. Но все още си говориме на  места на бебешки. А и друго много лесно научи ново стихче. Сигурно й гоповторих 15-тина пъти и готово. Изненада ме. Иначе знае всички детски песнички. В моментае на период  на  танцуване, пеене и за мое учудване много се заиграва сама

# 262
  • Мнения: 712
Добре дошли и от мен на новите ни другарчета!  Hug   bouquet
Надявам се при нас да ви хареса.

За зъбите - имаме си пълен комплект. С проблеми излязоха само последните 4-5. Преди това изобщо не се разбра, че детето получава зъби, освен по лигите. По принцип Боян не хапе, но отскоро се подучи от племенника, на когото това му е специалитет.

Evjeni , няма да се откажа. Прати и на мен, когато ти е възможно. За речевите умения - понякога направо ми пада шапката. Едно от последните изумления беше: "Мисля, че мисията ми приключи!". Кой и каква мисия - никой не знае. Важното е, че човека има мисия. Мога много смислени разговори да водя с него вече. Освен това и яслата много помага - там пеят песнички, четат стихчета, учат по някакви книжки "Ръка за ръка", за които плащахме по 4 лв., и поне веднъж в месеца имат куклен театър в музикалния им салон. Наскоро друсаше ръцете, явно и хоро учеха.


# 263
  • Мнения: 435
Привет, дружина!
Добре дошли на новите ни приятели Hug
Специални поздрави на мама Поли и наборчето Heart Eyes Забелязвате ли русенка открива април, а русенец го закрива Wink Поли, ако желаеш ми пиши повече за вас на ЛС.

За театъра мисля, че зависи от детето и представлението. През октомври Дария много плака на "Грозното патенце", защото й беше тъжно за патето. 2 представления в яслата е гледала без проблем, преди Коледа гледа с интерес "5 минути до Коледа" и накрая получи първия си подарък от истинския ДК. Grinning

# 264
  • Мнения: 260
Здравейте на новодошлите.  bouquet  bouquet


Това време ме разбива.Не мога да се спра.Такова хайманосване отдавна не бях правила.И дзверо е много доволен.Прибирам я мръсна  до уши и адски доволна.
Това топло време ми разбива всички очаквания за ски ваканцията , която започва другата седмица. Най-вероятно ски ще кара само Веси.
Отсега е започнала сухите тренировки в къщи.
Най много тен да хвана само и да се снимам със ски до някое борче.

За зъбите последните излязоха седмицата преди втория и рожден ден.
За театъра -номера става само на тези театри ,който са по клубчетата.Пробвах веднъж да я заведа на "Майчина сълза" в Ариел театър ,то беше рев и тръшкане и повече не съм повторила.Уж този го водят адаптиран за най малките.

Записах Веси на детска градина.Ще тръгва от септември.Аз така уж на шега си изкарах 3 години майчинство,ама в пълния смисъл на думата.Че даже взе да ми харесва накрая.Като си спомня в началото как беснеех сега ,чак си се чудя как философски гледам на тази си авантюра,да си остана в къщи толкова време Wink
От май обаче край на тез безбрежни дни и пак на тръстиката Money Money Money

Има ли друго наборче ,което да тръгва направо на градина,без да е посещавало ясла преди това?



# 265
  • София
  • Мнения: 2 210
Съжалявам да ви разваля малко хубавото настроение, но искам да ви помоля, нека опитаме да помогнем:


http://www.tsvety.net/

 Praynig Praynig Praynig Praynig

До преди няколко месеца тази малка красваица е била точно като нашите дечица....

# 266
  • Мнения: 712
Съжалявам да ви разваля малко хубавото настроение, но искам да ви помоля, нека опитаме да помогнем:


http://www.tsvety.net/

 Praynig Praynig Praynig Praynig

До преди няколко месеца тази малка красваица е била точно като нашите дечица....


Ех, Еми!
Защо все такива хубави български дечица плащат такава страшна цена?
Имам чувството, че някаква прокоба тегне вече. Толкова много случаи на редки заболявания виждам напоследък, че не знам какво да мисля.

# 267
  • Мнения: 1 341
Еххх Хриси, направо ме убиваш с никовете си. Как ти ги ражда главата?
Кети живот и здраве ще тръгва на градина на есен. До този момент си е била у дома с детегледачката или с мен. Отсега ме тресе треска как ще се справим с болестите. Мисля ситогава дадавам Аквасорс като Веси. Тя е доста доволна. Надявам се и ние. Единственото, което ме притеснява е, че Кети от време на време й се проявява алергията към белтъка и ме е страх сАквасорса да не стане нещо

Оооо ЕМи, каква сладуранка....Ще й помогнем скаквото можем.

# 268
  • Мнения: 7 108
Има ли друго наборче ,което да тръгва направо на градина,без да е посещавало ясла преди това?

И моето злато тръгва направо на детска градина. В тази, в която съм я записала ги взимат от 1 юни за един месец, през което време ще са само на двора за игра, без други занимания (адаптационен период го водят), юли и август почиват и след това от 15 септември вече се открива учебната година  Laughing. Не е задължително да я дам от юни, по преценка на родителя е, но сигурно ще я пратя за няколко дни, за да видя как ще го приеме, пък и да се подготви психически. Тя до този момент проблеми с адаптацията не е имала, където и да сме ходили, много е контактна, чак нахална понякога в желанието си да се лепне за някой, та в тази насока почти нямам притеснение. Притесненията са ми за мен самата, защото така съм свикнала да е винаги пред очите ми, че сигурно ще ходя да си я прибирам малко след като съм я оставила   ooooh!.

Жени, мерси за страхотните снимки, фотограф и половина си  Hug.




Със сигурност ще се включа и аз със нещичко.....

# 269
  • Мнения: 6 243
При нас записването за градина ще е от 2 март. Тогава смятам да я запиша. Иначе тръгват на 15 септември. Ирин асъщо ще е от тези, които ще ходят направо на градина, без да са били на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт