Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 3

  • 19 176
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 79
При мен беше около седмица.
Ако някой желае, може да се разтърся за снимки преди/след
При кой лекар е премахната бенката? Това е сравнително добре като срок. В Токуда преди време ми бяха казали около 2-4  седмици  и нещо не ме кефи идеята да съм цял месец под напрежение.

# 166
  • Мнения: 27
Здравейте, искам да попитам на каква дълбочина са рязали вашите бенки (към хората които са минали през това)? За случая на приятелят ми искат 3мм да режат. Лекарката каза, че ако се окаже злокачествена ще режат допълнително още. Това което ни притеснява, е че ако излезе злокачествена (хипотетично) няма ли с тези 3мм. да станат разсейки, защото не е достатъчно?

# 167
  • Мнения: 1 334
При мен беше около седмица.
Ако някой желае, може да се разтърся за снимки преди/след
При кой лекар е премахната бенката? Това е сравнително добре като срок. В Токуда преди време ми бяха казали около 2-4  седмици  и нещо не ме кефи идеята да съм цял месец под напрежение.
При д-р Тодор Йорданов. На 10.11. беше манипулацията, на 15 ми изпрати снимка на резултатите -  от МЦ Еврохелт. Ако нещо друго Ви интересува, кажете.

# 168
  • Мнения: 349
Здравейте, освен д-р Пенев има ли друг онкодерматолог във Варна?

И също така д-р Пенев премахва ли бенки със скалпел чрез изрязване и да се изпращат за изследване или само с лазер работи? Става ли директно на прегледа да се премахне бенката със скалпел или се ходи първо на преглед?

# 169
  • Мнения: 374
Здравейте, освен д-р Пенев има ли друг онкодерматолог във Варна?


И също така д-р Пенев премахва ли бенки със скалпел чрез изрязване и да се изпращат за изследване или само с лазер работи? Става ли директно на прегледа да се премахне бенката със скалпел или се ходи първо на преглед?

Д-р Камбурова Окр.б-ца ,  последната ми информация е от септември , че раб.дни са вторник и четвъртък, приемни часове от 8 до 12ч., чакаш опашкаа, без записване на часове, платен прием

# 170
  • Мнения: 349
Тази информация е за д-р Камбуров нали така?

Здравейте, освен д-р Пенев има ли друг онкодерматолог във Варна?


И също така д-р Пенев премахва ли бенки със скалпел чрез изрязване и да се изпращат за изследване или само с лазер работи? Става ли директно на прегледа да се премахне бенката със скалпел или се ходи първо на преглед?

Д-р Камбурова Окр.б-ца ,  последната ми информация е от септември , че раб.дни са вторник и четвъртък, приемни часове от 8 до 12ч., чакаш опашкаа, без записване на часове, платен прием

# 171
  • Мнения: 374
Д-р Камбурова

# 172
  • Мнения: 2
Здравейте, предстои ми премахване на бенка. Може ли да изкажете мнение за Камбурова гр. Варна и за Ивайло Петров Дерма София. Минах на преглед при Камбурова миналата седмица, прегледа ме сравнително бързо, специално бенката която ме притеснява не съм забелязала да има промяна в размера, цвета, да сърби или нещо такова. Протеснението ми е, че усещам като пробождания в нея. Не мога да гарантирам, че пробожданията идват точно от там, но все пак се притеснявам. Погледна я, каза, че не е анормална, изглеждала окей, но разбира се, чак след хистология може да сме сигурни. Каза ми, че ако желая да я премахна при нея има час за 12ти март, но не било нещо спешно и просто да я следя ако има някакви изменения да и звънна да забързаме нещата. Изменения няма от години, единственото нещо, което се е променило е, че усещам някакви като бодежи от време на време, но ми каза, че това не е признак на злокачествена бенка. Другото нещо е, че бенката е точно под гърдата, където е банела на сутиена и постоянно се търка. Та, в петък съм на преглед за второ мнение при Ивайло Петров в Дерма София. За Камбурова ми е ясно, цяла Варна се доверява на нея за премахване, но за Петров не знам какви са отзивите, тъй като не съм от София. По това което виждам в интернет е добър дерматолог, но специално за премахване на бенки, диагностицирането им и така нататк не знам. Може ли да изкажете мнение ако сте премахвали при някой от двамата, за да знам дали да си я премахна при него още в петък или да изчакам март месец за Камбурова. 🙂

# 173
  • Мнения: 349
Здравейте, въпрос към тези, които са премахвали бенки с лазер. Каква коричка ви се образува и след колко време падна коричката? Мазахте ли с нещо и от кой ден след премахването?
Понеже на по-голямата и изпъкнала бенка излезе коричка, която доста прилича на бенка и е изпъкнала. Благодаря предварително за отговорите.

# 174
  • Мнения: 1 334
Моите, почти плоски ги мазах с йодасепт няколко дни. После с Cicavit+ na SVR за 20 дни.
А едни други преди, по-изпъкнали поне 20-20 дни имах коричка и не изглеждаха добре, но сега е ок.

# 175
  • Мнения: 203
Здравейте, въпрос към тези, които са премахвали бенки с лазер. Каква коричка ви се образува и след колко време падна коричката? Мазахте ли с нещо и от кой ден след премахването?
Понеже на по-голямата и изпъкнала бенка излезе коричка, която доста прилича на бенка и е изпъкнала. Благодаря предварително за отговорите.

Премахнаха ми бенка на главата в косата с лазер и пръскам от деня на премахването та до днес - 14ден с Цикатридина спрей. Коричка имах дори по-голяма от бенката образувана, но при къпането тя падна лека по лека на етапи и сега е една грапава повърхност с тънка,тъмна коричка. Бляк 😁

# 176
  • Мнения: 9 954
Vseznaika, обсъждала ли си с доктора вероятността да бъдат засегнати космените фоликули на мястото на бенката? Съответно да не порасте коса. Защото мен ме предупредиха за такъв риск, но не зная колко е вероятно.

# 177
  • Мнения: X
Здравейте, ноември месец ми премахнаха бенка от лицето точно над горната устна, обаче след месец се появиха гнезда от пигментирани клетки и се наложи втори път със скалпел, сега имам 6 шева, конците ще бъдат премахнати след седмица. На някой случвало ли му се е нещо подобно ? Правена е и хистология първия път, всичко е наред

# 178
  • Мнения: 1 334
Vseznaika, обсъждала ли си с доктора вероятността да бъдат засегнати космените фоликули на мястото на бенката? Съответно да не порасте коса. Защото мен ме предупредиха за такъв риск, но не зная колко е вероятно.
Според дерматолога може и да се засегнат фоликулите, а може и не. Не знам дали може да се каже със сигурност. Не съм го разпитвала подробно, защото ставаше дума за сина ми. Имаше отзад на главата и го махнахме.
Но гледката след такива манипулации хич не е приятна. За който не го е страх от гадни снимки да погледне в скрития текст. Моята на брадата  и на детето на главата.
Аз имам едно по-светло петънце, а на детето  му е още прясна. На 1.02. го махнахме.
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 9 954
Колко дни са минали от махането на твоята бенка? Очакваш ли още да избледнее и да се заличи белега ти? Разпитвам, понеже съм планирала и аз махане на бенка от лицето, оперативно.
Бързо възстановяване на детенцето ти!

Общи условия

Активация на акаунт