Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 10

  • 50 465
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 278
Здравейте, момичета това са ми изследванията от днес 9 ден от МЦ. Док.  видя 11мм лигавица и 20мм Ф. Ще правим ЗЕТ. Не е ли ниско ЛХ?



Добре ти са хормоните, моите бяха подобни на 10ти ден от цикъла. За Лх сигурно ще ти назначат Хориомон или Овитрел.

# 736
  • Мнения: 250
Да, чухме се ще слагам овитрел. Благодаря 🙂

# 737
  • Мнения: 144
Здравейте на всички! Предстои ми ЗЕТ за първи път. Днес съм 10-ти ден от цикъла и приемам естрофем. Бях на преглед  днес, но доктора не ми пусна нито прогестерон, нито естрадиол та питането ми е сама ли трябва да си ги пускам или когато той ги назначи, а лигавицата ми е около 7,3мм каза ми, че за 10- ти ден била супер.. също не ми предписа и други лекарства гледам тук в групата, че приемате и други лекарства затова го споменавам. Каза на 14-ти ден отново да отида на преглед и тогава щял да ми каже кога ще е трансфера.

# 738
  • Мнения: 486
Здравейте на всички! Предстои ми ЗЕТ за първи път. Днес съм 10-ти ден от цикъла и приемам естрофем. Бях на преглед  днес, но доктора не ми пусна нито прогестерон, нито естрадиол та питането ми е сама ли трябва да си ги пускам или когато той ги назначи, а лигавицата ми е около 7,3мм каза ми, че за 10- ти ден била супер.. също не ми предписа и други лекарства гледам тук в групата, че приемате и други лекарства затова го споменавам. Каза на 14-ти ден отново да отида на преглед и тогава щял да ми каже кога ще е трансфера.
И аз бях на естрофем, а като отидеш на 14 ден ще ти включи прогестерон и предполагам след около 5 дни ще ти е трансфера. Но на мен на всички прегледи ми пускаха прогестерон.

# 739
  • Мнения: 166
Здравейте на всички! Предстои ми ЗЕТ за първи път. Днес съм 10-ти ден от цикъла и приемам естрофем. Бях на преглед  днес, но доктора не ми пусна нито прогестерон, нито естрадиол та питането ми е сама ли трябва да си ги пускам или когато той ги назначи, а лигавицата ми е около 7,3мм каза ми, че за 10- ти ден била супер.. също не ми предписа и други лекарства гледам тук в групата, че приемате и други лекарства затова го споменавам. Каза на 14-ти ден отново да отида на преглед и тогава щял да ми каже кога ще е трансфера.

Ако не ти пусне прогестерон си го пускай ти. На мен не ми пускаха и аз сама си го назначих, съответно се видя, че не усвоявам добре прогестерона, че добавиха още една инжекция.

# 740
  • София
  • Мнения: 100
Прекрасни, момичета. Предстои ми пункция в понеделник и евентуално след 2-3 месеца замразен трансфер. Имам 2 (може би) глупави въпроса. На кой ден от цикъла се назначава трансфер? След трансфера, дай Боже всичко да е наред, как се изчислява термина? Да речем трансфера е на 01 януари. Кога се пада термина?

# 741
  • Мнения: 306
Не са Ви глупави въпросите, но аз обичам да казвам “Не си прави сметка без кръчмар”.
Моят трансфер беше на 17-ти ден от МЦ на естествен. Определя се спрямо изследвания на хормони- прогестерон и дебелина на лигавицата. Ако пропускам нещо, нека ме допълнят.
Терминът се определя както всяка една бременност по първи ден на МЦ, иначе има калкулатори- въвеждаш първи ден на МЦ ден на трансфера и колко дневен е ембриона.

# 742
  • Мнения: 796
Термина по трансфера го смяташ с https://ivf.ca/fet5dayduedate.php

А за това кога е трансфера виж на първа страница описанията.

# 743
  • Мнения: 76
Момичета,присъединявам се към вас…
След Неуспехи и отлагания с месеци(все нещо изникваше…)Започнахме подготовката за ЗЕТ.Започнахме силно казано като ви чета,защото на мен ми поставиха блокираща инжекция и сега чакам две седмици цикъл…Така не сме процедирали и незнам какво следва.Казаха ми само да дойде или не на 14ия ден след инжекцията отивам на преглед да изграждат нова лигавица…да видим какво ще следва.Ако има такива като мен с блокираща нека да споделят колко време след това е ЗЕТ.(останаха ни замразени подледни две ембриончета…)

# 744
  • Мнения: 250
Здравейте, ние сме по фонд и след неуспешен СЕТ се готвя за ЗЕТ другата седмица. С док. решихме да направим смесен трансфер. Ще върнем един тридевен и един 5 дневен. До колкото разбрах ще е в различи дни. Така ли се прави? После се замислих, че фонда покрива само един ЗЕТ? Това на като един ли се брои или ще се наложи да доплащаме?

# 745
  • Мнения: 6 450
Момичета,присъединявам се към вас…
След Неуспехи и отлагания с месеци(все нещо изникваше…)Започнахме подготовката за ЗЕТ.Започнахме силно казано като ви чета,защото на мен ми поставиха блокираща инжекция и сега чакам две седмици цикъл…Така не сме процедирали и незнам какво следва.Казаха ми само да дойде или не на 14ия ден след инжекцията отивам на преглед да изграждат нова лигавица…да видим какво ще следва.Ако има такива като мен с блокираща нека да споделят колко време след това е ЗЕТ.(останаха ни замразени подледни две ембриончета…)
Здравей,
С теб ще вървим почти заедно.
Аз трябва утре да сложа блокиращата и да си чакам М.
    По принцип, ако всичко върви по план и ти дойде след около 14 дена, от 2ри или 3ти ден на цикъла ще ти назначат медикамент с естрогени, които ще накарат лигавицата да расте. Ще те преглеждат през няколко дена и евентуално може да променят дозата през това време. При всеки е различно, но приблизително около 14тия ден лигавицата ще е достигнала нужните размери и ще ти добавят и прогестеронов препарат.
Трансфера при 3 дневните ембрита е на 3ти ден след започване на прогестерона, а на 5 дневните е на 5тия ден.
Общо взето има още доста време докато дойде време за трансфера.

# 746
  • Мнения: 1 278
Преди две години правихме такъв смесен трансфер на тридневен и петдневен ембрион.
Съответно се слагат на трети и пети ден след приемането на прогестерон. Не бяхме по фонд и първия трансфер го заплатихме колкото струваше а за втория платихме 100лв.
Най-добре питай момичето от фонда дали трябва нещо да доплащате.

# 747
  • Мнения: 1 226
Здравейте, ние сме по фонд и след неуспешен СЕТ се готвя за ЗЕТ другата седмица. С док. решихме да направим смесен трансфер. Ще върнем един тридевен и един 5 дневен. До колкото разбрах ще е в различи дни. Така ли се прави? После се замислих, че фонда покрива само един ЗЕТ? Това на като един ли се брои или ще се наложи да доплащаме?
А защо иска да правите и на трети ден? Ембрионите ли тогава са замразени

# 748
  • Мнения: 250
Здравейте, ние сме по фонд и след неуспешен СЕТ се готвя за ЗЕТ другата седмица. С док. решихме да направим смесен трансфер. Ще върнем един тридевен и един 5 дневен. До колкото разбрах ще е в различи дни. Така ли се прави? После се замислих, че фонда покрива само един ЗЕТ? Това на като един ли се брои или ще се наложи да доплащаме?
А защо иска да правите и на трети ден? Ембрионите ли тогава са замразени

Да, имам два тридневни замразени, един петдневен и един на шести ден.

# 749
  • Мнения: 1 226
Здравейте, ние сме по фонд и след неуспешен СЕТ се готвя за ЗЕТ другата седмица. С док. решихме да направим смесен трансфер. Ще върнем един тридевен и един 5 дневен. До колкото разбрах ще е в различи дни. Така ли се прави? После се замислих, че фонда покрива само един ЗЕТ? Това на като един ли се брои или ще се наложи да доплащаме?
А защо иска да правите и на трети ден? Ембрионите ли тогава са замразени

Да, имам два тридневни замразени, един петдневен и един на шести ден.
Аз съм малко скиптично настроена към тридневните. Моя неуспешен беше на тридневен уж много хубав ембрион, на втори, трети ден беше с 12 клетки. Дано да имате успех!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт