Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 43 244
  • 903
  •   1
Отговори
# 855
# 856
  • София
  • Мнения: 439
Diorela, да така е... Много се чудех, но не стои грозно, затова ги оставих. Като се изпра и опъна, почти не се забелязват.

# 857
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
здравейте, седнах да си гледам куките за плетене, но не помня, коя кой номер е. Как да разбера по обиколка или нещо друго на кой номер съответстват? С обръч са.

Мъжът ти няма ли шублер?
Да ти ги измери и ще знаеш.
Blush

# 858
  • Мнения: 48 031
Момичета, какво може да се оплете на една кука от много тънко букле. Подариха ми  прежди, но повечето необичайни и непознати за мен:)

# 859
  • Мнения: 4 781
Аз съм плела потниче за лятото от букле - изкуствено влакно, меланж.

# 860
  • Мнения: 6 504
Не бих плела букле на една кука. Подобен тип прежди са най-красиви на гладки плетки на две куки. Жилетки, пуловери, шалове...
Много актуални за тази зима тук са различни видове безръкавни пуловери с или без яка, с или без деколте, напускали са ги навсякъде. Съвсем гладки, прости, изчистени. С риза отдолу или гладка тънка блуза с дълъг ръкав.

# 861
  • Мнения: 1 622
Аз такива "криви" и/или тънки прежди ги спрягам от няколко нишки и плета чанти, шапки, шалове.

# 862
  • Мнения: 3 099
Не бих плела букле на една кука. Подобен тип прежди са най-красиви на гладки плетки на две куки. Жилетки, пуловери, шалове...
Много актуални за тази зима тук са различни видове безръкавни пуловери с или без яка, с или без деколте, напускали са ги навсякъде. Съвсем гладки, прости, изчистени. С риза отдолу или гладка тънка блуза с дълъг ръкав.
Моля те , дай снимка, ако е възможно🌺

# 863
  • Мнения: 1
Здравейте.
Нова съм в плетенето и почти нищо не разбирам.
Опитвам се да плета на 1 кука, но всичките прежди които имам се цепят. Абсолютно нищо не става от тях. Как да си избирам прежди?

# 864
  • Мнения: 6 504
Не бих плела букле на една кука. Подобен тип прежди са най-красиви на гладки плетки на две куки. Жилетки, пуловери, шалове...
Много актуални за тази зима тук са различни видове безръкавни пуловери с или без яка, с или без деколте, напускали са ги навсякъде. Съвсем гладки, прости, изчистени. С риза отдолу или гладка тънка блуза с дълъг ръкав.
Моля те , дай снимка, ако е възможно🌺

# 865
  • Мнения: 48 031
Ще мъча тогава на две игли...
Тия от миналата година се носят, много ми харесват

# 866
  • Мнения: 6 957
На първата и последната от снимките са ми любим стил. Много обичам класически силует пуловер с риза с яка отдолу. Но ги предпочитам с ръкави, че съм зиморничава.

Pamelitkaa, постепенно ще се научиш да си избираш преждите. Гледай да има естествено влакно в тях, да не са само изкуственяк. Може би по-силно пресуканите са по-удачни. Нека тези, които плетат на 1 кука, да ти препоръчат подходяща прежда за начинаещи. На мен първото ми плетиво на 1 кука беше раница на дъщеря ми, с прежда от типа на видлоните - множество фини нишки и много се цепеха, както казваш. Но я изплетох на майтап, уж само да пробвам как се плете кръг, още малко и още малко...

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 23:36 от Diorela

# 867
  • Мнения: 4 266
Ти си майсторка, Диорела.На една кука обмислям лента за косата на дъщеря ми, че много ги харесва, но първо ще мина курс как се плете

# 868
  • Мнения: 48 031
Здравейте.
Нова съм в плетенето и почти нищо не разбирам.
Опитвам се да плета на 1 кука, но всичките прежди които имам се цепят. Абсолютно нищо не става от тях. Как да си избирам прежди?
от дебелите за чанта взимай майраме като https://www.pleta.bg/bg/makrame-koton-4-mm/
От тънките например джинс https://www.pleta.bg/bg/Jeans/
Вълнена примерно https://www.pleta.bg/bg/merino-de-luxk/
Просто като си поръчваш, гледай да са усукани, а не разслоени, като тази https://www.pleta.bg/bg/m-fin-9950/ С такава ще ти е много трудно, макар да се свиква.

# 869
  • Бургас
  • Мнения: 6 424
+1 от мен за  по-дебела -от типа на макраметата .Аз така се научих, първо на тях.

И на мен ми направиха впечатление тези пуловери. Много са практични.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт