АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 14)

  • 24 442
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 353
Каролева, браво за хубавата тема. Моят термин не е добавен - 15.08. - с момиченце Simple Smile
Барбалена, според мен също най-добре да се чуеш с АГ и ако ти каже да търсиш личния лекар, тогава. Иначе по-добре говори с Аг първо.

# 61
  • Мнения: 2 663
Ох, АГ-то ми е отпуска по личен повод, ама май ще му пиша все пак. Личния лекар така или иначе, не отговори все още

# 62
  • Bulgaria
  • Мнения: 46
Аз съм да два дни на море и нещо ми е притеснено.Снощи вдигнах кръвно 130/75  , а по принцип е около 115 / 65 незнам много ли е.

# 63
  • Мнения: 182
Благодаря много за хубавата тема.
Аз съм от Добрич и ще раждам в Майчин дом Варна, водещия ЖК ще е отпуск(предполагам сме заедно с  exberry) и ще съм секцио при заместващия на 26.07. Не се наемат за нормално раждане, а мен много ме е страх от спиналната упойка. Изобщо идеята да съм будна никак не ми харесва.
От седмица имам 2 червени петна, сърбящи на корема и ако се увеличават ще ме изпратят да се изследвам за лаймска болест.
Не съм забелязала да ме е хапал кърлеж, само това ми липсваше.
Иначе не наддавам на тегло(8кг), само 1 кг.за последните 2 месеца, но и бебето изостава малко. Засега нямам никакви контракции, дано така си остане. Понеже съм секцио мисля, че пижама и тениски ще са ми по-удобни, но съм приготвила 2 нощници също.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 623
Барбалена, колко е високо ЦРП и левкоцити? Ходи направо към някое спешно, ако е зле. Моето ЦРП беше 300, левкоцитите не знам, трябва да погледна.

# 65
  • Мнения: 2 663
Неизвестна, при теб е било доста високо...
Аз съм със СУЕ 57 и ЦРП 65, левкоцити - 14.
Успях да се свържа с АГ, че и с личен лекар. Изписаха ми Зинат и го почвам тази вечер. Май много се бях сдухала, сега вече съм по-добре психически.

Краси, следи го кръвното, може би е на границата на високото кръвно, но не съм сигурна...

# 66
  • Мнения: 3 348
Аз съм да два дни на море и нещо ми е притеснено.Снощи вдигнах кръвно 130/75  , а по принцип е около 115 / 65 незнам много ли е.
На границата е. Ако е еднократно не е проблем. Може да си го вдигнала от притеснение, от пътуването, буквално от всичко. Следи си го.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 919
Защо не се наемат за нормално, какъв е казусът? Иначе мисли го така, че като си будна по време на секциото ще видиш и чуеш бебето веднага, което си е вълнуващо

Аз съм от Добрич и ще раждам в Майчин дом Варна, водещия ЖК ще е отпуск(предполагам сме заедно с  exberry) и ще съм секцио при заместващия на 26.07. Не се наемат за нормално раждане, а мен много ме е страх от спиналната упойка. Изобщо идеята да съм будна никак не ми харесва.
От седмица имам 2 червени петна, сърбящи на корема и ако се увеличават ще ме изпратят да се изследвам за лаймска болест.

# 68
  • Мнения: 2 846
Момичета, с високи СУЕ, ЦРП и левкоцити съм. Личен лекар ли да търся, в АГ болница ли да ходя... Явно съм за антибиотик вече...
Аз бях с високо СУЕ  100 и високи левкоцити 15.След като ме приеха в болницата заради бъбрека. Бактерии в урината нямах,СРП в норма. Включиха ми венозен антибиотик и след три дни СРП то ми беше 50,не знам от какво се вдигна,но докато не го свалиха не ме изписаха.
Какви са при теб стойностите?

# 69
  • Мнения: 543
За водата нямам никаква идея. Моят мъж твърди, че имало бебешка вода. Само, че ако преварена става мисля, че е по-добрия вариант. Трябва постоянно да имам закупена, налична; боклукът се увеличава значително с тези пластмасови бутилки. Даже май ми изглежда повече занимавка. Но ще видим.

Королева да бебешка е водата, предназначена за приготвяне на храна/мляко за бебето, но не е в пластмасови шишета, а в кутии 1л. Но е минерална, а аз мисля бях прочела някъде, че не е добре от самото начало на бебето да се дава само минерална вода.

Барбалена скорошно оздравяване!

# 70
  • Мнения: 332
Да се разпиша и аз.
От Стара Загора съм , следя се при лекар ,който практикува в Тракия, но ще раждам в държавното АГ.
Вече съм в 36та седмица , утре вече сглобяваме кошарата , досъбирам багажа и почвам да се паникьосвам какво ме чака...
ММ е за риба до неделя вечер и ми е заръчал да стискам , надявам се да откарам до термин , който е на 28 юли, някак си не съм готова още хаха Simple Smile

# 71
  • Мнения: 537
Момичета, някоя от вас да е имала предизвикано раждане с епидурална упойка?

# 72
  • Мнения: 182
Защо не се наемат за нормално, какъв е казусът? Иначе мисли го така, че като си будна по време на секциото ще видиш и чуеш бебето веднага, което си е вълнуващо

Аз съм от Добрич и ще раждам в Майчин дом Варна, водещия ЖК ще е отпуск(предполагам сме заедно с  exberry) и ще съм секцио при заместващия на 26.07. Не се наемат за нормално раждане, а мен много ме е страх от спиналната упойка. Изобщо идеята да съм будна никак не ми харесва.
От седмица имам 2 червени петна, сърбящи на корема и ако се увеличават ще ме изпратят да се изследвам за лаймска болест.

Заради миома до шийката, кръворазреждащи за тромбофилия и предишно секцио. Освен това често е напречно разположен, но продължава да се обръща.

# 73
  • Мнения: 1 236
И аз се връщам от преглед.
За тези контракции ми каза да пия по 8 Магнерота,щом нямам диария и предписа Салбутамол. Каза,че е безвреден за майката и плода. Някой да го е приемал?
АГ на частно ме води с термин 02.09 заради инсеминацията, която е на 10ти ден от цикъла, а по каса си ме води по ПРМ, тоест 06.09., според него нямало значение +/-4 дни. 🙄🙄🙄.
Тоест 30г.с+3, а по ехограф 31+4.
Шийката ми е 2.8, дали не я измери или се е скъсила с 1мм, няма значение. Ще пазя леглото поне още 20 дни.
Иначе момичето расте почти 1.700кг е, тъпча яйца за закуска и месо, за да качва, изобщо не съм им фен.
Малко се успокоих след прегледа, тъпите контракции явно са ми главно на психична основа 😳😳😳.


От бг мама чух за пръв път , че изписват салбутамол за контракции .Аз съм го пила и то много време.Първо - предизвиква замяност - второ - от кардиолог знам , че е адски вреден за сърцето и по - добрия вариант е помпичка Вентолин.Това в моя случай , приеман заради бронхиална астма. Надявам се да съм била полезна. После ще се включа и по другите теми

# 74
  • Мнения: 701
Момичета, някоя от вас да е имала предизвикано раждане с епидурална упойка?
Да, аз, предизвикаха с окситоцин и като се получиха хубави контракции сложиха упойката.

Общи условия

Активация на акаунт