Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 11 812
На мен ми каза да слагам свещички с йод 3 дни, не им помня името и предната вечер правих промивка. Аулин и свещички профенид слагах няколко часа преди процедурата. На мен ми взе 1130лв за офис хистероскопията и биопсията.

Бивангеле? нещо такова беше...

# 661
  • Мнения: 1 529
Минзухарче, направете я тази хиспероскопия, ще махне някакви полипи или каквито е редно неща от матката. Аз моята я правих във Вита и беше с упойка, та не знам колко боли.

# 662
  • Мнения: 1 104
Момичета, минавам само да ви пожелая късмет от мен и моя малък бебок в корема! Heart Ще се справите, където и да сте в момента! Heart

Относно хистероскопията - аз лично не разбирам как се прави без упойка - как разчитат на пациентката, че няма да се стресне и да мръдне, дори да е само с камерката.. Но все пак си има специалисти и тяхното мнение е важно.

Пожелавам успех на всички! Heart

# 663
  • София
  • Мнения: 11 812
А какъве проблема ако мръднеш? Аз мърдах нагласях се нямаше проблем. Минава доста бързо и не инвазивно. Сигурно не са ти правили без и за това ти се струва странно.

# 664
  • Мнения: 1 104
Мацето, да - вероятно да. Затова най-добре както лекарят препоръчва, а доколкото чета в темата Калчев го прави доста често, така че би трябвало всичко да е ок..

# 665
  • Мнения: 2 577
Да, Маце това е за промивката.

Има разлика между офис хистероскопия и хистероскопия. Първата я правят без упойка с цел оглед на лигавицата на матката. Втората си е вече за оперативни интервенции и си е с упойка. Поправете ме, ако греша.

# 666
  • Мнения: 1 104
Пълнолуние, и аз мисля, че е така. Просто в темата за хистероскопията бях чела за случаи, в които правят и оперативна интервенция без упойка.. което вече за мен е странно. Но наистина - най-важното е да си вярваме на лекарите и тяхната преценка.. Може би има и лекари, които правят оперативна без упойка и си е ок.. Просто на мен не ми звучи правилно.

# 667
  • Мнения: 2 577
За упойка мисля, че трябва да имаш и анестизиолог, а Калчев май няма такъв. В Надежда бях на ЦС с упойка и през цялото време имаше анестизиолог с мен, за това така си мисля. Отделно и кръвни изследвания искаха. Оперативни интервенции без упойка ми звучи страшничко на мен.

# 668
  • Мнения: 902
И аз не виждам проблем да се прави без упойка. За мен упойката е много по-тежка и гадна от самата процедура. Аз си мърдях повреме на хистерото, пък док си свърши работата, а не беше само оглеждане.

# 669
  • Мнения: 299
На мен като ми правиха офис хистероскопия, нищо не усетих 🤷🏼‍♀️ може би лек дискомфорт от самия уред докато док оглеждаше. А аз се бях нагласила за доста болки. Но може би е въпрос на търпимост и нагласа. На мен док даже ми смя много, като му казах, че очаквах да боли. Моя съвет също е да си носиш превръзка.

# 670
  • Мнения: 1 092
Привет момичета, не съм влизала от повече от 2 месеца, та не успях да прегледам коментарите от тази тема, но бавно-бавно ще наваксвам с това, което се случва при вас. Виждам, че се включвам към края на темата, та се надявам доста от вас вече да са се похвалили с две чертички. Стискам палци в последните страници още много да избухнат!

При мен мина миналата седмица контролата за ИР и резултатите са по-зле и от преди:


Явно не съм била толкова стриктна с храненето, както си мислех, а за движението се надявах, че с топлите месеци ще успея да си го правя само с разходки в планината, но явно не е било достатъчно. Тази седмица се записах на фитнес и ходих на първата си тренировка с треньор, та се надявам след още 6 месеца да има вече положителен резултат.

# 671
  • Мнения: 5 119
Fayona, много се радвам да те "видя" отново! Наистина не са ти много хубави изследванията. Как се храниш? Има разни трикове са понижаване на кръвната захар, ако ползваш Instagram, може да последваш тази мацка:
https://www.instagram.com/glucosegoddess/
Аз прилагам триковете ѝ и трябва да ти кажа, че работят!

# 672
  • Мнения: 3 301
Файона, правила ли си натоварване с глюкоза, какви са ти там резултатите?
Консултирай се задължително с ендокринолог.

За светилата, мога да кажа само, че всичките са с голямо его, то затова са светила. Свестни доктори и по-скромни също има, предпочитам ги пред доктор звезда, който не се допитва до никого и прави грешки от много самоувереност.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2022, 15:44 от Одри ♡

# 673
  • Мнения: 2 635
Първата ми операция е при Попов, съжалявам че ме е оперирал. Той е с голямо его, отделно след мен има и други момичета минали през него с много проблеми след това.. Когато веднъж си направиш резюме и го правиш за пари а не да помагаш на хората е ужас... Знае, се че е добър хирург цяла София го знаеше по онова време. Честно казано яд ме е, че не срещнах Калчев по рано.. Всичко можеше да е различно..
Това е от мен, след днес ми трябва малко почивка и да се подготвям психически.
Утре съм на изпит стиснете по едно палче. 🙏😇

# 674
  • Мнения: 1 092
Срам ме е да си призная, но лятото си позволявах доста честичко сладолед.. успокоявах се с мисълта, че сравнено с храненето ми преди това е в пъти по-добре - не ям тестени неща, газирано, сладкото само го бях намалила, че не ми стигнаха сили за повече, но сега съм го елиминирала съвсем, намалих доста и картофите и ориза, макар че моята ендокриноложка ми ги позволява на обяд. Натоварване с глюкоза досега не ми е предписвала, аз също не съм правила на своя глава. Това, което направи сега е да ми увеличи дозата и да ми каже да съм по-старателна с нещата, зависещи от мен - храненето и спорта. Изненадващо е, че всъщност за тези 6 месеца свалих 7 кг, та си мислех, че съм на прав път, направо се шокирах от резултатите като ги видях първия път.

Минзухар.12, радвам се, че след това разочарование си намерила точния лекар за теб.
Стискам ти палци за изпита утре! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт