Витамин В12 - тема 9

  • 40 316
  • 802
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 16
Благодаря. Не намерих тази форма на Солгар и купих Natural Factors. Надявам се да имам подобрение.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 145
Здравейте, при тези стойности на фолиевата к-на, В12 и хомоцетеина, нужно ли е според вас да взимам допълнително Вит. от група В?

# 602
  • Мнения: 11 925
Може би малко фолиевата да се вдигне още, иначе В12 е добре. Вит.Д обаче също трябва да се повиши.

# 603
  • София
  • Мнения: 1 145
Може би малко фолиевата да се вдигне още, иначе В12 е добре. Вит.Д обаче също трябва да се повиши.
Благодаря! Flowers Hibiscus Да, ще взимам Вит. Д, макар до преди 10 дни да пиех, но явно не е било достатъчно.
Фолат ли беше по-добрата форма за прием на фолиевата киселина?

# 604
  • Мнения: 2 011
Неофолик мета ще ти свърши работа

# 605
  • Варна
  • Мнения: 774
Явно цялото семейство имаме някакъв проблем. Аз редновно се поддържам с Б12 и фолиева.
Сега пуснах профилактично на мъжа ми и на дъщеря ми Б12 и двамата са с дефицит.
Тя е на 12г. с резултат 218 pg/ml при референтни стойности 187-883.
Той е  с резултат 178 pg/ml.
За него ще взема това, което ползвам и аз Солгар 1000мг подезични, но колоко време да взема, месец дали е
достатъчно?
А за дъщеря ми, дали не е голяма доза това? Дали да не взема спрей по-добре?

# 606
  • Мнения: 11 925
За него поне 2 месеца, че даже и 3.

За дъщеря ти - нейния дефицит даже е по-голям, тъй като за деца се целят стойности около 700-800. Дозата не е голяма, но мисля, че ще е по-удобен спрей. Аз на сина ми на 13г пръскам спрей на БетерЮ, там едно впръскване е 300мкг, пръскам му 2-3 пъти. Той беше със стойност почти 300, за 2 месеца качи до 560, после продължих още месец по 1 впръскване.

Но и за двамата - проверено ли е как е желязото? При големи дози на В12, то пада малко.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 774
Нейното го проверих, че преди 10 дни беше болна и и беше 4,1, сега се е вдигнало само на 16,3- не знам как се вдигна без нищо да давам.

# 608
  • Мнения: 952
Здравейте.
Днес пуснах изследванията които ми ги назначи Хематоложката.
Б12 на 2.02.2023  ми е бил резултата 514.00
От 140.00-490.00
Днес 18.03.2023 311 от 140.00-490.00
Изследван във Цибалаб.
Според вас добър ли е резултата.
На 31 г съм.
Трябва ли да пия нещо.
Във Понеделник имам час при Хематоложката ми.

# 609
  • Мнения: 5 083
Само за месец това е голям спад. Пиеш ли желязо или витамини с желязо вътре?
По принцип В12 стои с години в черния дроб, на мен за една година ми беше паднал с няколко еденици само.
При бременност и прием на желязо обаче спада. Сигурно има някаква причина при теб... 311 е ниско, хубаво е да го вдигнеш, но обсъди с лекарката защо е паднал толко за месец.

# 610
  • Мнения: 952
Само за месец това е голям спад. Пиеш ли желязо или витамини с желязо вътре?
По принцип В12 стои с години в черния дроб, на мен за една година ми беше паднал с няколко еденици само.
При бременност и прием на желязо обаче спада. Сигурно има някаква причина при теб... 311 е ниско, хубаво е да го вдигнеш, но обсъди с лекарката защо е паднал толко за месец.
Хематоложката ми назначи СОРБИФЕР ДУРУЛЕС 2х1 таблетка
Смарт хит желязо 1х1 капсула на ден.
Пих ги до 3 ти Март.
Нали трябвало 10 дни да не си пил витамини за да се изследват В12,Желязо  и Феритин.
За това ги спрях.
Но на 10 ти ми дойде .
Днес ги пуснах .
На 20 ти във Понеделник следобед съм на хематолог.
Според теб защо е паднал така б12
Какво трябва да се изследва допълнително  за да се види защо са толкова ниски стойностите.

# 611
  • Мнения: 5 083
А,познах. От желязото е. Като спреш приема на желязо почни В12 и ще се оправи, спокойно.

# 612
  • Мнения: 952
А,познах. От желязото е. Като спреш приема на желязо почни В12 и ще се оправи, спокойно.
Извинявай но така ми излиза снимката.
Преди няколко месеца пих това б12 .
Започвам да го пия от сега .
Той се пие 1х1 таблица дневно.

# 613
  • Мнения: 5 083
Само че тази форма не е най -добрата като усвояване за организма. Ако имаш и mthfr мутация - съвсем.
Най -добър е на същата марка,само че се води метилкобаламин.

# 614
  • Мнения: 952
Само че тази форма не е най -добрата като усвояване за организма. Ако имаш и mthfr мутация - съвсем.
Най -добър е на същата марка,само че се води метилкобаламин.
Витамин Б12 1000 мкгх90 таблетки  Natural
Factors тези сам ги пила повреме на бременността.
За тези ли имате предвид

Общи условия

Активация на акаунт