Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT

  • 30 258
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 31 431
Е тя Ренира желае Чиче, онова беше само обстановка.

# 676
  • Мнения: 6 048
Иначе от квартала на бълхите едва ли можем да очакваме друго, но пак ми бе много животинско всичко. Просто недоумявам как Ренира се възбуди от всичко това, но нали забраненият плод е най-сладък.
Тя не се възбужда от това в бардака, а от мисълта за Демън. А когато той каза ''fucking is a pleasure for the women as it is for the man'' и си допря челото до нейното и започна да я гледа ... какво очакваш  Joy

# 677
  • Мнения: 1 196
Изгледах 4 епизода наведнъж в общи линии, като преди да ги гледам изчетох "Принцът- ренегат" и не се свених да се спойлвам относно развитието на сериала, та може би заради това изобщо не ми беше нито мудно, нито скучно. Аз и с GoT излапах 7 сезона наведнъж, защото години нещо ме спираше да се поддам на тази масова истерия по сериала и не съжалявам, беше си чудно да мога да си спретна такъв маратон. Чакането на епизоди и сезони по начало ме дразни, емоцията ми се разводнява така, мислех да изчакам поне целия първи сезон тук, но не издържах просто Grinning
Каста ми харесва като цяло, преди да видя Мат Смит в действие и аз не си го представях, все си мислех, че някой ала "Вещерът" като вайб ще ми пасне повече, но Мат чудесно си интерпретира героя. Не е този тип мъж, по който да ти увисне ченето от пръв поглед, може би за това е толкова обаятелен по някакъв негов собствен начин. Има твърде интересно, специфично и запомнящо се излъчване. Мили Алкок ми харесва също, Ема Дарси ми идва някак по- грубовата, но ще изчакам и ще й дам възможност да ме изненада с играта си, надявам се приятно.
Алисънт за мен повече ревнува от възможността, Ренира по някакъв начин да има  думата относно избора на съпруг, а може би и от смелостта й да не се придържа към нормите и правилата.
Омъжена е за "дядо си" едва ли не, макар и крал, тя кралица, ама какво от това, сама каза, че дори приятели й е трудно да открие вече. Актрисите, подбрани за ролята ми харесват иначе, както ми харесваше и тази за Церсей.
"Кралицата и принцесата" не съм чела, така че не знам дали Алисънт по- натам ще се разгърне като човек, който по- силно да си гони личния интерес и да започне с подмолните номера. Хареса ми това, че за момента сякаш иска да съхранят отношенията си с Ренира, но е ясно, че няма как да се получи.

# 678
  • Мнения: 19 390
До голяма степен мнението ми съвпада с по-горното- Аз не очаквах точно някой като Мат Смит, а по-скоро Трандуил (Лий Пейс) или евентуално Вещерът (Хенри Кавил), но признавам, че Мат Смит прекрасно си играе персонажа, почувствал го е.
каста в общи линии е добър. Да, тук-таме може да имам забележки, но повечето актьори са избрани с вкус.

Алисънт стана жертвено агне. И аз смятам първо, че я омъжиха за "дядо" й на всичкото отгоре, той е болен физически. Неприятна история. нормално е да завижда на Ренира, че може да си избере когото поиска и той да е млад, здрав, красив и богат. Определено я дразни, че Ренира може да си позволи да не се съобразява с каноните, а от нейна се очаква да живее в златна клетка.  Ренира повече е като Нимерия, като Лиана, като Аря - неспокоен дух, темпераментна , непокорна.Обаче  Алисънт като не е искала такъв брак, да беше отказала на баща си и да не се бе оженила за краля.

Впрочем Алисънт съвсем не е толкова невинна, гледа си интересите.
Пролича си и в епизода, в който побърза да осъди Ренира, като се навря там където не й бе работа (все пак Алисънт не й е майка), а после да я обади на баща й.

И Ренира и Алисънт, в книгите стават доста прагматични от даден момент натам. Трудно ми е да кажа точен момент, но постепенно охлаждат взаимоотношенията си.

Едит - като се замисля касапницата може да не започне от следващия епизод .
Скрит текст:
Първо трябва да покажат развитието на момчетата на Ерин и момчетата на Алисънт, освен ако не направят невероятен скок напред с 15 години да покажат направо началото на Танца.

# 679
  • Мнения: 31 431
Не ме бийте моля, но може ли линк за Принцът Ренегат на български. Бях срещала, но тогава нямах интерес към книгите. Вие ме запалихте обаче и ще ги видя.

# 680
  • Мнения: 19 390
Може

https://chitanka.info/text/39878-printsyt-renegat-ili-bratyt-na-kralja - Принцът ренегат или братът на краля - фенпревод.

https://chitanka.info/text/39877-printsesata-i-kralitsata-ili-chernite-i-zelenite  Принцесата и кралицата или черните и зелените - фенпревод

Не е задължително, но е силно препоръчително да се четат последователно. Първата книга описва основно младия Деймън, а втората - събитията от началото на Танца с дракони.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 13:07 от Лорд Сняг

# 681
  • Мнения: 1 166
Не ме бийте моля, но може ли линк за Принцът Ренегат на български. Бях срещала, но тогава нямах интерес към книгите. Вие ме запалихте обаче и ще ги видя.
Има ги в читанка. инфо.

# 682
  • Мнения: 19 390
Имай предвид, че Принцът...и Принцесата и кралицата...не приличат на Игра на тронове, в тях почти няма пряка реч, а са разкази на мастейри, септони и пр. В това отношение те повече приличат на Светът...отколкото на  Песента.

# 683
  • Мнения: 31 431
Много ви благодаря!
Все още се чудя защо Демън така опозори Ренира? Не мога да намеря точно обяснение.

# 684
  • Мнения: 1 196
Аз не можах точно да вдяна, той като драсна съвсем ли я заряза Grinning В смисъл, да си се прибира самичка в двореца, или я е изпратил преди да ходи да запива Grinning Иначе, за опозоряването по- скоро мисля, че го направи, защото може би наистина е разчитал с въпросното опозоряване, да я получи за себе си. То и в книгата не е точно така предадена версията със случката помежду им, надявам се идните епизоди да дадат малко повече яснота, относно тяхното решение така да реагира той.

# 685
  • Мнения: 19 390
Не, съвсем я заряза. После я гонеше, но според нямаше истинско желание да я стигне. Ако имаше такова желание с два скока щеше да е до нея. Според мен целта му бе да я компрометира и едновременно с това -да й стане интересен. Успя и в двете.

В книгата историята шута Гъбарко е ако не напълно, до доста близка до представеното във филма, виж на Рунситър и септон Юстас  се различава, но  като цяло Юстас е по-романтичен. "Свидетелеството на Гъбарко" е бая перверзн


Рунситър и Юстас
Скрит текст:

 Великият майстер Рунситър само отбелязва, че братята отново се скарали, и принц Демън напуснал Кралски чертог, връщайки се към своята война при Каменни стъпала. За причината на скандала той не говори. Други споменават, че заради увещанията на кралица Алисънт, Визерис отпратил Демън. Но септон Юстас и Гъбарко разказват друга история… По-точно, две други истории. Юстас, по-малко вулгарния от тях, пише, че принц Демън съблазнил своята племенница принцесата, лишавайки я от девственост. Когато любовниците били открити заедно в леглото и били доведени при краля, Ренира настоявала, че обича чичо си, и молела краля да й позволи да се омъжи за него. Но крал Визерис не желаел и да чуе за това, и напомнил на дъщеря си, че принц Демън е вече женен. В гнева си, той заключил дъщеря си в покоите й, казал на брат си да заминава, като заповядал и на двамата никога повече да не споменават случилото се.

"Свидетелството на Гъбарко"

Скрит текст:

 Историята, разказана от Гъбарко, е далеч по-перверзна. Според джуджето, принцесата желаела страстно сър Кристън Коул, а не принц Демън, но сър Кристън бил истински рицар, благороден, целомъдрен и верен на клетвите си, и въпреки че той ден и нощ прекарвал в нейната компания, той никога дори не я бил целунал, и не й бил казал, че я обича.

Когато той те погледне той вижда момичето, което ти беше, а не жената, която си станала — казал на племенницата си Демън. — Но аз мога да те науча как да го накараш да види у теб жената.

Той започнал с уроци по целуване, твърди Гъбарко. След това принцът минал към това, да показва на племенницата си, как да докосва мъж, за да му достави удоволствие — и в тези уроци понякога участвал самият Гъбарко и неговият предполагаемо огромен член. Демън учил момичето да се съблича съблазнително, смучел гърдите й, за да ги направи по-чувствителни, .летели заедно на дракон към самотните скали на залива Черна вода, където можели незабелязани от никого да се събличат, и принцесата да практикува изкуството да доставя наслаждение на мъжа с уста. Нощем той тайно я извеждал от стаите й, облечена като момче-паж, и я водел в бордеите на Улицата на коприната, където принцесата можела да наблюдава мъже и жени в любовен акт, и да се учи на „женското изкуство“ от блудниците на Кралски чертог

Колко дълго продължавали тези уроци, Гъбарко не казва, но за разлика от септон Юстас, той настоява, че принцеса Ренира останала девица, защото тя желаела да запази невинността си като дар за своя възлюблен. Когато тя накрая се обърнала към своя „бял рицар“, използвайки всичко научено, сър Кристън Коул с ужас я отблъснал. Цялата история скоро станала известна, благодарение на самия Гъбарко. Отначало крал Визерис отказал да повярва дори на една дума, докато сам принц Демън не потвърдил, че това била истината.

Дай ми момичето за жена, — се предполага, че казал той на брат си. — Кой сега ще я вземе?
Вместо това кралят го отпратил в изгнание,
забранявайки му под смъртна заплаха да се връща в Седемте кралства. (Лорд Стронг, Ръката на краля, възразявал, че принцът трябва незабавно да бъде екзекутиран като изменник, но септон Юстас напомнил на Негово величество, че няма по-голямо проклятие, от родоубийството

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 13:31 от Лорд Сняг

# 686
  • Вестерос
  • Мнения: 38 416
Тук имаме реално Гъбарковата история с леки промени.

# 687
  • Враца
  • Мнения: 2 419
Много несполучлива сценаристка хрумка ми се струва това за раните, които причинява Железният трон.
Предполага се, че феновете, които ще гледат Домът на дракона, или са гледали вече ГОТ, или ще го гледат.
В ГОТ нямаше такова нещо.
Нито Робърт Баратеон, нито Джофри, който очевидно не беше достоен крал, нито Церсей е имала някакви пробеми с Трона.
Той, тронът, е като главен герой в поредицата, нищо, че е неодушевен предмет. Като слагаш един герой от предния сериал в новия сериал, трябва да остане същия, или ако има промени- да са обяснени по подходящия начин. Но в случая, понеже е предистория, не е логичо в "следисторията" Тронът да не реже, а в предисторията- да реже. За мен е кофти сценаристки гаф, нищо, че е взаимствано от книгите.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Много несполучлива сценаристка хрумка ми се струва това за раните, които причинява Железният трон.
Предполага се, че феновете, които ще гледат Домът на дракона, или са гледали вече ГОТ, или ще го гледат.
В ГОТ нямаше такова нещо.
Нито Робърт Баратеон, нито Джофри, който очевидно не беше достоен крал, нито Церсей е имала някакви пробеми с Трона.
Той, тронът, е като главен герой в поредицата, нищо, че е неодушевен предмет. Като слагаш един герой от предния сериал в новия сериал, трябва да остане същия, или ако има промени- да са обяснени по подходящия начин. Но в случая, понеже е предистория, не е логичо в "следисторията" Тронът да не реже, а в предисторията- да реже. За мен е кофти сценаристки гаф, нищо, че е взаимствано от книгите.
Не е сценаристка хрумка. Wink Това че в ГОТ го е нямало е техен пропуск, не заслуга.

Освен това е само суеверие... За един от най-злите Тарги  - Мегор Жестокия се е смятало че е убит от самия трон.Simple Smile Оттам и суеверието, ама по-скоро не е било така. ЖТ е само символ.
П.П.
И Ерис непрекъснато се е режел на трона...

# 689
  • Мнения: 1 542
Здравейте, надявам се приемате нови попълнения Simple Smile
Песента четох още с излизането й, т.е. доста преди сериала. Сериалът също ми хареса, особено първите 5 сезона - разбираемо. Отбор Джон Сноу съм, но харесвах и Денерис.

Тронът в Песента е друг, някъде в книгите се споменаваше, че в "стари времена" наистина е направен от мечовете на победените.

Не съм чела Танцът, гледам само сериала. Като цяло ми харесва, кастът е ок. Много са ми странни Морските змии, трудно възприемам руси тъмнокожи Simple Smile според мен можеше доста повече да покажат за войната на Каменни стъпала, щеше да е интересно.
Последната серия за мен е пълнеж, не ме впечатли особено. Това, че Деймън остави Ренира го тълкувам двуяко - първо, той не искаше наистина да преспи с нея, а само всички да повярват, че е преспал и следователно да ги оженят. И второ, нали има проблем с "вдигането на дракона", може да е засякъл човека... А как се оказа така, че Мизария е в Квартала на бълхите, кога си е тръгнала от Драконов камък? Оженили ли са се въобще?

А Мат Смит добре се справяше и като принц Филип в Короната, двете роли са сходни донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт