Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 219 668
  • 3 357
  •   1
Отговори
# 3 345
  • Мнения: 6 884
Старт имат всички членове на всички кралски семейства в Европа, но някои друго освен името си нямат и не могат да продадат. Зара прави нещо и не знам защо са тия напъни да се отрече и принизи.

# 3 346
  • Мнения: X
Специално за Зара ездата й е в кръвта. Майка й е европейска шампионка, а бащата на Зара е олимпийски шампион. А медали на олимпиада не се печелят с връзки, само, за да се разходиш до там ти вече трябва да си най-добрият в страната си. трябва труд и голяма отдаденост.

Ако в България ездата е непопулярен спорт, то в Англия е един от спортовете с най-много традиции. Всички аристократи или новобогаташи яздят от малки, ако растеш в обикновено семейство - във всяко училище си има отбор по езда, можеш да се учиш и яздиш. Най-престижните надбягвания са именно в Англия. Конните спортове са много скъпи, както да караш във формула 1, да играеш тенис или голф и тн, затова спортистите си намират спонсори. Горе вече е написано, че Зара е стартирала кариерата си, когато е получила подкрепа от финансова компания.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 22:35 от Анонимен

# 3 347
  • София
  • Мнения: 9 980
Капелата на Медичите в Сан Лоренцо е произведение на изкуството и си заслужава всяко пени за вход.
Последно не разбрах - входът за Уиндзор включва ли посещение на "гроба"? Ако е отделно перо, не знам дали бих отишла.
И това при положение, че харесвам грибници, гробища и подобни места.

Елизабет с къса коса ми харесва много.

Нали? Не бях сигурна че е тя.
Не ми е хубавица, но е много симпатична девойка. Една такава елегантна и фина, приятна млада жена.

# 3 348
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Еха, бижутата на Зара какви са хубави! И доста скъпи, явно и от тях изкарва пари, не защото е Зара, дъщерята на Анн Simple Smile Определено жената има с какво да се издържа

# 3 349
  • София
  • Мнения: 9 980
Анн? Не мога да разбера смисълът на второто Н...от известно време се чудя на това изписване.

Май Зара е само нещо като (кралско) лице на някаква колекция от бижута, на въпросния дизайнер. Та не са точно нейни - макар че може и да има дизайнерско участие, но някак не ми се вярва.Не ми хареса нищо от тази колекция.

# 3 350
  • Мнения: 5 742
Всеки може сам да провери от какво източници са доходите на Зара. Има доста инфо в мрежата, но да каже някой, че ездата е непопулярен спорт в Англия… Т’ва сериозно ли е?!?
Добре, предавам се. Конните състезания по обяздване на коне и прескачане на препятствия в Англия са по- посещавани и с повече фенове от тези на футбола, ръгби, крикет и тениса взети заедно. За гонките съм съгласна, че са популярни, но Зара доколкото знам не е жокей. Съгласявам се и, че всички
съотборници на Зара от олимпийските игри са милионери, като нея. Убедихте ме🤣

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 23:30 от Меган

# 3 351
  • София
  • Мнения: 9 980
От чисто любопитство, какви са цените за типа конни състезания, в каквито е участвала Зара?

# 3 352
  • Мнения: X
Относно Инвиктъс, дори на сайта си го пише, че Хари се вдъхновява от американските игри, на които е присъствал през 2013та и ги копира с помощта на екипа си (работещи и огранизиращи събития за монархията + хора от общата им фондация с Уилям) прави игрите в Лондон 2014. Тогава получава пълна подкрепа от монархията, която праща The King’s Troop Royal Horse Artillery и  Queen’s Colour Squadron,  Royal Marines, Army and RAF- буквално представители от всички дивизии на кралската гвардия.

Не знам защо продължава да се пише, че тази инициатива на Хари нямала нищо общо с КС. Ако нямаше цялата подкрепа от КС (финансова, административна, представителна и тн),Хари не би погъл да осъществи игрите на първо място.

 Гледам, че не е успял да развие игрите сега като ги организира без помощ от КС. За съжаление, тазгодишното издание Инвиктъс Хага 2022 се радва на участници от едва 17 държави. Не всички държави са подновили участия. Също така локацията, където проведоха игрите е с капацитет 3500 човека, къде ги виждате 60к присъствали.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 23:49 от Анонимен

# 3 353
  • При семейството си
  • Мнения: 6 597
Е той не е живял на самотен остров, няма как да пише за собствения си живот без да спомене мама това, тати онова, баба, дядо, брата, снахата. Пък и ако не го направи никой няма да му ги чете Wink Всички чакат сочни клюки. Чарлз доколкото знам пише само на земеделски теми, опазване на околната среда, био градинарство в имението си и разни такива.
Книгата която Чарлс е написал е дълбоко лична и включва изключително интимни моменти, както и критики към емоционално дистанцираните си родители, също и за самотното си и нещастно детство. Общо взето се разголва напълно, а книгата изглежда по-скоро като кризисен ПР след историята с Даяна. Линк: https://fivebooks.com/book/prince-of-wales-a-biography/
В резюмето на книгата на Хари се казва, че проследява пътят на човекът, който е бил и този, който е сега, както и различните роли, които е имал. Не съм съгласна, че без КС няма да има интерес към него. Най-пресният пример го дадох - - Инвиктус през април, които бяха машабен успех и на които присъстваха множество световни лидери. А този инициатива няма нищо общо с КС.

Може би аз нещо не разбирам. Книгата не е с автор Чарлз или…биография всеки може да напише и в нея да пише каквото и да било…автобиография/мемоари не е ли нещо друго?!

# 3 354
  • Мнения: 9 723
Ходила съм два пъти на конни надбягвания в Royal Ascot. Качвала съм снимки преди време, бяхме на коледни партита. Не са тип състезания, в които участва Зара, но тръпка, публика и залагащи имаше доста.
Скрит текст:


Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 23:57 от G&B

# 3 355
  • Мнения: X
Относно Инвиктъс, дори на сайта си го пише, че Хари се вдъхновява от американските игри, на които е присъствал през 2013та и ги копира с помощта на екипа си (работещи и огранизиращи събития за монархията + хора от общата им фондация с Уилям) прави игрите в Лондон 2014. Тогава получава пълна подкрепа от монархията, която праща The King’s Troop Royal Horse Artillery и  Queen’s Colour Squadron,  Royal Marines, Army and RAF- буквално представители от всички дивизии на кралската гвардия.

Не знам защо продължава да се пише, че тази инициатива на Хари нямала нищо общо с КС. Ако нямаше цялата подкрепа от КС (финансова, административна, представителна и тн),Хари не би погъл да осъществи игрите на първо място.

 Гледам, че не е успял да развие игрите сега като ги организира без помощ от КС. За съжаление, тазгодишното издание Инвиктъс Хага 2022 се радва на участници от едва 17 държави. Не всички държави са подновили участия. Също така локацията, където проведоха игрите е с капацитет 3500 човека, къде ги виждате 60к присъствали.
Инвиктус са вдъхновени от Параолимпийските игри, както Хари често е заявявал, дори имаше документален филм с негово участие (Rising phoenix), посветен на последните, който беше номиниран за Еми, доколкото помня. Събитието продължава 8 дни, заедно с церемонията по закриването, като на ден присъстват между 7-8000 души, та може и над 60 000 да са, а и изобщо гледаемостта е огромна. Само церемонията по откриването е гледана от 1,5 млн по ББС и от 1,9 млн по NOS, холандската телевизия. Събитието е следено от огромен брой хора онлайн, в Туитър и ИГ, най-много от държави от Комънуелта и САЩ.
Колкото до авторството на Инвиктус, както и да го въртим, то е на Хари. Единственото, което ги свързва с КС, е че са създадени докато Хари е бил все още работещ роял.

За книгата на Чарлс - и в линка съм го пуснала, но да се повторя - той пише тази книга в съавторство с Дж. Димбълби, който е професионален писател и е специално нает от Чарлс за тази цел. Т.е думите са на Чарлс, а Димбълби ги записва и оформя като книга с начало и край.

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 00:49 от Анонимен

# 3 356
  • Някъде там
  • Мнения: 16 080
Информацията за Инвиктус може да се провери от официалните източници.
Държави участнички 20.
Комплекса -11 зали и външни съоръжения.
Само едната зала е с капацитет 3500 места.
Игрите се провеждаха в различните зали и  съоръжения, не само в една зала.
Почти 100 000 посетили за седмицата.
Източници :
Сайта на игрите.
https://invictusgames2020.com/
Холандската кралска страница.
https://www.instagram.com/p/Cca9ZHOMVsX/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
https://www.instagram.com/p/CcqtmCrM2S9/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Сайта на комплекса
https://sportcampuszuiderpark.nl/nl/
Предвид 2 години отлагане и липса на възможност за специални тренировки на участниците, през тези две години на пандемия, държавите са повече от достатъчно.

# 3 357
  • Мнения: X
Заповядайте в новата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1486792

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 14:08 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт