Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 40 556
  • 617
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 557
Здравейте! Някои от вас, сигурно знаят история ми от темите за бебеправене, но ще разкажа накратко и тук какво е питането ми.
Имам детенце, нормална и спонтанна бременност. Над година и половина правим опити за второ дете и все удряне на камък. Имах извънматочна бременност преди година, правени са изследвания  полови хормони, щитовидна жлеза, цветна снимка, спермограма, днк фрагментации, вродена тромбофилия, Витамини, желязо и какво ли още не допълнително и не се открива проблем. А аз от април до сега имам 3 биохимични бремености. Искам да изследвам НК клетки и други имунологични изследвания да пусна, имам час за Доц. Конова, но за съжаление чак за след повече от месец. Трудно се добирам до нея и искам да и занеса някакви базови изследвания поне, защото сигурно след Нова година ще мога да я посетя пак... Имам и запазен час за д-р Калчев, но и той е за февруари чак, с него искам да проверим матката за полипи и други неща,  но първо да видя имунологията. Въпроса ми е какво базово да пусна и в коя лаборатория? Знам че се е коментирало доста, чета темите назад, но не успявам да намеря отговор. За лаборатория в Бургас става въпрос, ако може да ме насочите.

# 346
  • Мнения: 118
Здравейте!
През 2018г. Бях на преглед при доц. Русев в клиника Малинов. Предписа ми терапия и последва успешна бременност. Сега предстои нов опит ин витро и исках пак да направя консултация,но съм изгубила телефона му. Дали някои ще може да ми го даде?

# 347
  • София
  • Мнения: 7 547
Eто тук вижте за записване на час.

Здравейте!
През 2018г. Бях на преглед при доц. Русев в клиника Малинов. Предписа ми терапия и последва успешна бременност. Сега предстои нов опит ин витро и исках пак да направя консултация,но съм изгубила телефона му. Дали някои ще може да ми го даде?

# 348
  • Мнения: 440
Здравейте! Имам една неуспешна бременност с мисед през юни. Вече почвам да мисля за нов трансфер.
Док препоръча освен ПБМС, да се включи и вливка. Имам клинична имунология януари месец, при която нямах отклонения. Не сме го коментирали с него, но предполагам иска да я включи заради аборта и съмнения, че тялото ми отхвърли плода. Мен малко ме притеснява да не си прецакам имунитета съвсем с вливка. Освен нея има и Медрол, Програф, които също подтискат имунната система.
Някоя от вас има ли опит с вливки?

# 349
  • Русе
  • Мнения: 249
Здравейте! Имам една неуспешна бременност с мисед през юни. Вече почвам да мисля за нов трансфер.
Док препоръча освен ПБМС, да се включи и вливка. Имам клинична имунология януари месец, при която нямах отклонения. Не сме го коментирали с него, но предполагам иска да я включи заради аборта и съмнения, че тялото ми отхвърли плода. Мен малко ме притеснява да не си прецакам имунитета съвсем с вливка. Освен нея има и Медрол, Програф, които също подтискат имунната система.
Някоя от вас има ли опит с вливки?

Аз имах завишени нива на НК клетки,  през бременността си правих всеки месец изследвания и на 3 пъти се наложиха вливания с privigen,  нямала съм никакви странични ефекти, не съм се разболявала,  ако това ви притеснява.  Аз също като вас имам мисед, но 3  пъти, докато си намеря правилния доктор, който да намери проблема ми.

# 350
  • Мнения: 323
Кой беше правилния лекар? Все още съм в търсене на някой, който не ме "успокоява", че щом хващам няма страшно...
Здравейте! Имам една неуспешна бременност с мисед през юни. Вече почвам да мисля за нов трансфер.
Док препоръча освен ПБМС, да се включи и вливка. Имам клинична имунология януари месец, при която нямах отклонения. Не сме го коментирали с него, но предполагам иска да я включи заради аборта и съмнения, че тялото ми отхвърли плода. Мен малко ме притеснява да не си прецакам имунитета съвсем с вливка. Освен нея има и Медрол, Програф, които също подтискат имунната система.
Някоя от вас има ли опит с вливки?

Аз имах завишени нива на НК клетки,  през бременността си правих всеки месец изследвания и на 3 пъти се наложиха вливания с privigen,  нямала съм никакви странични ефекти, не съм се разболявала,  ако това ви притеснява.  Аз също като вас имам мисед, но 3  пъти, докато си намеря правилния доктор, който да намери проблема ми.

# 351
  • Мнения: 61
deina_2@abv.bg Колко ви бяха НК клетките, когато се наложи вливане и колко ви вляха, ако можете да споделите?

# 352
  • Мнения: 440
deina_2 и на мен ще ми е интересно да споделиш за доктора кой е. При теб е имало завишени НК в кръвта, при мен е само в ендометриума. Затова се чудя необходимо ли е и дали ще помогне за бременност.

# 353
  • Русе
  • Мнения: 249
Доктора е Богомил Бойчев-клиника Св.Иван Рилски - гр. Тутракан.  Изследванията ги пускам в тяхната лаборатория, но пробите се пращат в Надежда София, от където и имаше коментар от имунолог , а именно какво да се влее и колко.  В повечето случаи беше в горната граница или с малко отгоре на реф.стойност и въпреки това препоръчваха вливане 2.5г privigen. Цената на изследването с транспорта до София беше 240лв, а вливането заедно с медикамента общо 420лв. Прикачам снимка на изследването, незнам дали ще се види 🤔

# 354
  • Мнения: 33
Здравейте, какво мислите за тези изследвания? Според ендокринолог и репродуктивен АГ НК клетките са завишени и причина за неуспех и ми препоръчаха консултация с имунолог. Той обаче смята, че не е нищо притеснително. Знам, че това е неговата специалност, но въпреки всичко... с подобни изследвания имали ли сте терапия? Да потърся ли друго мнение?

# 355
  • Мнения: 302
Момичета, налага ми се да пия 1 месец противозачатъчни Регулон за стопяване на киста. Сега обаче погледнах листовката и че повишава риска от кръвни съсиреци. Имам следните мутации. Дали някой е бил в подобна ситуация и дали е рисков приемът на препарата при тези мутации?

# 356
  • Мнения: 323
Аз съм пила години наред без да знам , че имам тромбофилия, с повече от вашите фактори, и нищо ми няма. Пък и за един месец надали нещо може да стане. Но ако се притеснявате питайте хематолога си, той ще ви даде най-точен отговор.
Момичета, налага ми се да пия 1 месец противозачатъчни Регулон за стопяване на киста. Сега обаче погледнах листовката и че повишава риска от кръвни съсиреци. Имам следните мутации. Дали някой е бил в подобна ситуация и дали е рисков приемът на препарата при тези мутации?

# 357
  • Мнения: 1 569
Ванеса, ако те е страх от тромбоза, можеш да приемаш кръворазреждащи. Аз така правя, макар и да не съм ползвала Регулон.

# 358
  • София
  • Мнения: 7 547
Аз като пия противозачатъчни, пия и аспирин протект. По време на ковид препоръката на ЛЛ и на пулмолог бяха същите - да пия и аспирин протект.

И аз съм пила години наред, без да знам за тромбофилията и съответно без да взимам мерки, но сега, като знам, предпочитам да взимам. А и с годините рискът се увеличава.

# 359
  • Мнения: 302
Благодаря много, момичета. Ще ви послушам и ще включа кръворазреждащи за всеки случай.
Дали има някакви "правила" за приема им - например да се пият на времево отстояние от противозачатъчните?

Общи условия

Активация на акаунт