Бандата на Оушън ряпа да яде,Февруарчетата банда сме х2 тема 15та

  • 10 318
  • 251
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Лещичка, къде ще е РД на мъника? На нашата госпожица май ще си го празнуваме семейно у дома. Иначе и аз съм намислила подарък, лека украса, за дрешки май не съм мислила Grinning И торта гледам, макар че са поскъпнали и те безобразно за някакъв малък брой парчета. Но мен не ме бива по сладкишите, свекървата прави хубави торти, но не искам да я ангажирам. Пък и друго си е да е с някаква детска украса все пак Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6 285
О вкъщи ще сме,четиримата само,вечерта че е през седмицата.Сестра ми уж ще дойдат,ама не ми се вярва да успеят.Дисни ще е нашата тема иначе,много харесва Мики Маус и Том и Джери,види ли техни картинки е радост голяма.Баткото има дрешки и играчки и книжки с тях и от там ги знае.Иначе торта за него само ще направя да си се маца,доста лакомниче се оказа,с всичко е захранен без шоколад и захар 🙈.Като помня на големия колко му треперех,а той на 10 месеца си яде почти всичко и ми е супер странно на моменти.Иначе за нас ще поръчам обикновена торта,на неговата ще сложа само фигурки за снимката и така.Няма да се изхвърляме грам,един подарък от нас и един от баткото,малко украса,дрешки с Мики Маус и това ще му е.Абе с второто е доста по спокойно и различно всичко,или поне при нас.

# 137
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Благодаря ви момичета 💕

# 138
  • Мнения: X
Хахаха да, нали, като се сетя и аз за баткото колко се втелясвах. Сега и цяло парче торта да изяде ми е все тая, все пак е на празник, не редовно. С второ наистина човек не се впряга толкова.

# 139
  • Мнения: 6 285
Ох с него бяха едни схеми,без алергените до годинка,пък по три дена едно и също,дали няма да направи алергия и всякви био,еко,домашни неща само.Сега малкия си яде домашно от нашето без подправките някой неща,готови пюрета,бисквити бебешки,абе като се сетя каква бях,моят редовно ме подкача,мога ли да му дам да опита да не викнеш 🤣.
Големият иначе голям мерак има да го храни и носи,ама малкият е 9 кг.,големият 19,та малко зор го вдига и само му вика бухта 🤣.А той беше по дебел и висок на неговата възраст,нали всичко си записвам.Абе доста е забавно при нас на моменти,не мога да се оплача 😁

# 140
  • Мнения: 1 406
Честит рожден ден на всички февруарчета! Да са здрави и палави! Blush
И нашият РД мина..беше в големите студове, но все нямам време да пиша. Малка сватба беше Joy но пък много весела. Усетиха се, че освен обичайните приятели за рд...може и от градината. Та трябваше да наложат вето - до 4 деца от градината от всели... така от 17 деца поканени само 4 не дойдоха. Лудо парти! Една снимка нямам Joy...щото играх с децата и се забавлявах.
Този път не ми се размина с една торта...бяха 2...тематични. А бе добре че темите (украсите) ги бях подготвила от лятото. Тук видя нещо - хоп взема го, там харесам - и него взема... Ако бях поръчвала украса сега доста скъпо щеше да ми излезе наведнъж.
Нооо за тортите сте прави много са ги вдигнали...пак добре че аз си правих 3Д фигурките ( принта е от сладкарката). Иначе щеше още 30 лв да ми вземе... Пък аз от нея си купувам фондана Joy Макуин има още да се желае по него но детето много си го хареса Sunglasses нали е от мама.
За здраве няма да се хваля....да не дърпам дявола. Но общо взето 3 -5дни на градина - две седмици в бокса....две седмици преди РД ги бяхме спряли. Едната бяга болни, другата за по-голяма сигурност. Водих ги на сняг. И си ги върнах от призрачета на здрави деца с румени бузки. Директорката на дг ги вижда и им се радва - Ооо какви са хубави станалиии! Имат вид на здрави деца!  Викам ѝ градината няма заслуга за това!!! Румените бузи са от игра навън в студа, а не от седене в занималнята! Да видиш как следващия ден всички деца от градината бяха изведени вън, студ не студ...Joy
Е протести от учителите, че е студено имало, но мнозинството родители сме ЗА извеждане на децата вън дори и в студа. Оказва се че директорката подкрепя излизането, но учителите не им се занимава... Cry и трябва да ги ръчкаме...
Та такива страсти при нас...
Сега сме под карантина групата - скарлатина... За пореден път. Дано не я почваме, че после не ми се мисли как ще се сринат като имунитет. Че и повтаря....потретва...
Айде весело от мен!
Ето малко торта да се почерпите.

Последна редакция: ср, 22 фев 2023, 13:05 от vartoglava

# 141
  • Мнения: X
Екстра са ви тортите vartoglava! Аз имам някаква страст да гледам торти, мога да си разглеждам така каталози и картинки на торти много време за разлика от дрехи примерно Grinning Ама само гледам, с правенето не съм на ти Grinning

За извеждането при нас ги извеждат, не мога да се оплача, но температурните амплитуди тук сега са някакви големи. Сутрин 0 градуса и до обаяд студено, следобяд и привечер 18 градуса. Предвид че понякога ги извеждат към 10 и после към 16 ч. вече направо се побърквам как да го облека адекватно.

И нашата група е под карантина за варицела вече втори месец. Но това ми беше най-спокойното време, не ги смесват дори да са 4 деца останали. И не ми е носил друг вирус. 4 седмици успя да направи плътно, пу-пу да не се хваля и аз много. За сметка на това аз отнякъде лепнах нещо с хрема и гърло, но е леко и само чакам да приключи, че уж и на мен да ми мине.

# 142
  • Мнения: 6 285
Да са ти живи и здрави 🤗.
И аз не мога да правя торти,освен бисквитена.Тук цените са горе долу нормални,плюса на малкия град.Голямата беше към 60 лв.,малката за вкъщи към 35,но само с фотоплака.Не помня показвах ли ги 😝.
Аз не се хваля,радвам се че от октомври серията от болести приключи,вярно с тежкия грип,но отдъхнахме малко.И ние се каним да отскочим малко на вилата,да видят сняг,но сама няма да мога да се оправя,с камина е там,а моят все му изскача нещо в работата.Обеща уж сега за осми март да идем и без друго ще са без тържество тази година,много се бях ядосала.При нас също е топло,следобяда ги извеждат като не вали,отделно пеш го водим и прибираме,при всяка възможност сме навънка.Много рано дойде пролетта,да видим баба Марта дали ще е съгласна 😊

# 143
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
При нас цените са жестоки! На големия тортата мина за евтина, а на мен пак ми се видя скъпа, може и аз да не съм в ред.

# 144
  • Мнения: 6 285
Но пък тортата ви е страхотна 😍,както и празнуващите сладури 🤗.Тук за такава и на мен ще одерат кожата,ама обикновените са поносими.Моят така или иначе от свещите се впечатлява,та още минаваме тънко 😂.

# 145
  • Мнения: 1 406
Ооо Скк това си е бутикова торта. Кожи дерат от всякъде. Съседката ми работеше в сладкарски цех и горе долу знам цените.

Нашите торти бяха две по 12 парчета, вътре шоколадов блат и ванилов крем....трябваше да ѝ дам карт блнш на момичето да разнообрази малко пълнежа, ама моите тропнаха с крак такава искали... Тясе смее и вика те още не знаят, но изпълни желанието им. Пак бяха вкусни, но и мноооого по хубави съм яла от нея.
Вън измазани с маслен крем и отгоре полети с шоколад. Исках принтирани те картинки да ми ги залепи на медени платки (меденки/бисквитки - залепен бял фондан и отгоре фафлената хартия). Но сладкарката отказа... Не ѝ се занимаваше, каза си го момичето, а и смяташе че платките ще потънат. До някъде беше права, защото това нещо е хубаво да се сложи преди поднасяне или същия ден, за д не се размекне меденката... А ние празнувахме в неделя, тортите ги взех в събота.
Та за тези две по 12 парчета ми взе 95 лв. Украса още 20 пари ( принта на Елза и Ана, снежинките на клечка, принта на Матю и Макуин и звездите на клечка плюс поръчка с перли за синята). Всичко 115 лв. Фондана си го купувах от нея и с децата ( те гледах и ядоха изрезки Joy) правих 3д фигурките. Още ме е яд, че нямах време да направя повече....исках елена Свен да е "затиснат" от тортата..но не ми стигна времето. Някоя друга екстра от Frozen...освен Олаф..шейната, леденото конче...или стилизирани фигури на сестрите... Евентуално можеше и Круз, Джаксън Сторм и някой друг герой да барна... Ноооо с работата не стига време и организация...за жалост.
Ние си "рисувахме" тортите на картинка и по тях прави. А аз колко торти преди това гледах .... Цял албум събрах. Накрая от няколко съчетах искането в картинки. Хем да са еднакви, хем н всеки по темата. Това ми беше най-трудно...за да няма сърдити...

Ето ни картинките. Евала ѝ на момичето ..

# 146
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Много са хубави тортите! СКК Вашата си е цяло творение за такава тук около $500 не ти мърдат. Нашата я взех готова за $20 и дребния искаше да я украсява с шприца. Ние имахме общо 8 госта, двама изядоха цяло парче, всички други само близнаха и естество всичко отиде в коша.
Миналият месец моя приятелка плати $200 за тази торта, направо ми падна ченето. Космически цени за този тип торти. Тук повечето се правят от дами работещи от вкъщи и въпреки това е непосилно скъпо.

# 147
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Не я водят някаква луксозна. 20 парчета 80 лв заедно с целия фонда и форми.
На малкия беше 20 парчета 100лв.явно не са скъпи, като чета за другите цени.

# 148
  • Мнения: 1 406
Не я водят някаква луксозна. 20 парчета 80 лв заедно с целия фонда и форми.
На малкия беше 20 парчета 100лв.явно не са скъпи, като чета за другите цени.

Оооо това ефтинджос....
3,50 - 4,00 лв върви парчето  на торта с фондан. В зависимост от сложността и украсата отгоре вече се качва цената... А понякога и пълнежа хвърля много... За първия им РД бяхме поръчали брауни с малини...24 парчета, нищо и никаква украса - два етажа торта, с едни изрязани от разточен фондан мечета, нарисувани с шоколад, балончета на клечка и буквички с имената.... Моя мъж ми се зави свят тогава... Бутикова торта пишеше на сертификата...цена, ще питам и ще се редактирам...
Наистина на вкус беше невероятна, но на на двамата ни присядаше... Добре че беше за 1-я РД..че н децата не рязахме, само на възрастните и всеки си го изяде. Иначе щях да получа удар.
Ще ви потърся снимка. Водят ги от най-добрите тук в града, ама ние не потретихме....първия път беше на кръщенето и беше подарък от кръстницата. Затова поръчахме същото, 'щото много ни хареса. Вече търсим по-евтиното...

# 149
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Включвам се, може би в разрез с правилата тук, но моля ви, ако имате възможност дарете за това дете! Знаете, особено вие тук в темата, че преди 2г и аз бях в същото положение. До момента с онкохематологята в ИСУЛ, сме вървели по едни и същи лекари и кабинети, няма как да не взема кампанията присърце.
https://pavelandreev.bg/campaign/da-varnem-usmivkata-na-iren

Общи условия

Активация на акаунт