Бандата на Оушън ряпа да яде,Февруарчетата банда сме х2 тема 15та

  • 10 325
  • 251
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 16 886
Да, имам нужда от психолог. Време няма.

 Мм ако не ходи на работа, няма кой да изкарва пари. Аз от 6 г не работя.

Пожарът лятото ни върна в детската градина...

Не зная как да поема ангажимент за нова работа, при положение,  че аз имам 1 ден максимум в месеца без нито едно дете. Кой ще ме вземе?

Уча, защото искам да сменя работата. Приспивам децата, дремвам с тях и към 00 или 01ч започвам да уча.

Какъв спорт? Толкова мразя и време от къде. Едва смотвам да се изкъпя. Нищо не ми се прави, нищо. Само ходя с термометъра, да видя дали детето е спаднало около 39.- 39.5. Това пък беше някъв кошмар. Няма ден,  няма нощ...

За имунитета съм говорила с лекари - не може постоянно да се дават неща. На пазара има 3/4 с основна съставка, но не може постоянно да се въртят. Честно казано, вече и нищо не искам да му давам, защото от всичко съм пробвал за това време. Ефект 0.

# 166
  • Мнения: 6 285
Голямо гуш Верче 🤗.
Аз бих препоръчала да смените средата,малко балкан или море,друг въздух,малко разнообразие.Колкото до изпитите отложи ги с година ако можеш,децата са най важни.Иначе съм съгласна с бадемчето,ако можеш открадвай си половин един час за теб си с някой помощник.Дали ще излезеш сама или с книга,нещо което те презарежда.С баткото така бях изпушвала първите години,страшно ревлив и тръшкащ се за всичко,будеше ни с викове и писъци по сто пъти на нощ почти до третата година.Не искаше никой,дереше се с глас дори и от баща си понякога.Имуностимулатори и аз не съм давала никога,ако можеш заложи на разнообразна храна.Също така не съм против плача,щом ти олеква дори и пред децата плачи си.Аз също съм плакала понякога,от безсилие и отчаяния или когато се е случвало големия да ме удари или нарани с думи.Това са нормални неща,не виждам нищо лошо да му обясниш че си уморена от безкрайното им боледуване.И има светлина и не от насрещния влак,сигурна съм че скоро ще излезете от този порочен кръг 🤗

# 167
  • Мнения: X
За спорта, аз сега съм на вълна майчинство и корем. Бях се записала преди време в една програма за прибиране на диастазата, нищо не направих от нея, понеже малката беше дребна и постоянно изискваше внимание. Сега откакто пълзи се присетих за нея и си я пуснах отначало, вече я привършвам вкъщи. После ще видя какво ще измисля. Времето се затопля, мога да вкарам и малко бягане уикендите, когато таткото е вкъщи, през останалато време пак нещо кратко вкъщи, пилатес или ще видя. Пак казвам не гоня тяло и ефективност, нито интензивни тренировки, но ми помага да си проветря мозъка.

Всичко останало идва с промяната в мисленето и е теудно определено, но не невъзможно. За работата се иска пускане в дълбокото, иначе все ще ти се струва, че няма как. Но не през глава де, обмислете как ще се въртите, болнични, хоум, мама, татко, друг. Хипотетичен сценарий, ако трябва, въпреки че ясно, че ще се промени в движение. Като грешка първия път като се върнах на работа отчитам, че нямах никакъв план за действие, даже като бегла идея. Мисля, че повечето майки са така. Мислех, че ще разчитам на болнични, основно аз, но много скоро се оказа, че няма как да избутаме така. После схемите ги мислехме в движение вече, което беше по-натоварващо.

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 09:05 от Анонимен

# 168
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Точно това обсъждаха в моята местна група на майките. Как голяма част от децата ходещи на градина са вечно болни. Процентът на майки оплакващи се е огромен. Това е и една от причините жените да не ходят на работа. От това което чета става ясно, че повечето деца спират да боледуват толкова често, след като приключат с ДГ и тръгнат на училище. Една от майките споделя, да се обърне внимание на чревната микрофлора, тя казва че около 80% от имунните клетки се намират в червата и полезните бактерии там имат голяма роля за здравия имунитет. Ако няма благоприятни бактерии в червата, се развиват повече гъбички и лоши бактерии и това води до повече заболявания. Може би е нещо, на което можеше да обърнеш внимание?
Искрено ти съчувствам Верче на теб и на децата. Дано отмине този период и да си поемете глътка въздух.

# 169
  • Мнения: 353
Верче, искрено ти съчувствам и искрено ти пожелавам идващото лято да е вашия сезон на промяната, всички да сте здрави. Не знаех, че има онлайн консултации с психолог и го намирам за спасителна сламка.
Моето момиче е като часовник, на всеки две седмици болна. В къщи най-големите караници са кой ще я гледа и на кой работните ангажименти са неотложни. Лошото е, че вече и нея почвам да обвинявам за боледуванията, вървя и като на запис повтарям "защо си боса, защо не си се облякла..." Понякога ми се иска да изчезна, а след това си казвам "сега е така, утре вече ще е по - добре".

# 170
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Момичета, искам да ви попитам дали сте купували зимни обувки Геокс за децата? Номерацията дали си отговаря? Искам да поръчам от БГ, че тука при нас никъде не съм срещала да се продават. Дребния носи номер 28-29 и се чудя дали да взема 29н или 30н боти, страх ме е да не са му тесни, че няма да мога да ги върна.

# 171
  • Мнения: 6 285
Ние имахме миналата зима едни боти,отговарят си,но аз винаги взимам един номер по голям защото моят е с широк крак.Та според мен заложи на малко по големи и с дебел чорап,отколкото тесни или малки.Иначе носи 30-31 моят в момента.

# 172
  • Мнения: 1 406
Верче, минава...но при различните деца на различен етап. Бивша вече колежка от офиса и новата ми работа ми каза - 3-4та Груп сина някакво намаляване на болестите. После първи клас като смени биома наново почва кошмара, но там нещата по-бързо отшумяват. Каза ми - да не ти пука!!!! Ако не ми отърва на работа -напускам и търся нова. Скоро ще стане 1 година от как съм на работа. Нямам пълен месец. Ако не са болни децата аз съм болна. Хоум офис с тях е ад. Пипат ми компютъра, крещят не мога нищо да направя. Аз съм къстомър съпорт и успоредно това помагам на колегите при разработване на сайтовете, които поддържаме. Връщам се парцал от офиса. Оглеждам се за спорт (йога е моето нещо) но не стигам до него. И все пак си открадвам някоя друг а практика. Тогава се зареждам много.
Ще те забия с въпрос, но на мен също не ми го спестиха и после разсъждавах и почетох...може и да е вярно според моята изпушила глава.
Как са отношенията с мъжа ти? И сексуално и като разбирателство?
Не ми отговаряй. Отговори си на теб си. Моята приятелка (психолог е) задала ми тези въпроси ми го обясни так - Ако има проблеми между партньорите това рефлектира върху децата и върху здравословното състояние на най-слабите брънки в семейството ( не е задължително да са децата). Кашлицата са неизказани думи, кокоши тръни ( сина ми 5 има) гняв и протест към нещо, пневмонии, бронхити - също неразбирателство между партньорите. Чревните не помня как ги описа.
Замислих се и да ти кажа ли намирам логиката и връзките. Много се караме с мм. А намеси ли се свеки да му дава съвети или да му мърмори става страшно.
Понякога като ми писне нещо у мислено си казвам като бях с децата да си ги гушкам в къщи...хоп до два дни са втасали. Затова вече не смея дори д Аси помисля някой ще се разболее ли. И другата ми тактика - ВЪН. Без значение от времето. Трещи гърми, пече, духа, студ, жега - ВЪН. Поне за час. Това калява. Изпокарала съм се с директорката ( а тя ме поддържа уж за излизанията) и госпожите да ги извеждат всеки ден навън. Госпожите мислят че е прищевки на директора. Една в градината е само дето ги извежда навън, нас е на трета група. Другите все иим Студено. Заплаших че ще си местя децата в друга градина или в горната група Joy...ама знам че на директорката не ѝ пука ...
Поддържа сайта на аедн психоложка. Знам че прави онлайн консултации, ако искаш пиши ми да ти дам координатите ѝ. Не знам колко е добра...хвалят я... Но то и за докторите има 50-50 мнения.

# 173
  • Мнения: 648
Мен ме затапи с въпрос, аз, като съм била дете, той в коремът  ми ли е бил. Три пъти го накарах да повтори питането, накрая ме пита, като не в бил там, къде е бил… Как да отговоря на това Simple Smile В ступор бях.

🤣😂😅 Добре, че не си казала в топките на татко ти. 🤣😂😅

# 174
  • Мнения: 16 886
Благодаря за подкрепата!
Имам нужда да си поплача и някой да ме разбере. Ама наистина да ми влезе в обувките, а не да ми казва спокойно.  Правих курс с живи пробиотици преди мисля няма година. Обмислям отново да пробвам, защо пък не. Всъщност се колебя.  Много неща опитах, освен НИЩО, та може от там да излезе заекът.

# 175
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Верче, аз лично не вярвам в пробиотиците и никога не съм давала на детето, нито аз съм ползвала. Тук дори не са популярни, нито се изписват и препоръчват от лекарите. Има много, много инфо по темата , защо не помагат и т.н. В ютюб има много хубаво обяснени видеа със съвети от специалисти, ако ти се занимава да гледаш за здравето на чревната микрофлора (gut health, че повечето са на англ)

# 176
  • Мнения: X
Момичета, има ли някъде, където се прави бавния тест за скарлатина? Като че ли само бърз се предлага напоследък, а той май не е много сигурен? Къде сте пускали вие?

# 177
  • Мнения: 1 406
Момичета, има ли някъде, където се прави бавния тест за скарлатина? Като че ли само бърз се предлага напоследък, а той май не е много сигурен? Къде сте пускали вие?
Какво значи бавен и бърз тест?

Вторник сутринта ми звъннаха от градината че били зачервени. Да съм ги водела за бърз тест при педиатър да изключим скарлатина. Личната падна да се смее и каза такива глупости не ползвам и не им вярвам. Прати ме на микробиология. Бръкнаха им в гърлата във вторник в 16 часа и в четвъртък след 15 ч излязоха резултатите - отрицателни, но пък с друга бактерия на момата Joy

# 178
  • Мнения: X
Да, микробиология се оказа, не във всяка лаборатория май правят. Както и да е пуснахме в Рамус вече и чакаме. За втори последователен път циркулира в нашата градина, защото не се тестват децата и се самозаразяват след първия път отново понеже има нелекувани. Нямам думи просто, ще видим какво ще излезе сега.

# 179
  • Мнения: 1 406
Бадемов, не се гнервирай...няма как да стане. Първо педиатри и лични лекари МАСОВО отказват да доказват скарлатина с микробиология, а поставят диагноза н база клинична картина и опит от практиката. Три случая имахме досега в нашата група на диагностицирани със скарлатина и БЕЗ пуснати микробиологии... Второ едно дете може и да носи бактерията, но д Ане развива никакво симптоми. Не става. Няма как да АСЕ тестват постоянно. Аз вече отказвам д син бъркат в носовете, освен ако не трябва да избираме антибиотици. Пред последния път разраниха носа на сина ми - няколко дни само да духне и текваше кръв.

Общи условия

Активация на акаунт