Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 3

  • 105 031
  • 1 941
  •   4
Отговори
# 1 830
  • София
  • Мнения: 1 907

На какво ли не посегнаха - свободата, независимостта, земята, водата, енергийните ни източници...и най дето ни заболя, на децата.
Преди месеци излезе отново книгата на Солженицин "Архипелаг Гулаг". Така ми се искаше преди година-две да я преиздадат и да имам два комплекта. Сега, покрай тези събития, нямам желание да я притежавам и чета и имам гадното усещане, че ми предстои да преживея или видя нещо такова, чак трълки ме побиват.

Къде отиде този хубав живот, какво се случи, как така се случи? Ще съм благодарна да си напишете мислите.

Според конспиративни теории, Оруел и други "антиутописти" са имали информация какво се готви в бъдеще и чрез произведенията си са предавали това знание. Честно казано, не съм търсила потвърждение на подобна информация, но е факт, че книги и филми, които смятах, че са в сферата на немислимото (фантастика) се реализират в момента и това става "нормалност". А за мен "1984" си е точно отражение на сегашното ни битие, включително с "нов говор", със следенето, цензурата, облъчването от "правилните" медии, разделянето на хората, та до онези 3 врага, които неспирно влизат в съюзи или в противоборство, в зависимост от интересите на властимащите.

Хубавият живот на мислещия човек замина в канавката, заради интересите на корпорациите и властимащите. Глобализмът съсипва всичко човешко. Идентичност, семейство, вяра, ценности... всичко се изтрива заради по-лесното (и евтино) управление на единицата отколкото на масата. И понеже средно образованият човек си задава въпроса "защо", то корпорациите вкараха мигранти, които да свалят рязко нивото на образование, а с количеството си да ни претопят и започнат да диктуват новите правила (погледнете все по-честите призиви за шериат в Западна Европа и поголовната подмяна на традиционната религия). И пак казвам, за мен идеята е управлението на хората в името на парите, интересите и властта. Следва намаляване на популацията до заветния милиард - дали ще е с гмо, дали с войни, дали с поредната зараза... все им е тая. Те искат да са Господ.

"Партията се стреми към власт изключително заради самата власт. Ние не се интересуваме от доброто на другите, ние сме заинтересовани единствено от властта, чистата власт." Цитатът е отговорът "кой" и "защо", а мигрантите са средството това да се случи в близко бъдеще
И последен цитат: " Станало веднъж всеобщо, богатството не може да е отличителна черта. Без съмнение възможно е да си представим общество, в което богатството, в смисъл на лично притежние и луксозни вещи, ще бъде разпределено справедливо, докато властта ще остане в ръцете на малобройна, привилегирована каста. Но на практика такова общество не би могло да бъде за дълго стабилно. Защото, ако всички еднакво се радват на свободно време и сигурност, преобладаващата маса човешки същества, които обикновено са затъпели от бедност, ще се образоват и ще се научат да мислят самостоятелно; а веднъж постигнали това, те рано или късно ще разберат, че привилегированото малцинство няма никаква функция и ще го пометат. В края на крайщата йерархическото общество може да съществува единствено върху основата на бедността и невежеството". Точка!

Последна редакция: вт, 18 юни 2024, 13:06 от molive

# 1 831
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Kолко е оруелско всичко коментирахме преди години, но не помня в коя тема. Сега само се добави, че войната е мир. Има какво да се добави и по други въпроси, но вече не съм сигурна дали това е добра трибуна. Всяка деспотична политика е прокарана от името на добрите - преди да хлопне вратата винаги са били добрите и праведните - дълги години и с това са спечелили хората.

Ето ви една драма в три действия от неделя до днес.
1. Гледам статистиката за нападения с ноживе за изминалата седмица - 61. Две от тях са убийства. Няма ги на видео, няма видимост като при полицая, така че всичко съвсем нормално си се замита.
2. Вчера медиите гръмнаха за "отвратително" расистко нападение над две моничета от Гана. Едното било пребито и било в болница. По цял ден по ТВ интервюта с кой ли не - хора по улицата говорят за неонацисти, политици строго заявяват как ще се борят с цялата строгост на закона, да може нацистите да усетят бързо последствията от действията си. А полицията отвори портал за свидетели на случката и видеоматериал от тях.
3. Днес отварям Туитър и какво да видя - полицията казва, че според свидетели и видеоматериал побой изобщо не е имало. Едното момиче минавало с ролера си и някакво момче му препречило пътя с крак, скарват се, викат баща си, става скандал и бътане/дърпане, но не и побой, камо ли тежък. Естествено, това в малките медии и Туитър. Новините по ТВ си карат нататък със Зеленски, Урсула и ко.

# 1 832
  • Мнения: 193
Една тема, която много ме занимава е темата: Как при принуда, изцяло или частично, човек може да напусне матрицата!?
Това, което ме изумява е, че всъщност българите в чужбина са далеч по-дейни от местните.
Чела съм във форуми организирането и закупуването на земя в балкански или запустели села от група приятели и съмишленици и изграждане на затворени общности. Събиране на пари за изграждане на жилищния фонд, енергийни и водни източници и т.н. Търсеха големи парцели по Трънски, Троян, Ловеч и цялата Стара планина.
Организираха се групи във фейсбук и докато нашето семейство си търсихме къща с двор, участвах в дискусии и пишех често, да споделя опит, който ще е полезен на другите. После покрай ремонтите и облагородяване на почвата все по-малко влизам в тези групи, да не кажа, че от месеци въобще не съм го правила.
Мислих, че тази цялата организация на българи от чужбина е в сферата на фантазиите, докато не чух една новина от Слави Клашъра.
Той ни е съгражданче и често му гледам видеата от чиста солидарност. Та беше направил видео за село Стражата в Стара планина...изоставено село от десетилетия. Духове..паранормални явления.. и дрън..дрън.
И изведнъж след публикуването му, Слави се яви в ново видео да предупреди, че с него са се свързали хора, които са изкупили всички къщи в това изоставено място, заградили са го и е започнал ремонт. Слави предупреди последователите си да не ходят там и да не се опитват да нахлуват незаконно в частната собственост.
От коментари по въпроса се разбра, че селото е изкупено от българи от чужбина. Направо не можах да повярвам, че това се е случило. И все пак някои хора действат по въпроса и са доста притеснени от случващото се по света.

Радвам се за тях..най-вече се радвам, че се връщат. И някак инстинктивно усещам, че те са далеч по-сведоми по въпроса, какви световни процеси са в ход, които засягат независимостта на човека.
Имам гадното усещане, че ние тук сме изключително прости и нещо не сме в час.

# 1 833
  • Мнения: 6 026
Да, освен Слави, доста други личности се подвизават из интернет и хората оттам се осведомяват. Аз се шокирах от това, че едва преди 2 дни научих за друго такова село изкупено от българи върнали се от чужбина Неофит Рилски, и направили Исторически парк и партия, след което вожда им влезе в Парламента.
Мисля, че донякъде случващото се на Запад е помогнало тези хора да изгубят връзка с реалността и да искат да избягат в измислено бутафорно минало. Но след като изгледах целия репортаж за тях... започна да ми звучи, че се готвят за война.
Аз се адаптирам много лесно навсякъде, но се чудя къде да отида да живея, ако подобни хора вземат властта и наложат една истина, отделно не ми харесва развиващата се тенденция на Запад от бежанци и небинарни хора.

Последна редакция: чт, 20 юни 2024, 09:39 от T.Valcheva

# 1 834
  • Португалия
  • Мнения: 4 596
като го откриеш това място- свиркай!

# 1 835
# 1 836
  • Португалия
  • Мнения: 4 596
за какво обикалят улиците тези диваци?

# 1 837
  • Мнения: 6 026
Какъв ''френски'' вайб, много страшно.
Онзи ден ходих до любимия си Фреди (любимия ми иракски ресторант в София Ашурбанипал да си взема за вкъщи), и тъй като правеха отново ремонт на същата улица има още един иракски, реших да го пробвам и него. Повече никога няма да влезна там, не знам как може 2 крачки само по-надолу тотално различен контингент да се подвизава. Вътре имаше само мъже, които говореха на арабски и не спираха да гледат 5 минути, докато чаках да си взема поръчката. Все едно бях в някой квартал в Близкия изток, но не на туристическо място дори. Излизам отвън забрадени и мръсотия, няколко метра след това тотално се сменя облика на града.
Фреди е тук от 30 години, и е християнин и при него не влизат брадати и нечистоплътно изглеждащи индивиди, а другите са си направили нещо като гето с местни манджи.

# 1 838
  • Мнения: 324
Колко добре са се интегрирали тези момчета. Аз протести само от мъжки пол в никоя друга религия не съм виждала, освен при тяхната. Да дойдат сега да ми обяснят как не всички били такива... Сами си го направихме. Докато продължаваме да стоим навряни в дупките си, ще продължават в същият дух, докато не вземат и последното ни право на глас. Трябва спешно да де вземат законодателни мерки и това трябва да стане със сила. Иначе политиците ни няма да се задействат.

Последна редакция: чт, 20 юни 2024, 11:58 от Lexdi

# 1 839
  • Мнения: 193
Да, освен Слави, доста други личности се подвизават из интернет и хората оттам се осведомяват. Аз се шокирах от това, че едва преди 2 дни научих за друго такова село изкупено от българи върнали се от чужбина Неофит Рилски, и направили Исторически парк и партия, след което вожда им влезе в Парламента.
Мисля, че донякъде случващото се на Запад е помогнало тези хора да изгубят връзка с реалността и да искат да избягат в измислено бутафорно минало. Но след като изгледах целия репортаж за тях... започна да ми звучи, че се готвят за война.
Аз се адаптирам много лесно навсякъде, но се чудя къде да отида да живея, ако подобни хора вземат властта и наложат една истина, отделно не ми харесва развиващата се тенденция на Запад от бежанци и небинарни хора.

Сега не разбрах за какво е виновен Слави? Човекът си прави интересни видеа на научна тематика и отвреме навреме пуска нещо страховито за малката публика. Всеки си е намерил ниша, за български ютубър милион и половина последователи е изключително постижение.

Другото, което искам да попитам....като знаете толкова много, че чак Ви е дразнещо от невежеството ни, кажете ни аджеба каква е действителността и ние да разберем!?

Самата Урсула каза да се готвим за война и хората го правят. Президентът Радев намекна за връщане на военна служба на младите, което също говори за война....и в крайна сметка, за кого, каква е реалността!?

# 1 840
  • Мнения: 324
А аз пък се чудя колко точно очакват да продължи войната. Ако тепърва правят военна служба, после докато я минат. На украинците пък им дават техника, за която искат да ги обучават много месеци. Ако са толкова слаби руснаците и са на издишване, за къде е цялата тази подготовка. Ми то докато станат някои войници, пък други се научат да летят, Украйна ще е превзета. Явно само ние си мислим, че ей сега НАТО като нападне и с Русия се е свършило. Плашат ме тези подготовки. Означава, че въобще не му се вижда края.

# 1 841
  • Португалия
  • Мнения: 4 596
няма край!-при последната обиколка, зеленото човече договори 10годишни договори за доставка на оръжия и боеприпаси

# 1 842
  • Мнения: 324
Да и това е доста притеснително. Да се съюзи с другия ненормалник от Северна Корея.

# 1 843
  • Мнения: 149
Цитат
Вътре имаше само мъже, които говореха на арабски и не спираха да гледат 5 минути, докато чаках да си взема поръчката. Все едно бях в някой квартал в Близкия изток, но не на туристическо място дори. Излизам отвън забрадени и мръсотия
Софиянци, може ли да кажете, мерките, които МВР уж предприе, всяко чудо за три дни ли бяха или още ги има? Тоест, МВР и Жандармерията поеха ли окончателно и за постоянно охраната на мигрантския лагер в "Овча Купел" и има ли постоянно полицейско присъствие около арабските квартали?

Колкото до описаната ситуация - като гледам как в София спокойно приемате ситуацията(както хората в Западна Европа), след години навсякъде из София ще се чувствате чужденци!

# 1 844
  • Мнения: 21 820
Какви са тия арабски квартали?

Последна редакция: чт, 20 юни 2024, 12:29 от Iris04

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт