Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 214 932
  • 3 722
  •   1
Отговори
# 3 660
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 310
Юни 2023 и края на декември пак, точно на нова година.
а ваксинира ли се ?

# 3 661
# 3 662
  • Мнения: 3 138
Аз изкарах с два дена хрема. За втори път го лепнах.
Издислав, бързо възстановане! И спокойно, ковид не е това, което беше. Карала ли си преди?

Да, карах го преди една година с 39.5 температура 5 дни, болящо гърло, хрема, главоболие, болки в мускулите, загуба на вкус и мирис за 2 дни, но без кашлица и без пневмония.

Сега съм с 38.5 температура, така че го броя по-леко от миналата година засега. Дращещо гърло, хрема, малко болки в мускулите, но не много, лека умора, главоболие. Ще видим как е следващите дни.

# 3 663
  • Бургас
  • Мнения: 6 955
Има ли в момента някакъв актуален вирус, характерен със силни болки в гърлото. От два дни много ме боли, едвам преглъщам, днес чак и врата отвън ме боли.

# 3 664
  • Мнения: 733
Има ли в момента някакъв актуален вирус, характерен със силни болки в гърлото. От два дни много ме боли, едвам преглъщам, днес чак и врата отвън ме боли.
Irene, усетих и аз, че "се обажда гърлото", но понеже пия добавки, вкл. Кориолус, мисля че ме размина (🙏🏻)

# 3 665
  • Мнения: 1 041
"Астра Зенека" изтегля ваксината си срещу COVID-19 в световен мащаб на фона на съдебни битки с пострадали заради редки странични ефекти на препарата, съобщи БНТ.

Компанията обяснява стъпката си прагматично - на пазара са се появили "множество препарати, които са по-ефективни и даващи защита от новите варианти на вируса" и ваксината вече не е търсена.

Съобщението идва, след като през март фармацевтичният гигант извести, че доброволно се изтегля от Европейския съюз. В близките месеци препаратът ще бъде изтеглен от самата Великобритания, както и от други страни. Компанията съобщи, че повече нито ще произвежда, нито ще продава своята ваксина.

От миналата година в ход е съдебна битка във Великобритания по колективен иск срещу "Астра Зенека".

Подаден е от близки на хора, починали или тежко пострадали след ваксина от коронавируса. Първи към британското правосъдие се обръща Джейми Скот, който след ваксинирането си през април 2021 г. заради образуване на тромб получава кръвоизлив в мозъка. Лекарите успяват да спасят живота му, но това довежда до необратими последствия за него. Според представители на юридически фирми, ищците могат да станат няколко стотин души, което може да означава милиони загуби за компанията, отбелязва британският в. "Дейли Телеграф". В документите, подадени в съда, компанията признава, че приемането на ваксината може "в крайно редки случаи да предизвика TTS - тромбоза със синдром на тромбоцитопения".

# 3 666
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Не знам дали има излязла статия из българските медии, че АстраЗенека признава, че ваксината им може да доведе до тромбози. Това беше няколко дни, преди да завяват, че се изтеглят от пазара.

# 3 667
  • Мнения: 1 041
Какво значение има признава ли или не, след като се водят съдебни дела и някои от тях са спечелени от потърпевшите.

# 3 668
  • Мнения: 5 099
Сигурно и другите ваксини са същите.

# 3 669
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Сигурно и другите ваксини са същите.
Дали са същите няма как да се знае, докато не се установи, защо АЗ е довела до проблеми.
За мен са много различни и като действие и като замисъл.
АЗ ме “събори” за почти месец и ми се прецака вестибуларния апарат. Все още си е така. Пфайзер имам след нея и буквално не го усетих. Съвсем различна технология използват, въпреки, че са срещу един вирус.
Няма как да има извод, че щом едната ваксина действа по един начин, то и другата е такава.
Аналогично е и с коклюшната ваксина. Дори и с определени медикаменти - мотилиум, ранитидин и т.н.

# 3 670
  • Мнения: 10 416
Нашето семейство се ваксинирахме с Астра зенека. Решихме, че по-безболезнено ще умрем от тромбоза, отколкото от Ковид, нямахме проблеми

# 3 671
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Нашето семейство се ваксинирахме с Астра зенека. Решихме, че по-безболезнено ще умрем от тромбоза, отколкото от Ковид, нямахме проблеми
Аз сложих точно една доза от АЗ и нямаше сила на света, която да ме накара да сложа втора. Ужас беше.
Но пък след това изобщо не съм се замисляла за Пфайзер и имам още две дози.
Вероятно ако един месец се бяхте чудили какво се случва вас и т.н., нямаше да си завършите схемата.
И ковид си изкарах два пъти и все още АЗ ми е в пъти по - голям ужас. Като не говоря за температурки 3-4 дни, а за неврологични симптоми, петехии и др. Три седмици не знаех на кой свят съм.
Проследена бях от мед.лице, имах изследвания и беше съобщено където трябва.

Както и да е. Разполагаме с Пфайзер и Модерна, които са на пазара, слагани на милиони, без опасения за съществени проблеми.

# 3 672
  • Мнения: 10 416
След АЗ имам три Пфайзера. Когато се ваксинирахме това беше единствената възможност, а доста наши познати си отидоха от Ковид.

# 3 673
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Аз сложих АЗ, защото нямах достъп до Пфайзер. Просто първоначалната схема завърших с Пфайзер. 

Казвам, че не е редно да се отхвърлят Пфайзер и Модерна, защото АЗ дава проблеми и се оттегля от пазара, с мисълта, че и те правят същото.

# 3 674
  • Мнения: 897
Аз сложих две дози на Модерна 2021г.
След това 3 пъти изкарах ковид като последният път Септември 2023 г.
И трите пъти леко изкарах ковид.
Всичко си зависи от организма на човека и ваксина също си каза думата..

Общи условия

Активация на акаунт