Русия 2

  • 147 563
  • 1 946
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Пак ли ще жалим жителите на ЕС, че гладуват и студуват, ама пишейки от някой диван при същите?

# 106
  • Мнения: 5 758
Пак ли ще жалим жителите на ЕС, че гладуват и студуват, ама пишейки от някой диван при същите?
Мда, паркингите на магазините преливат. А те там хората ходят да се топлят, пълните колички с всякакви стоки  са само за заблуда ....

# 107
  • Мнения: 15 960
Пак ли ще жалим жителите на ЕС, че гладуват и студуват, ама пишейки от някой диван при същите?
Кой? Къде?

# 108
  • Мнения: 901
Пак ли ще жалим жителите на ЕС, че гладуват и студуват, ама пишейки от някой диван при същите?
Те сами се жалват,на тумби са заидвали на топло.

# 109
  • Мнения: 775
На мен пък за никого не ми е жал. Всички сами са си виновни задето са си избрали такива "началници" за ръководители. Речено си е: "Кой каквото сам си направи и Господ не може да му направи."

# 110
  • Мнения: X
На мен пък за никого не ми е жал. Всички сами са си виновни задето са си избрали такива "началници" за ръководители. Речено си е: "Кой каквото сам си направи и Господ не може да му направи."
Точно. Затова руснаците ще си плащат с лихвите за гяволъка. Малко им остава да се порадват на фалшивото си Гойда-самочувствие.

# 111
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Форсмажорът е войната, а указът урежда как да се изпълнят задълженията при новите обстоятелства.

Това е съветска шизофрения в най-чист вид. Според Русия война няма. Даже вкарва в затвора такива, които твърдят това. Как се позовават за форсмажор на нещо което отричат?

# 112
  • Мнения: 15 960
Оф, добре СВО.

# 113
  • Мнения: 3 277
Седя на брега на океана и си мисля - колко е прав тук съседа!
Ето например, в Катар намериха нефт и газ, и един бедуин с тях превърна пустинята в оазис, и Катар в една от най-богатите страни в света.
Русия има дори повече нефт и газ, полезни изкопаеми и територи на корем, обаче си няма бедуин.
Падна и се да я води Путин, който вместо да я направи също така богата и просперираща, реши да я разори и да я направи нарицателно име за варварин в 21 век.
Икономиката и в момента няма да коментирам, за нея най-добре може да ни разкаже единствения член на форума, който я вижда на живо (дано да е добре, и мъжа и да не мобилизиран), но за девет месеца Путин буквално унищожи половината си армия.
Ето данни за загубите на руските танкове досега - първата колона показва колко от съответния модел е имало на въоръжение преди войната, следващата показва колко са унищожени до сега, и накрая процените унищожени за съответния модел.



Има една единствена дума, която описва ситуацията - касапница.

Путин взе еднолично решението да започне войната, той е и човека, който има едноличната власт да я спре.
Руснаците си го избираха ентусиазирано 20 години, сега могат да се сърдят само на себе си, че унищожава армията им, и връща страната им назад с десетилетия.

# 114
  • Мнения: 21 829


Е може ли да бъде форсмажор Специална военна операция, която сам провеждаш?

# 115
  • Мнения: 15 960
Не звучи много ОК, но нали за това се явяват на арбитраж, а и онези вече са осъдени да плащат на Русия.

# 116
  • Мнения: 6 980
65 милиона за елха във Воронеж. Това в долари колко прави?

# 117
  • Мнения: 3 277
Елхата е само 15 милиона, което по официалния курс е $250 хиляди, останалото е за окраса на самия град.
Богата държава, може да си позволи такива глезотии.

https://zsrf.ru/lifestyle/2022/11/23/ne-elochka-a-natsionalnaja-ideja

# 118
  • Мнения: X
Не звучи много ОК, но нали за това се явяват на арбитраж, а и онези вече са осъдени да плащат на Русия.
Още не се знае дали и за какво. Може да е да си платят взетите количества и някакви лихви. Не знам тези решения дали могат да се обжалват.

# 119
  • Мнения: 4 607
Wink.Вероятно съвсем скоро ще изчезне и последната разлика м/у Северна Корея и Русия, след като се изключат окончателно от Глобалната мрежа..Изпитанията за този сценарий са минали успешно още през 2021г., просто само една малка крачка ги дели от превръщането им в Северна Корея 2...Smile..А днес са одобрили няколко проекта за няколко проекта за заместване на чуждестранни социални мрежи и платформи, като Кремъл/Роскомнадзор ще следи съдържанието..Също така ще се създаде и движение "Народен киберфронт на РФ", който да следи новите платформи..Следващата и последна стъпка ще е окончателното изключване от глобалното интернет пространство.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 20:43 от Тигър.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт