КАУФЛАНД- тема 62

  • 47 758
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 102
Екологично ще бъде ако си ги изкупуват обратно, за да ги рециклират и да ни поощряват да им ги носим, а не да ги хвърляме в общия боклук както масово правим досега - т.е. слагат автомат, дават ни някаква отстъпка при предадена пластмата и така се завърта цикълът. Това правят с германците, но защо не го правят тука и те не могат да отговорят, пускат във фейсбук само някакви шаблонни отговори на въпросите на клиентите им.... излагация.
С тези си действия показват пълна дискриминация спрямо нас, а сигурно и спрямо други страни, тези около нас.

# 706
  • Мнения: 1 722
За 2-3 седмици хартията "Фамилия" е вдигната с 8ст. на руло. Луда работа! Направо изнервят вече.

# 707
  • Мнения: 2 930
Да бяха сложили една такса 0,20ст направо на касите , вместо да  правят глупави оправдания с еко -меко. Кое е екологичното в случая се пита? Те съвсем за канарчетата ни взимат.
Ами то ще бъде точно така. За определени артикули автоматично ще се начислява таксата.

# 708
  • Мнения: 793
Ако някой види голяма елха до към 20 лв моля да ми вземе и изпрати HeartHeartHeart

# 709
  • Мнения: 5 834
Екологично ще бъде ако си ги изкупуват обратно, за да ги рециклират и да ни поощряват да им ги носим, а не да ги хвърляме в общия боклук както масово правим досега - т.е. слагат автомат, дават ни някаква отстъпка при предадена пластмата и така се завърта цикълът. Това правят с германците, но защо не го правят тука и те не могат да отговорят, пускат във фейсбук само някакви шаблонни отговори на въпросите на клиентите им.... излагация.
С тези си действия показват пълна дискриминация спрямо нас, а сигурно и спрямо други страни, тези около нас.
Значи искат да не купуваме нищо в кутии??? Така ще бъде най- екологично, да не купуваме маслини, салати, за да не ни дават пластмасови кутии.
Не разбирам какво се цели...

# 710
  • Мнения: 2 141
Цели се да взимат по 20ст. от това по-ясно няма как да го напишат. Единици ще са тези,които заради тези стотинки няма да си купят маслини или салата, така че ние можем да си се пеним до припадък, а те ще си правят хиляди левове оборот само от кутийките.

# 711
  • Мнения: 28 117
Аз съм от тези, които и маслини ще започнат да купуват от друго място. В кварталните магазини нямат никакъв проблем да ми опаковат извара и маслини в найлоново пликче...От другите им неща в кутии така или иначе купувах рядко, а от известно време стана още по-рядко.
Да бяха казали просто, че въвеждат цена за кутиите, без еко-меко "украсите".🙃

# 712
  • село в ямболско
  • Мнения: 7 018
Тъй по -драматично уж за еко .

# 713
  • Мнения: 650
За 2-3 седмици хартията "Фамилия" е вдигната с 8ст. на руло. Луда работа! Направо изнервят вече.
Да не пропускаме да следим и теглото/плътността на хартията, както и броя късове, че през известно време и там има изненади, ама в противоположната посока.
С все по-малко усилие се носи пакет 48бр и с все по-голямо "усилие" се купува.... ConfusedWorriedSweat Smile

# 714
  • Мнения: 1 102

Значи искат да не купуваме нищо в кутии??? Така ще бъде най- екологично, да не купуваме маслини, салати, за да не ни дават пластмасови кутии.
Не разбирам какво се цели...
То май никой не разбира какво целят. Уж да сме еко, ама да плащаме? За какво плащаме? Тези 20ст. ще отиват ли за сметосъбирането или за разпределяне на боклука? Нали си имаме такса смет в тая държава, която е членка на ЕС, какво ни баламосват от Кауфланд... поредното цедене на българина посред бял ден.
Не са 20-те стотинки толкова проблемът, колкото начинът, по който го представят.

Да го погледнем от хубавата страна - ще си готвим повече, ще си правим домашна руска салата, а маслини от Одрин Grinning или от тенекия. Щом искат да сме еко - нека да сме, безплатно!

# 715
  • Мнения: 35 202
За 2-3 седмици хартията "Фамилия" е вдигната с 8ст. на руло. Луда работа! Направо изнервят вече.
Да не пропускаме да следим и теглото/плътността на хартията, както и броя късове, че през известно време и там има изненади, ама в противоположната посока.
С все по-малко усилие се носи пакет 48бр и с все по-голямо "усилие" се купува.... ConfusedWorriedSweat Smile
Майтапа на страна , ама за мен и диаметъра на дупката ми се струва по- голям

# 716
  • Карлово
  • Мнения: 4 711
То всъщност грамажът май е от най-голямо значение.

# 717
  • село в ямболско
  • Мнения: 7 018
Елхи има по 19.99 за 120 см и 34.99 за 150  см .  И др размери,  но само това глледах .Еи сега.

# 718
  • Мнения: 3 799
Аз маслини от Кауфланд почти не купувам - не ми допада навика на служителите да ги пипат ръка.
Интересно ми е обаче, ако си купя цяла тенекия колко кутийки ще ми таксуват.

Два часа преди затваряне при нас нямаше някакви бомбастични намаления. Взех само портокали по левче килото. Миналата седмица бяха много хубави и сладки, дано и тези да са. Имаше и мандарини по 69 ст., но изглеждаха не като да са ровени от кокошки, ами направо приличаха на измътени.

# 719
  • Мнения: 3 992
Аз маслини от Кауфланд почти не купувам - не ми допада навика на служителите да ги пипат ръка.
Интересно ми е обаче, ако си купя цяла тенекия колко кутийки ще ми таксуват.


Е, нали са в тенекия, няма да има кутийки.

Общи условия

Активация на акаунт