КГБ = Клуб на Готините Баби - 210

  • 31 326
  • 738
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 801
Първи клас са, почти на 8, още 4 месеца трябват.
Клечо, не съжалявай, каквото - такова. Щом са добре, няма проблем.Много по-лошо е да висят на теб, да очакват от теб, да не са самостоятелни и  уверени. Внуците като малки се привързват ,после кой ти брои баби. Почват гаджета. Живей си живота, така е станало, не зависи от теб, излишни мисли са.

# 76
  • София
  • Мнения: 8 453
Докато седна пред компа и то взе, че стана утре. Най-после у дома настана тишинаааа.
Днес гощавах Филхармонията с китайски манджи - 3 вида ориз, телешко с бамбук. пилешко с гъби и зеленчуци. хрупкаво пиле и свинско сладко кисело. Всичко им хареса и се опразниха кутиите. След вечеря ни се дръпнаха очичките и проговорихме на китайски. Stuck Out Tongue Winking Eye
Тази вечер бяхме с внучетата на балет в Оперетата. Арабеск танцуваха чудесно! Залата беше пълна. Доволна съм, че с това приключихме кОлтурната програма за годината. Това беше един достоен завършек.
Започвам да мисля за следващите културни мероприятия. Преди това да изпратим Филхармонията и старата година.
На болничките желая здраве, на здравите - здрав сън и здрава храна.
Хайде лека и спокойна нощ, че ако се отплесна и да коментирам, ще стане сутрин, а съм обещала за закуска бухти топчета. Grinning

# 77
  • Мнения: 1 229
Добро утрооо!
Нов ден, нов късмет!
Последни дни за равносметка, за гостувания, за почивка и мързел...
Храна имаме в излишък, чисто е, изпрано е - време ми е за себе си, ще си поглезя тялото и душичката Simple Smile.
Желая ви хубав ден.
Ако ви липсва компания за раздумка, тук е мястото.

# 78
  • Мнения: 7 473
Добро утро и от мен!
                Борянка,внуците винаги обичат да са покрай баби и дядовци.Когато са малки искат грижи,а като пораснат споделят емоции.Поне моите са така.Заедно коментираме гаджетата,плановете за бъдещето и т.н.Винаги сме нужни.
                Айша,чудесно е ,че има техника ,която ти осигурява достъп до Мрънчовците.Преди щеше да е трудно,а сега става за минутка.Има и възможността да прехвръкнеш ,когато пожелаеш.
                Клечице, щом твоите не се обаждат значи са добре.Знаеш,че когато има проблем мама винаги е на първо място.За това не ги мисли и нека ти се обаждат по добри и щастливи поводи.
                Фло,как успяваш с всичко.Фурия си ни ти.Весело е когато в къщи има много хора и малко е натоварващо да им шеташ ,но пък е зареждащо.
                Пипи, чудесно е когато внучката иска баба и дядо.И истината е ,че когато мама и татко ги няма децата са съвсем други.Покажи нови творения на малката красавица.
                У нас храна не остана.Уж малко готвих,а то 2-3 дни се борихме с малкото.Днес ще приготвя нещо за обяд - бързо и лесно,че ми писна от манджи.И понеже не мога да ходя без задачки по улиците,а ми трябва движение се обзаведох с кростренажор.Исках да го сложа в голямата спалня,но ММ го инсталира в трапезарията.Та сега докато се вихря из КПП-то в паузите "тичам" и отмятам крачки.
               Слънчо наднича през прозореца и настроението се променя. Лек и усмихнат ден!

# 79
  • Мнения: 1 229
Трети път започвам, но не се отказвам ...
Дидиа, радвам ти се на много позитивния пост Simple Smile - направо от него струи добро настроение, ,,виждам" усмивката ти и ,,чувам"" гласа ти ... Все така да си, хубави предпразнични и празнични дни ... и нощи ви желая Simple Smile....

Споделям радостта си, има надежда -
Може да ми се смеете, но от как съм тук, вече 20 - тина дни ги чакам Simple Smile. Всеки ден проверявам дали са се показали ( или ги е изяла къртицата  ) .За мен кокичетата са символ на новото начало, на бялото, чистото ново бъдеще...
А и нали предвещават скорошната пролет, ето я, на една ръка, на 2-3 месеца разстояние е - като мине Новогодишната еуфория и януарските празници и ето го виж и Трифон Зарезан пристигнал...

Болничките, как сте?
Ще се радвам, ако поне един се усмихне на писанията ми Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile.
Този свят има нужда от повече усмихнати хора...
Нека усмивката е заразна....

# 80
  • Мнения: 7 473
YumYumYumYumYumYumYum Yum Клечице, за теб много усмивчици и прегръдки!
                  И в нашия двор кокиченцата са се показали,даже и връхчетата на лаленца и зюмбюли.Вчера ги видях.ММ отиде по задачки до съда,а аз току що слязох от тренажора.Ама голяма кифла съм станала и 10 минути не мога да издържа.Поставих си задачка обаче по10,по 10 да ги увеличавам.Гледам,че пулсът ми е добре ,но мускулите на бедрата ме стягат на десетата минутка,но.....упорита съм и няма да се откажа.Колкото пъти мина през трапезарията толкова пъти отделям десетина минутки.
                  Надежда винаги има ,а и когато Слънчо наднича през прозореца става осезаема.Отворила съм всички прозорци и се чувствам прекрасно.Да влиза свеж въздух макар и не толкова топъл.Сега гледам,че колите са намалели и се усеща свежестта от към владаиското дефиле.

# 81
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 136
Здравейте!
Честит Стефанов ден на патерици на всички, които са празнували!
Да се обадя обедно. Вече почти на 100 % съм оздравяла и мога да почна приготовленията за Нова година. От Коледа нищо не ми остана, всичко разпратих, дори и баклавата.
Днес открихме официално бабината детска градина. Майка и вече е на работа и сутрин я води у нас. Понякога баба ще ходи у тях, понякога другата баба, но тя работи и по-рядко ще се гледат.
Дидия, аз много отдавна не съм се качвала на колелото, сигурно ако се кача за 10 минути после два дена няма да мога да вървя.
Клечке, и аз много обичам кокичета, но все още нямам. Но от това слънце дето е пекнало вън скоро ще си наберем букетче.
Приятен следобед, малката вече се събужда.

# 82
  • Мнения: 5 374
Здравейте!  Чета ви и виждам,че вече сте приключили с коледните ястия  и гости.  Видели сте внучетата кой на живо,кой на телефон. Заредили сте се емоционално.
Моята сладкишка от Бъдни вечер  не се е вясвала. Дори и по двора не излиза.Ама и аз не я търся.Да си починем малко една от друга,че от вторник пак почваме училище и следобед е на бабина занималня. Ще имат нова учителка. Предишната остава по майчинство за трето.  Дано е момче,че има 2 щерки.  

И моите първи  ранобудничета ви поздравяват.
Скрит текст:





Тук времето е пролетно.Днес една приятелка  ме измъкна от дивана и навъртяхме 7км. Отрази ми се чудесно след 5 дни лежане и ядене.Единствената работа,която свърших тези дни е,че сложих в буркани  другата половина от зелето. Остана една кофа с 4 зелки, която сложих скоро, за да имаме чорбичка за пиене.
На всички вас пожелавам приятна вечер и до скоро чуване!

# 83
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 918
Да знаете как завиждам за градинките ви с първите кокичета. Не е ли още рано, Дали ако посея луковички от кокичета в сандъче на балкона ще цъфнат? Трябва да пробвам. Минзухарите цъфтят, та може и кокичетата да цъфнат.
Явно и при мен нещата започват да се оправят. Кашлям по-рядко, но пък "качествено" - като започна и не мога да си поема въздух. Дано поне за Нова година да съм добре.
Аз не слагам зеле, взимам на готово от зелето на мама. А тя, по традиция, слага поне 40 кг. Нищо, че е сама. После пълним бурканите и има до следващата Коледа.
Моят велоергометър си стоеше до скоро на балкона. Сега сме го вкарали вътре. Ползвам го основно за закачалка Simple Smile Стои така от доста време и сме решили с щерката да го пуснем за продажба, явно ние няма да го подкараме скоро. Засега просто си стои в ъгъла.
Клечице, определено ме усмихна, въпреки кашлицата. Чакаме я вече тази пролет. Щом кокичетата се показаха, значи и тя е наблизо.
Оставям ви, че ми започна филмът. Едно сериалче, нищо специално, но съм го започнала и не мога да го оставя по средата недогледано.

# 84
  • София
  • Мнения: 16 195
Мамси, кой е сериала? Че нещо не мога да си намеря интересен от месец. Ще мине и кашлицата, няма къде да ходи. Как е малката кукла?
Кокичетата явно са подранили. Края на януари цъфтят при нас, на южна ливада до блока. Дано и дърветата не се подлъжат да цъфнат предсрочно. Няма как януари, февруари, че и март да не застудее и завали.

# 85
  • Мнения: 5 374
Мамси, може да си посадиш кокичета в сандъче.  Миналата година едни луковички, които бяха на неподходящо място  преместих в широка пластмасова кофа  с пръст. Цъфнаха и се задържаха доста дълго. Сега съм посадила лалета в сандъчета. Сигурна съм, че ще изкарат напролет.  Извадих луковиците  и ги местих, защото като прецъфтят,трябва да чакам чак, докато листата изсъхнат напълно и ми загрозяват леха с теменужки.Но заради местенето, някои в лехите се изгубиха и сега са ми по-малко.

Когато времето не е мразовито, моите първи кокичета винаги започват да цъфтят по това време. Ако навали сняг се задържат доста дълго. Отдолу им е добре и като се стопи снегът  веднага се  надигат и са едни едри и красиви!Миналата година хвана сух студ, те клюмнаха на земята. Времето се оправи и те отново се вдигнаха.

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 21:40 от K.A.G.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 453
Мили момичета, усмихнаха ме вашите приказки. И ВАЖНАТА  КЛЕЧИЦА, и ДИДИА. Зарадваха ме думите на МАМСИ., че се подобрява. АЛФЕЯ е отворила бабината детска градинка, а ГРЕТИ ще отвори бабината занималня. АЙША най-редовно си чурулика с Мрънчовците. Аз тази вечер оцветявах едно коледно ботушче с някакви алкохолни маркери. За пиене не стават, но добре оцветяват. Изпратихме филхармонията - ей го къде е тяхната къща - на час и петнадесет минути време. Тръгнаха си много доволни, закарах ги до летището. То бяха прегръдки, то бяха целувки и много благодарности.
От утре започвам подготовката за Новата година. Ще направя корите за Добуш тортата.
Сега се паркирам до гаджето и ви казвам лека и спокойна нощ. Утре нов ден, нов късмет!

# 87
  • Мнения: 1 061
Добро ютро! Kissing Heart


При нас Новата година се отлага за 2 януари и още не мисля за манджи.
И... още си нямам цъфнали кокичета, но теменужка - да.

# 88
  • Мнения: 1 229
Добро утро.
Мамси, Алфея, радвам се, че вече преборвате болестта.

К.А.Г, почивай си. сега ти се е паднало.

Адашке Фло, сега след Филхармонията ще ти е празна къщата....

Тану, как сте?
Твоята теменужка ме подсети да ида да проверя дали и при мен има цъфнали. В двете ми градинки има плодни дървета, ябълки, и са нападали листа та се не види под тях. Вчера поразрових шумата и видях връхчета на зюмбюли.
Мислих да не махам шумата да му е топло отдолу на каквото расте, дали ще пречи ако мина с греблото....
И друго - не съм рязала розите, жал ми е, имам още цъфтящи, да мина ли с ножицата или на пролет?

Днес ще е пазарен ден, а хич не обичам да се бутам в навалицата...Дано не пропуснем нещо, че да се налага допазаруване...

Хубав ден, момичета!
Да сме здрави, а другото все по някакъв начин ще се нареди....

# 89
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 918
Добро утро!
Рано е още да се радвам на оздравяване. Всеки ден е различно. Уж вчера беше по-добре, днес отново кашлям като магаре. Направих си инхалация с билки, ще повторя и потретя по-късно през деня. Май помага Thinking
КАГ, щом казваш, че ще станат кокичетата в сандъче, ще пробвам. Вече си ги представям как се белеят на балкона.
АИША, сигурно си го гледала. Даваха го по Нова, а сега е на Диема фемили. Щерката ми го записва и си го пускам в 21 ч., не знам защо съм решила така. Сериалът е доста блудкав, но чакам да видя как ще свърши, остават още десетина серии до края. "Откраднати мечти".
ТАНУ, защо така се отлага вашата Нова година?
ФЛО, днес ти е ден за почивка след филхармонията. Утре - с нови сили.
Радвам ви се на всички, че сте здрави и къщите са пълни с детска глъч. Да сте здрави, това е най-важното!
Тази година пазаруването е в ръцете на щерките. За Нова година са накупили мръвки всякакви и ще вадим раклета. Може и нещо на барбекюто да метнем, но ще се решава на място. Мен не ме включват в нищо, по очевадни причини. Иначе не съм си загубила апетита Sad
Каня се от няколко дни да си боядисам косата, но нещо все не стигам до това. Днес мисля да го направя, че не остана време -  трябва да посрещна Новата година ако не здрава, то поне Убава Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт