Разменени бебета в болница Шейново

  • 207 926
  • 6 392
  •   1
Отговори
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 344
Вероятно сте чули новината от днес. Каква според вас е вероятната причина- невнимание, или умишлено? И ако е целенасочено- защо, ако бебето е здраво и т.н.?
Вие бихте ли забелязали, ако в родилното са ви дали друго бебе, а не вашето? Аз все си мисля, че веднага бих забелязала, а не след два месеца, например.
Въобще- има доста странности и неясноти по този казус, като например, че другата майка отказвала да върне детето, или поне така съобщиха по Бтв.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 984
Ще забележиш, ако си го видяла добре преди това. Ако веднага след раждането са им донесли другото бебе, трудно.

Чакай да дадат малко повече инфо. Че вече под новините е пълно с очакваните, с нищо неизненадващи дебилни коментари и без това. В няколко насоки, разбира се - описания какво е в "нормалните държави" или по-скоро как си мисли драсчачът, че е, например майката щяла да стане милионерка от обезщетения; призиви да се лежи в затвора и да се срине болницата едва ли не; безбройни, безкрайни вариации на тема "циганка е платила да и дадат бяло бебе" (че да го продаде, да проси с него, да се класира по-високо пред родата и т.н.); безброй "информирани" мнения колко процента от бащите гледали чужди деца, без да знаят, и как през 80-те в не знам кое конкретно родилно, конкретно посочено за повече достоверност, нали, това за измамените бащи го разбирали със сигурност по кръвните групи, ама нямали право да го кажат; пък как и по комунизма силните на деня можели да си изберат бебе от родилното; пък как на някаква уж от първо лице даже лекарката и предложила да им разменят бебетата с братовчедка и, да си имат и двете по момче и момиче.

Грешка по небрежност очаквам да е, ако се окаже така, както го описват - това да не е "Откраднат живот" или бразилският сериал "От обич". То и във филмите мотивът ми се види от пръстите изсмукан, ама айде, филм е, там всичко може.

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 13:08 от Магдена

# 2
  • Мнения: 3 845
Ето нещо по случая

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/maykata-na-ednoto-ot-razmenenite- … hi-sluchaya-video

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 13:11 от #RAngelova

# 3
  • София
  • Мнения: 5 221
За момента оскъдната информация сочи към случайна грешка.
Ето и тази, която отказва ДНК теста - https://www.vesti.bg/bulgaria/majka-si-trygna-s-chuzhdo-dete-raz … -v-sofiia-6157784

# 4
  • Мнения: 48 305
Не се учудих коя е болницата. От край време с кофти организация. Жалко, че след толкова години не мръднаха грам в това отношение.

# 5
  • Мнения: 19 020
Съмнявам се, че е умишлено.
Иначе и аз от сутринта мисля за този случай и какво ли им е на майките.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 623
Майка,която веднъж си види новороденото,няма начин да го забрави!Всички подробности ми се запечатаха ,и нямаше начин да ми връчат чуждо бебе,без да се усетя на мига.Че и чакала 2 месеца за да направи ДНК тест!Да имам аз подозрения и да чакам и да гледам чуждо дете цели 2 месеца!Абсурд!Тук нещо ми намирисва,тепърва ще се чуе какво точно е станало.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 221
Аз оставам с впечатлението, че веднага са направили ДНК тест, но 2 месеца са се туткали от прокуратура и полиция...

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 344
Нали след раждането ти показват бебето веднага, аз не бих го сбъркала, особено второто, защото беше копие на брат си.
Докато бях в болницата размишлявах точно над това. Гледах чуждите бебета и си мислех колко различни са, как всяко носи черти от родителите си, напълно противоположно на схващането, че всичко новородени си приличат.

# 9
  • Мнения: 1 281
"Установено било, че номера на гривничката, която се поставя на детето при раждане, не съответства на този на майката."
Мисля си, че е повече от невероятно родилка да си тръгне с бебе, което е с различен номер от нейния номер на гривна.
Като ни изписваха след раждането, аз и бебето си тръгнахме С гривни на ръцете с ЕДНАКВИ номера.
Още си ги пазя и двете гривни .

# 10
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 456
Нали след раждането ти показват бебето веднага, аз не бих го сбъркала, особено второто, защото беше копие на брат си.
Докато бях в болницата размишлявах точно над това. Гледах чуждите бебета и си мислех колко различни са, как всяко носи черти от родителите си, напълно противоположно на схващането, че всичко новородени си приличат.
Това е много относително, в някои части на България все още правят секцио под пълна упойка. Детето го виждаш на следващия ден, само евентуално го показват на бащата.
За колко кратко ще ти го покажат и ти в какво състояние ще си в такъв момент е много под въпрос.... Освен това бебетата не във всички болници седят при майката.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 344
Моите имаха и на ръката, и на крака (+ името на майката), на креватчето също е изписан номера, в картона също, както, разбира се, на гривната на майката. Направо невероятна грешка ми се струва. Най- вече, че самите родилки не са се усетили.
Да, де. Ама все пак става дума за Шейново, не за провинцията.
Нали след раждането ти показват бебето веднага, аз не бих го сбъркала, особено второто, защото беше копие на брат си.
Докато бях в болницата размишлявах точно над това. Гледах чуждите бебета и си мислех колко различни са, как всяко носи черти от родителите си, напълно противоположно на схващането, че всичко новородени си приличат.
Това е много относително, в някои части на България все още правят секцио под пълна упойка. Детето го виждаш на следващия ден, само евентуално го показват на бащата.
За колко кратко ще ти го покажат и ти в какво състояние ще си в такъв момент е много под въпрос.... Освен това бебетата не във всички болници седят при майката.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 984
Различни са бебетата, но не винаги можеш от едно виждане да забележиш характерни черти, особено ако няма изразена прилика с единия родител.
За гривничките, ако е вярно, че са били с различни номера, защото понякога медиите недоразбират, напълно допускам да не се усетят майките, не всички се заглеждат в това, а може някои и да не знаят за еднаквите номера. По-скоро не знам как не са забелязали от болницата, все пак това са поне 2-3 дни наред. Това значи, че изобщо не гледат гривните, когато носят бебетата. Може бина легълцата има надписи с имената на децата и/или майките, по които сестрите се ориентират, но все пак...

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 494
Възможно е да се случи и се е случвало на много места по света, като често никога не е забелязано и се е разбрало чак когато син или внук си направи ДНК тест и си сложи данните в някоя база.

Дъщеря ми я видяхме още докато се раждаше. Раждах естествено и без упойка и баща и беше там. Синът ми се роди чрез цезарово сечение по спешност и понеже не можеше да ми се постави упойка, различна от пълна (безсъзнание), не допуснаха мъжа ми в операционната. Ако бях със спинална беше възможно. Синът ни се роди на 28 седмици и 3 дни, с тегло 1110г и веднага беше сложен в кувьоз. Дали са само полароид на ММ, но не са го допуснали да го види, а и да беше отишъл, в кувьозите на неонатологията беше пълно с недоносени бебета с глави колкото портокал.

В днешно време раждаме с близки до нас, имаме ехографии и знаем пола на бебето, но няма гаранция, че бебета не могат да бъдат разменени.

А за чертите на родителите - синът ми се роди с права коса, та чак се чудех от кого я е взел. Видя ми се много светъл, защото бабата и дядото на детенцето до него бяха руси и бели, а детето беше по-тъмно от нашето. После дойде бащата и беше тъмнокафяв към черен, та ми се проясниха нещата.

Синът ми нямаше гривна на ръката в началото, а само на крачето. На ръката имаше система, а на другата често имаше апарат за пулс и кръвно.

# 14
  • Мнения: 3 845
Едната майка е реагирала почти веднага. Просто сега се раздуха случая, а той е от месец септември, както се разбра.

Общи условия

Активация на акаунт