Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване 78

  • 42 358
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 522
Здравейте, моля за мнение за тази хистология ☺️

 След отстранени полипи от носа, и от двете ноздри, днес получих хистология с много стряскащи диагнози. Моля за мнения от Вас ☺️Текстът е един и същ за материала и от двете ноздри: хистологична картина най-близка до тази на некератинизиращ назофаренгиален карцином (СЗО тип В). Необходимо е ИХХ изследване за верификация и ДД с Нехочкинов лимфом.

Благодаря на всички 😇

# 631
  • София
  • Мнения: 6 757
Ангелче, за съжаление тук сме основно с рак на гърдата и не вярвам някой да има информация за подобен на твоя случай. Има още една тема, в която пишат хора и близки на хора с рак - там са всякакви случаи, може би там да попиташ.

Скип - не е задължителна лъчетерапия след мастектомия, зависи от много неща, вкл. дали ще слагаш импланти. Аз имам на едната гърда, при която имаше ЛВ с метастаза, но направиха квадрантектомия, при другата гърда след 3 г. /различен рак, без ЛВ с метастази/ изобще не предписаха лъче и химия. Това независимо от факта, че аз реших да сложа импланти, т.е. не беше повлияно от това, оставиха ме само на хормонална терапия.
Т.е. всеки случай е индивидуален и трудно може да се предвиди.

# 632
  • София
  • Мнения: 1 522
Olive, благодаря много за отговора 😇 Бъдете здрави 😇

# 633
  • Мнения: 4 003
С масектомия без заразени ЛВ съм.
Нямах лъчетерапия!

# 634
  • Мнения: 72
И аз съм с мастектомия, без заразени ЛВ. Нямах лъчетерапия.

# 635
  • Мнения: 9
Честит  празник, момичета!!!
Бъдете здрави, обичани,щастливи ,значими,
необходими и неповторими!

# 636
  • Мнения: 51
Честит празник на всички момичета. Пожелавам много, много  здраве и сбъднати мечти.Heart

# 637
  • Мнения: 1 494
Честит празник, мили момичета, бъдете много здрави, обичани и уважавани и нека има много светлина, мечти, пътища и уют в дните ви 💐🤗💐

# 638
# 639
  • София
  • Мнения: 891
Честит празник, момичета! Здраве и добър късмет!

# 640
  • Мнения: 112
Честит празник,мили момичета.Чакам си за лъчетерапия,днес ми е първата.Пф,дано спадне подуването ми по шията поне малко,че болки при преглъщане страшни.И всеки ден все повече се подува и боли.Ако не поемаш достатъчно храна има ли риск да няма ефект от лъчетерапия (химиотерапия,каквато и да е като цяло).Не,не гладувам,стабилно се храня въпреки болките,но преди лъчетерапия подчертаха да ям много и така и не разбирам какво визират под много.Да се тъпча така че да надебелея едва ли ще мога, предвид и че четох,че дори кетогенна диета е препоръчителна за онкоболни .Аз липса на апетит нямам,даже е много голям, спортувам, водя здравословен начин на живот,въглехидрати не ям по собствено желание.

# 641
  • Мнения: 239
Честит празник, момичета! Бъдете здрави и щастливи! 🍀🍀🍀

На мама й изписаха Пролиа. Предполагам, че в групата има и други, които си я слагат. Как се чувствате, има ли ефект, кой ви я слага?

# 642
  • Мнения: 86
Честит празник! Да сме здрави, щастливи и сияйни!

# 643
  • Мнения: 102
Честит празник! Бъдете много здрави, обичани, усмихнати, ценени и щастливи! Flowers RoseFlowers TulipFlowers Rose

# 644
  • Мнения: 335
Честит празник, дами! На всички пожелавам само здраве и много поводи за усмивки!

При мма има и ЛВ на няколко нива, което явно значи и ЛТ. Изобщо се получава толкова дълго и трудно лечение, дано поне да е успешно! А най-куриозното е, че всяка година си прави мамография , как може да се пропусне да се види тумора....не го проумявам, за да се налага сега да минаваме по този ужасен път! Извинете ме....

Общи условия

Активация на акаунт