БАЗЕДОВА БОЛЕСТ - тема 14

  • 24 977
  • 706
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 116
В крайна сметка, след 7 месеца проби с метизол, намаляване и увеличаване на дозата, се установи че един метизол на ден ми е малко, а едно и половина на ден ми е много. При един метизол, ТСХ пада до 0.04, пак отидох към хипер, а при едно и половина на ден, вчера бяха контролните изследвания, се качи до 8 т.е. хипофункция.
Днес бях на доктор, каза че няма начин, ще трябва комбинирана терапия. Остава едно и половина на ден метизол, но добавя 25 микрограма Л-тироксин, за да се избегне хипофункцията в която съм и ТСХ да падне малко. Питах го, не може ли да пия едно и четвъртинка, след като едно и половинка ми е много, каза че не можело да се дели на четвъртинка. Иначе Т3 ми е в норма, но на долна граница, а Т4 е под долна граница - 10 при норма 11
Някой от вас, бил ли е на комбинирана терапия, метизол и Л-тироксин? Колко ви беше дозата на Л-тироксин-а.
Да, била съм на комбинирана терапия при предишния рецидив. Мисля, че същата ми беше дозата на Л-тироксин, но вместо метизол, аз взимам тирозол.

# 706
  • Мнения: 1 846
И аз съм била на комбинирано лечение и точно по 25 мг пиех...аз все още съм без тиреостатик...уж трябваше да е само 2 седмици..те станаха 2 месеца...тсх все още е високо ...вече е около 7 фт4 е 12,а фт3 е в норми...трак е 5...продължавам така без тиреостатик да видим до кога ...от тъпия пропицил хем само по 1 т на ден преди да забременея чернодробните бяха скокнали ,а през бременността се нормализираха и след като родих скокнаха още повече...вече почти  2 месеца не го пия и почти се нормализираха ...направо не искам да го пия...но докато кърмя ..ендокринолога беше много очуден как имам кърма с тези хормони ...

Общи условия

Активация на акаунт