Сериалите на НВО - Домът на дракона и Игра на тронове - 46

  • 30 379
  • 692
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 46
Епизодът имаше хубави и лоши моменти. Хареса ми Егон. Актьорът играеше много добре. Виждаше се болката и скръбта му. Скръбта на Хелена беше добре представена в този епизод. Хареса ми и двубоят между близнаците. Интересно ми беше да видя коя версия ще изберат. Любопитното тук е, че двубоят между братята е споменат още в първата книга. Мартин доста отдавна е имал идеята за него. Имаше сцени, които подготвят бъдещи събития. Любопитно ми как ще ги представят, защото има различия, например как е представен  ковача.

 Прекалено избелват Ренира. Това я прави твърде скучна. В книгата имаше много недостатъци и очаквах някои неща да ги махнат, но тук е на другата крайност.

Скрит текст:
Някои от героите са ми малко различни от тези в сезон 1. Минали са само няколко дни от смъртта на Визерис, но променени ми се струват някои хора. Актьорът на Ото беше много добър в епизода, но седмица по-рано Ото нямаше проблеми да беси публично лордове, които подкрепят Ренира,  а сега фактът, че Егон е обесил ловци на плъхове е толкова сериозен и вреди на образа на Зелените. Вероятно не харесва това, че Егон прави неща без да се допита до него, но Визерис също е не е правил всичко, което е искал Ото. Изкуствено го драматизираха, за да уволнят Ото, но май в книгата малко по-късно го уволняваше Егон. Емонд пък беше показан в епизод 9, че преживяването му с по-възрастната жена, която му е отнела девствеността, го е травмирало и жената от години не го е виждала.  Не одобряваше и че Егон ходи по такива места, а тук изведнъж се оказа, че Емонд  редовно я посещава, споделя доста лични неща и и се доверява. Емонд имаше добра връзка с майка си. Тя го успокояваше, когато му се подиграваха, че няма дракон, прегърна го, когато Люк му извади окото и го защити искайки Люк да се реваншира за стореното, а пък сега Емонд го представиха изоставен от майка си и  с ''mommy issues''. Видяхте ли и млякото, което му беше сипано да пие? Някой от сценаристите явно се е вдъхновил от Хоумландър от сериала "The boys". Алисент бе преставена много зле отново. Преди повече я беше грижа за децата си, а сега Ото спомена за третия син Дерон, а Алисент никак не реагира, въпреки че от години не го е виждала. Егон се нуждаеше от утеха, а тя се врътна и отиде при Коул. В първи сезон тя дори прегърна и утеши прислужницата Диана. Разбирам, че явно чувства вина от случилото се, но много слабохарактерна я представят. Може ли два поредни епизода да свършват с любовна сцена на Алисент и Коул.
Изключително глупаво е  с тази пропаганда. Зелените нарочно са писали в книгата, че Алисант е с 9 години по-възрастна, а в действителност е била на възрастта на Ренира. Зелените също са написали, че Деймън е далеч от Долината, когато първата му жена Рея пострадва при ловен инцидент и тя цяла седмица е в съзнание преди да умре, но нищо не казва, докато истината била, че Деймън я е убил. Ренис изкочи с дракона си от пода по време на коронацията на Егон и изби сумати хора, но Зелените не са написали, че някой от Team Black е убил много невинни хора. Малко да мислят като говорят от екипа.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 01:02 от jennifer3

# 646
  • Мнения: 36 214
великолепен ото
най-хубавият момент от епизода -  егон се озъби "посмях" - фантастично-безумно изражение
коул - перманентно физиономия на кокер, когото са плеснали с вестник след като се изпикал в средата на хола
Скрит текст:
ренира пусна мизария - хахахаха! как я съчиниха таз' простотия
епизодът не ми се стори разтеглен, скръбта за детето и шествието не беше пълнеж - подчертаваше как егон с лека ръка попилява всичко, което съгради ръката му
деймън ми седи като сърдитко и цупльо, на когото мама му се кара, че е счупил старинната китайска ваза - хем му е ясно, че омаза ситуацията, хем не съжалява, хем не му е кеф, че му трият сол на главата
емонд - сцената за мен беше абсурдна - очаквах да е със сестра си, а не в скута на баба-си-любовницата-му, че пък и да мрънка, че бил различен, нагънат гол в ембрионална поза
избелването на ренира - да се надяваме сценаристите да размислят и да я пратят там, където й е мястото като поведение в книгата - дразнещо галят фенската маса, която иска поредния клиширан сериал и губят феновете на истинската история
историята с близнаците бели плащове е каквато е в книгата - нямам недоволство в тази част
адам и алин - абсолютен блякс - освен, че са черни (съжалявам, не е расизъм, просто е тотална неуместност), са изключително неприятни и грозни - приех колис заради благородството, което излъчва, имам същото усещане и за двата му незаконни сина от книгата, но в екранните не виждам нищо подобно - приличат ми на хора, които играят в долнопробен филм за робския юг, не на вестероси - по островите е имало черни, но не и родени на континента (пак казвам, не е расизъм)
независимо от това как са представени зелените, техния лагер много повече прилича на нещо, създадено от мартин, отколкото характерите в черния
всеки епизод ли планират да приключва със секс сцена между вдовстващата кралица и гарда й?

# 647
  • Мнения: 940
но седмица по-рано Ото нямаше проблеми да беси публично лордове, които подкрепят Ренира,  а сега фактът, че Егон е обесил ловци на плъхове е толкова сериозен и вреди на образа на Зелените.
Лордовете са виновни в измяна (от гледна точка на зелените), а ловците на плъхове, с изключение на един, са невинни.
Все пак, току що беше направена процесия с убитото дете, за да се покаже колко жестока е Ренира. И изведнъж Егон също проявява публична несправедлива жестокост. Целият Пи Ар на Ото отиде на вятъра, имаше много смисъл в реакцията му.

# 648
  • Мнения: 46
Лордовете са виновни в измяна (от гледна точка на зелените), а ловците на плъхове, с изключение на един, са невинни.
Все пак, току що беше направена процесия с убитото дете, за да се покаже колко жестока е Ренира. И изведнъж Егон също проявява публична несправедлива жестокост. Целият Пи Ар на Ото отиде на вятъра, имаше много смисъл в реакцията му.

Ренис уби десетки, ако не и стотици невинни хора по време на коронацията на Егон, но този пиар въобще не го използваха. Да,  убийството на ловците на плъхове е жестоко, но и действията на Ренис са не по-малко. Ако след ловците на плъхове присъства и виновния, след убитите от Ренис може да има и деца. Ако се погрижат и за изхранването на населението на града пиарът на Ото няма да отиде на вятъра. По море  пътят е запречен, но по суша храна още може да идва.
В сезон 1 Ото пращаше Лорд Командира Уестерлинг да убива Ренира и семейството и. Сега не е съгласен с изпращането само на Арик да убие Ренира. Ото във втори сезон е по-близък до книжния Ото. Предпочитам Ото да е по-близък до книгата, но просто отбелязвам, че има разлика с начина, по който бе представен в сезон 1. В сезон 1 бе по-готов да пролива кръв. Книжният Ото арестува тези, които са лоялни на Ренира, а не ги обесва публично. Пише писма и търси помощ не само от лордове от седемте кралства, но и от Дорн, някои от градовете като Мир, Тирош и Лис и когато помощта не идва или се бави, чак тогава бива уволнен.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 02:16 от jennifer3

# 649
  • Русе
  • Мнения: 672
Включване с още нещо, което няма как да се улови при гледането, но е било упоменато в надписите:

Освен Хю Ковача, който изглежда съвсем свестен тип, са показали и Улф – това е мъжът, който открадна нещо от един минувач и после се загледа в избесените ловци на плъхове. Мислех, че е просто екстра, за да ни покажат убийството им през погледа на обикновените хора и да подчертаят доводите на Ото.

Нетълс може би ще я въведат в следващ епизод/сезон. Колкото до Мелор (третото дете на Егон и Хелена) – обяснили са, че все още не е роден към настоящия момент, с акцент на все още-то. Комай не сме съвсем свършили с родилното ложе и/или времевите скокове.

# 650
  • Мнения: 7 301
На мен 2-ри епизод ми хареса повече от първия. Сякаш имаше повече динамика и събития.

Не знам кой кого избелва, но аз като уж от Team Black признавам, че Зелените са много по-интересни като образи, сюжети и развитие. Черните са ми по-скучни. Там единствен по-интригуващ ми е Демън.

Егон беше чудесен, Ото - великолепен. Някой го сравни с Тивин Ланистър. Точно. Жалко, че явно няма да го гледаме скоро пак.

Учуди ме Емонд. Не очаквах да го видя в такава светлина.

Коул ми е дъното на всички дъна. Даже го провъзгласявам за Лорд-Командир на вселенското дъно. Няма такъв противен образ.

Относно разминаване книга - филм - все пак писателят е в сценарния и продуцентски екип, та не виждам защо се недоволства. Явно екранизацията и образите са минали и през неговото одобрение.

# 651
  • Мнения: 1 434
Ото - великолепен. Някой го сравни с Тивин Ланистър. Точно. Жалко, че явно няма да го гледаме скоро пак.


Като човек, за когото Тивин е най-любимият герой и от ТВ, и от книги, смея да твърдя, че който го е казал не е вникнал изобщо в същината на историята.
Ото е подмолен, върши всичко с шушукане, нахъсване, двойна игра, лицемерие, не се изправя директно очи в очи с опонента, а нахъсва някой податлив.
Тивин беше жесток, брилянтен политик и стратег. Единствен той имаше смелост да погледне един крал в очите и да го сложи на мястото му. Да, Ото се пробва сега, накрая, но има огромна разлика между Джофри и Егон. Ръка на Краля 20 години. За мен Тивин беше най-умният човек в Седемте кралства. Винаги мислеше за семейството. Не за отделния индивид, а за оцеляване и властване на дома си. Непонятно ми е защо Мартин реши да го убие по толкова смешен и унизителен начин. Винаги можеше да избере битка или отрова.
Както и да е. Ото ми е по-близък по мижитуркване до Литъл Фингър, отколкото до Тивин. И тук е моментът да кажа, че за мен истинската Игра на тронове я играеха именно Литъл Фингър и Варис. Но не чрез битки и властване като Ланистър, а подмолно, зад кулисите. Ото е едно стъпало под тях по интелект.

# 652
  • Мнения: 19 384
Ото - великолепен. Някой го сравни с Тивин Ланистър. Точно. Жалко, че явно няма да го гледаме скоро пак.


Като човек, за когото Тивин е най-любимият герой и от ТВ, и от книги, смея да твърдя, че който го е казал не е вникнал изобщо в същината на историята.
Ото е подмолен, върши всичко с шушукане, нахъсване, двойна игра, лицемерие, не се изправя директно очи в очи с опонента, а нахъсва някой податлив.
Тивин беше жесток, брилянтен политик и стратег. Единствен той имаше смелост да погледне един крал в очите и да го сложи на мястото му. Да, Ото се пробва сега, накрая, но има огромна разлика между Джофри и Егон. Ръка на Краля 20 години. За мен Тивин беше най-умният човек в Седемте кралства. Винаги мислеше за семейството. Не за отделния индивид, а за оцеляване и властване на дома си. Непонятно ми е защо Мартин реши да го убие по толкова смешен и унизителен начин. Винаги можеше да избере битка или отрова.
Както и да е. Ото ми е по-близък по мижитуркване до Литъл Фингър, отколкото до Тивин. И тук е моментът да кажа, че за мен истинската Игра на тронове я играеха именно Литъл Фингър и Варис. Но не чрез битки и властване като Ланистър, а подмолно, зад кулисите. Ото е едно стъпало под тях по интелект.

С това пък няма да се съглася. Първо Тивин е ходил по курви и е изневерявал на Джоана, но е имал претенции за праведност. Още Тирион разконспирира, че като Ръка той е имал достъп до бардаците с таен вход. За това как използваше Шае да не коментираме. Тивин който прави всичко за семейството направо мачкаше Тирион. Кеван смята, че голяма част от братята им не са издържали - като Герион например - и са избягали заради него. Сестра им,, която уж много я обичал като му казала, че Тирион най-много ѝ прилича той повече не ѝ проговорил....Страшен образец за семейство.

Ако мислеше за оцеляване на дома си, отдавна трябваше да разкара Церсей от управлението. Заради поредица от нейни грешки Ланистърите се озоваха на бунището. В това отношение Кеван бе по-печен.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 18 205
Имат много общо Тивин и Ото, но нека не забравяме, че Ото не е грандлорд, той е втори брат и зад него не седят парите и войските на Хайтауър. Поне не безусловно.
Ако разполагаше с инструментите и влиянието на Тивин, биха били съвсем съпоставими.

# 654
  • Мнения: 1 434

С това пък няма да се съглася. Първо Тивин е ходил по курви и е изневерявал на Джоана, но е имал претенции за праведност. Още Тирион разконспирира, че като Ръка той е имал достъп до бардаците с таен вход. За това как използваше Шае да не коментираме. Тивин който прави всичко за семейството направо мачкаше Тирион. Кеван смята, че голяма част от братята им не са издържали - като Герион например - и са избягали заради него. Сестра им,, която уж много я обичал като му казала, че Тирион най-много ѝ прилича той повече не ѝ проговорил....Страшен образец за семейство.

Ако мислеше за оцеляване на дома си, отдавна трябваше да разкара Церсей от управлението. Заради поредица от нейни грешки Ланистърите се озоваха на бунището. В това отношение Кеван бе по-печен.

Казах - не за отделния индивид, а за дома Ланистър. Той мислеше стратегически - трябва да омъжи Церсей за Лорас, Тирион за Санса. И много други.
Както и да е, няма да се обяснявам. Това е моето мнение и стоя твърдо зад него.
Той конкретно държеше Церсей да е нечия жена, а не кралица.

Ото не е грандлорд, той е втори брат и зад него не седят парите и войските на Хайтауър. Поне не безусловно.
Ако разполагаше с инструментите и влиянието на Тивин, биха били съвсем съпоставими.

За това конкретно мога и отчасти да се съглася.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 11:15 от Змимка

# 655
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 422
На мен на фона на всички в Домът на дракона дето чавка им е изпила мозъка и действат първосигнално, необмислено, инатливо и по детински само Ото внася глътка разум и се опитва да я играе тази игра. Определено ми е интересен образ и ме е яд, че няма да го гледаме.

# 656
  • Мнения: 7 301
За мен Ото е онзи образ, който най-много се доближава до духа на онези герои от Троновете, които играеха стратегически, с ум, с интрига, с няколко хода напред, подмолно дори.

И Ларис се опитват да го представят за такъв образ, но за мен поне, не е същото. Доста по-ниско ниво е.

# 657
  • Мнения: 3 730
Ото никога не ми е харесвал и се радвам, че разкараха този старчок от поста му. Иначе втория сезон /еп.1 и 2/ ги бива общо взето. Средно 6,5/10.

# 658
  • Мнения: 19 384

С това пък няма да се съглася. Първо Тивин е ходил по курви и е изневерявал на Джоана, но е имал претенции за праведност. Още Тирион разконспирира, че като Ръка той е имал достъп до бардаците с таен вход. За това как използваше Шае да не коментираме. Тивин който прави всичко за семейството направо мачкаше Тирион. Кеван смята, че голяма част от братята им не са издържали - като Герион например - и са избягали заради него. Сестра им,, която уж много я обичал като му казала, че Тирион най-много ѝ прилича той повече не ѝ проговорил....Страшен образец за семейство.

Ако мислеше за оцеляване на дома си, отдавна трябваше да разкара Церсей от управлението. Заради поредица от нейни грешки Ланистърите се озоваха на бунището. В това отношение Кеван бе по-печен.

Казах - не за отделния индивид, а за дома Ланистър. Той мислеше стратегически - трябва да омъжи Церсей за Лорас, Тирион за Санса. И много други.
Както и да е, няма да се обяснявам. Това е моето мнение и стоя твърдо зад него.
Той конкретно държеше Церсей да е нечия жена, а не кралица.

Ото не е грандлорд, той е втори брат и зад него не седят парите и войските на Хайтауър. Поне не безусловно.
Ако разполагаше с инструментите и влиянието на Тивин, биха били съвсем съпоставими.

За това конкретно мога и отчасти да се съглася.

Церсей така и не я омъжиха за Лорас, пък и това не бе много стратегическо. Церсей вероятно би убила Лорас и щеше да предизвика война. Стратегическо мислене бе Церсей да бъде изолирана. Няма как да мислиш за семейството, и да не мислиш за отделните индивиди, защото то зависи от действията на отделните индивиди.  Няма как да мачкаш Тирион и да не очакваш той да тръгне срещу теб, например. Цяло чудо е, че нямаше бунт на някой от братята му, след като ги е мачкал. Точно действията на Тивин на практика унищожиха дома Ланистър. Той не знаеше кога да даде милост, след смъртта на Роб Старк мачкаше Старките и предизвика реакция.
 Тивин сключи такъв съюз с Тирелите, че постави Ланистърите в по-неизгодна позиция. Тивин не искаше да разбере, че след неговите и на Церсей действия войната няма да приключи докато има живи Ланистъри. Просто всички знаеха, че той и Церсей нямат милост. Никой нямаше да се навие  да има траен мир, докато трито Тивин, Церсей, Джофри са живи.

иначе, че  дипломатическите му ходове бяха брилянтни съм съгласен, ама че е мислил за семейството, пък и за дова Ланистър - категорично не съм съгласен.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 11:47 от Лорд Сняг

# 659
  • Мнения: 1 434
Абсолютно не споделям това мнение, но уважавам Вашето право на такова, затова смятам, че няма смисъл да продължаваме този спор Simple Smile
Категорично държа на тезата си.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт