"Ние Сме на 3 месеца!"

  • 9 785
  • 184
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ми, аз съм си спокойна и не наричам начина, по който майка се обръща/ говори за детето си" ненормално" мдамм...

Хубаво е, че си спокойна. Не разбрах къде "нареждам"?

# 106
  • Мнения: 14 825
По мое време не се говореше така.По-късно,когато започнаха не ми е било дразнещо,а само смешно.Особено първият път:Плакахме,спахме,папкахме.Аз мислено чаках да каже:акахме.Joy

# 107
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Според мен на всички им е смешно, ама някои тука се правят на "дръж ми....".

# 108
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 129
Съвсем нормално си е множественото число, израз е на близост, която е толкова голяма че съпреживяваш с другото същество. Все пак освен буквалния смисъл за нещата има и преносен. Е смешно е, но по умилителен начин. Смехът не винаги е присмех и укор, има и смях-радост, приятно изживяване.

# 109
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 189
Ох това с "малкия" ми е много трудно да си го избия от речника,защото "малкия" е на почти 15 и стърчи с една глава над мен,а пък на истинският малък му викам"бебето"(надявам се като стане на 20 да не го наричам още тъй)...

# 110
  • Мнения: 5 292
То е от неконтролируема нежност и умиление.
Някои деца наистина предизвикват невероятно силно нежно отношение. Моите вече са тийнове и доста огромни за инфлантилности, но към малките ми племеници и аз се разтапям: "на леля най-красивото момиче", "дай, люльо, да те гушна", "леля днес ще те води еди-къде-си" итн. Като цяло братята ми много се забавляват с това, но аз не съм виновна, че са създали такива бонбони и аз искам целия свят да знае, че съм им леля, а не кой да е там в градинката Joy Мисля, че не ги дразни, трябва да попитам. Децата определено се разтапят, като ме видят. Към големите племеници съм сериозна, естествено.

Не съм чувала това множествено число на живо, само във форума съм чела. Някои даже така отговарят в нормална дискусия без да става дума за деца - "ние", "вие" Smiley

# 111
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 352
Бащата на сина ми го нарича "малкия", като "малкият" е на 25 Joy  и е една глава по-висок от него и около 30 кг по-тежък...
Няма друго дете. Ако примерно имаше по-голямо е разбираемо, но в случая няма.

# 112
  • Мнения: 2 674
До ден днешен като говоря за втората ми дъщеря я наричам " малката", въпреки че след два месеца навършва 17 Simple Smile
Странности всеки си има, нека не дълбаем в детайлите, защото от страни погледнато повече неща от семейния фолклор  са нелепи за странични хора.

# 113
  • Мнения: 4 982
Аз с едно дете и все говорех за него " малкия" . Веднъж пак така, ме попитаха , на колко е малкия и аз..Ами на 18:)
Та вече е " младежа" Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 801
На мен ми е неприятно и нелогично като чуя родителите на мъжа ми да наричат двамата си сина (на 46 г. и 50 г.)  "децата" Joy

# 115
  • Мнения: 3 792
Малката ми дъщеря упорито наричаше каката и баткото "децата", защото ние с баща им така сме ги наричали.😂
 Не, не ми е смешно "папкахме" и "акахме", "маме" използвам до ден днешен към децата си, нормално обръщение си е и не зависи от възрастта, досущ като како и бате е.
Виж, това, цитираното, ме разсмя с глас
Според мен на всички им е смешно, ама някои тука се правят на "дръж ми....".

# 116
  • Мнения: 5 292
да наричат двамата си сина (на 46 г. и 50 г.)  "децата" Joy
Хайде, ако са двама сина, ще кажеш "синовете", но, ако са различни полове, наистина е най-лесно "децата". Иначе моите родители конкрето всеки път се стряскат, като чуят на колко съм години. Въобще не ме възприемат като възрастен човек. Редовно може да се случи следното: "Моля ти се, на четирсет години съм станала, бля-бля.." "А на четирсет! Кога стана на четирсет, тате?! Ехее."  Grinning

# 117
  • Мнения: 267
И нашите постоянно ми викат "детето", "малката", аз пък им викам "мама" и "тати". Никога не съм ги наричала "майко" "татко".

# 118
  • Мнения: 9 713
Хората и на 50 са деца на своите родители.

А пък бебешкият период е толкова кратък и минава толкова бързо... наслаждавайте се с пълни сърца! Мамосвайте, бабосвайте, спинкайте, акайте, наричайте се "лейди", "ваше височество"... както си искате... Лети, просто лети времето. Не пропускайте моментите, докато гледате чуждата купичка.

# 119
  • USA
  • Мнения: 7 378
И американците говорят така.
We are pregnant. We miscarried.
Не ги съдя,но звучи странно,особено от устата на мъж.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт