ВИНА - тема 2

  • 36 315
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 8 188
Леле какви пуритани и моралисти има в темата...

Тези са най-опасни в живота Joy

Опасна свекърва е Зойчето Satisfied

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 832
Сняг, докато четох мненията ти се запитах - при двойки живеещи на семейни начала, но  без документ с подпис!? Как ги виждаш нещата - няма законова обвързаност/няма изневяра !? Или как -  по принцип ги причисляваш към нас, хората с нисък морал!? Аз съм традиционалистка. Имам над 30 годишен брак с документ Smiley  Обаче считам, че подписът и документа са следствие на емоции и реална човешка връзка,а не обратното. Т.е. водещо е съдържанието , а формата е вторична. Сиреч, ако връзката вече е рухнала в реала, значи е рухнала. Без значение дали е подпечатано и оформено по закон, и документално. А кой колко пари и имущество можел  да вземе при развода на Филип и Марта, ми е следпоследна грижа като зрител.  Интересни са ми вътрешните трансформации на героите. И последно - в живота не съм срещала безгрешни хора , камо ли в киното!

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 11:51 от lady Koup

# 662
  • Мнения: 9 203
Определено се заинтригувах и аз..най-накрая. Simple Smile
Страхотен епизод имаше от всичко,така обичам.
Всички са много органични и си пасват като ръкавица с ролята,само Елина ми е малко слабо звено.Но явно толкова си може момичето.Почти никаква емоция не изразява с лицето си и с тези хубави очи.Затова и не се получи интимната сценка на вратата.Не е в Зомбори вината,според мен.
Появата на Силвия е мехлем за сетивата.Тя е прекрасна актриса(гледала съм я и в театъра),а пък с меденият си глас направо се изкефих двойно.Както и Параскева гласове,дикция ,присъствие-класа.Само не знам дали Параскева дублира би трябвало с този глас.Силвия как изигра с мимики срещата на гробището има моите адмирации.
Дядо Станко ме впечатли повече на масата с разказа си и погледа си тогава.
Има разностранни мнения за решението на Елина да преспи с Филип,защото за претенциите ѝ за морал и случката с приятелката..и има разминаване.Ако ставаше въпрос за Антония изобщо нямаше да има дискусия.Иначе не е голяма работа след като този мъж е сам в момента и те иска.Но аз при нефинализиран развод не бих го направила.И тук съм съгласна с Лорда,че хора които не са се развели имат още неща за доизясняване,доизказване и не са редки случаите в които отново се събират.А най-малкото бих си помислила,че щом не се развеждат има още чувства или..нещо друго,знам ли.
Кончето и пазителя му бях комичната нотка и се получи страхотно.Бях сигурна,че ще му избяга.Обаче ще е интересно дали ще се прибере у дома(както кучетата,но с конете не съм наясно Grinning).Тогава ще го видим Бончевият.
Естествено от престъпник се ражда престъпник(е има изключения ).Но си го помислих още миналият епизод когато се завираше по сеното,а сега по чукарите дегизировки кражби,изнудване иначе го раздава общинска фигура и мастит бизнесмен.Жив престъпник си е.
Не вярвам да приключат всичко в оставащите епизоди,може би ще има друг сезон.Не знам ,но бих гледала ако има.

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 12:30 от Amber*

# 663
  • Мнения: 19 400
Сняг, докато четох мненията ти се запитах - при двойки живеещи на семейни начала, но  без документ с подпис!? Как ги виждаш нещата - няма законова обвързаност/няма изневяра !? Или как -  по принцип ги причисляваш към нас, хората с нисък морал!? Аз съм традиционалистка. Имам над 30 годишен брак с документ Smiley  Обаче считам, че подписът и документа са следствие на емоции и реална човешка връзка,а не обратното. Т.е. водещо е съдържанието , а формата е вторична. Сиреч, ако връзката вече е рухнала в реала, значи е рухнала. Без значение дали е подпечатано и оформено по закон, и документално. А кой колко пари и имущество можел  да вземе при развода на Филип и Марта, ми е следпоследна грижа като зрител.  Интересни са ми вътрешните трансформации на героите. И последно - в живота не съм срещала безгрешни хора , камо ли в киното!

не знам защо някой си мисли че говоря за "безгрешни хора", че искам инквизиция и пр. Аз отбелязах, че да правиш секс щом не си приключил една връзка значи изневяра. И да - щом още си женен, значи връзката съществува независимо кой какво си мисли.  Няма значение дали хората се обичат, няма значение дали живея заедно те са свързани докато не се разведат.  С така нар.семейни положения е по-сложно защото там няма подпис. Ако си вдигнеш чуковете и се изнесеш не си обвързан по никакъв начин.

Забелязвам, че точно хората които се правят на много либерални тук проявяват нетърпимост към мнение, което не съотвества на тяхното, което не ме изненадва, ама никак.

Може да сме много либерални, но я някой да каже, че счита това за изневяра и какви атаки почват по него. Инквизиция бил, пуритан бил, искал "безгрешни хора"  и не знам какво си. Да не смееш да продумаш собствено мнение.

много ги обичам тия "либерали" които постоянно тръбят, че е дискриминация да не допускаш черна Ан Болейн, но скачат като ужилени като поискаш бял Мандела. Е, а съм "консерватор", наричам това лицемерие и смятам, че всеки човек трябва да има право на мнение, дори то да не съвпада с твоето. Също така много обичам "либерали", които нямат нищо против свободния секс, но като кажеш за човек който спи с друг мъж/жена пр. че изневерява и поккават своя "либерализъм" чрез остракиране и лични нападки.Joy

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 13:10 от Лорд Сняг

# 664
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Имам много близки приятели, които вече 11 години не живеят заедно- тя с друг мъж, той- с друга. Но не са разведени... Пестели от таксите . Та това изневяра ли е ? Не мисля. Аз живея без брак с моя мъж вече 23 години, и за мен би било изневяра някой от нас да "кръшне".
Сега за филма - Силвия Лулчева е чудесна- играе с всичко- глас, очи, мимики. За дядо Станко сте казали всичко, което и аз мисля.
Актрисата, която играе Марта не мога да я харесам. Тя е от хората, които говорят "през зъби". Елина не показвала емоции. То щото Марта е вулкан от емоции Wink

# 665
  • Галифрей
  • Мнения: 4 410
Лорде ти много ги разбираш тия неща, знаеш семейният кодекс от а до я, кой съм аз да споря с теб?

Изневеря беше това когато Рос изневери на Рейчъл. А това което стана между Филип и Елина не е изеввяра. Това е разликата 😂

# 666
  • Мнения: 19 400
Кой е казал, че Елина не показва емоции? Че тя Елина е вулкан от емоции.

Харизанов снощи беше железен- Сцената с маркуча беше уникална. Но той наистина комплексира сина си. и това че ще го направи Бончев (е, той не знае че е Бончев) на суджук също си дойде много на място.
Бончев спрямо Антония се прояви като гадняр. Окей, не спите вече заедно (което е най-вече твоя заслуга) и тя вече е с друг мъж, ама защо трябва да си груб?

# 667
  • Мнения: 9 203
Аз го казах.Не,че изобщо,но понякога не ѝ се получава,особено на вратата случката.
А,за Марта съм казала още в еп.1 ,че е слаба актриса още от другият сериал.Сега просто я забравих.Елина категорично е по-добре от нея.
Сещам се ,че Зомбори в съседен сериал играеше измамник ,който се възползва от около 70 г жена.Имаха връзка и повече химия отколкото с Елина .Simple SmileСтана ми смешно,но актрисата казаха,че е театрална и преподавател,но беше страхотна.

# 668
  • Галифрей
  • Мнения: 4 410
Дам може би ако бяха избрали друга актриса за ролята на Ели щяха да имат повече химия с Зомбори. Ся толкова може жената.

# 669
  • Мнения: 19 400
Аз за Актрисата още като я видях в онзи филм с Татковците казах че е слаба. Да, хубавка е, но тя май е повече манекенка, отколкото актриса. Не че имам нещо против манекенките Диляна Попова се представи на ниво, но все пак си е различна професия и не от всяка манекенка става актриса.

Разбира се много от актрисите също ги пускат просто защото са красиви, нямат никакво екранно присъствие - най-добрият пример е Елена Петрова.
но какво да се прави в България да си актриса не е скъпоплатена професия като в Холивуд, че да влагащ старание.

Всъщност като оставим настрана звезди като Калин Врачански, Владо Карамазов,Юлиан Вергов които имат гарантирано участие в поне пет-шест постановки, а често - и във филми (и които печелят добре от поява на частни партита), голямата част от актьорите печелят малко над 1000 лева. Това е смешно, като се има предвид че най-ниските заплати за един сериал в САЩ варират от 70-80 000 долара на епизод до 200 000 на епизод (много рядко има сериали под 10 епизода на сезон) или ако си известна актриса "а ла Анджелина Джоли" - по 20-25 милиона на роля. При мъжете Том Круз и Брус Уилис взимат по 40-50 милиона.

# 670
  • Мнения: 5 616
Леле мале, какви нравоучения, какви определения за хората "с по-лек морал". Joy За миг погледнах кой век сме и дали кладата вече не е запалена за нас, които не съдим толкова строго!
Изневяра е, когато независимо дали има или няма подпис, връзката не е приключена и единият живее в заблуда. Тук казусът не е такъв. Филип уведоми Марта, че ще се разведат и са разделени поне на този етап. Какво ще стане утре, никой не може да каже това. Но и да се съберат, към момента на интимния контакт с Елина, Филип е бил разделен с Марта. Така че не може да се приеме за морална изневяра, защото е бил честен и не е имало лъжа. Формална - да, в брак са, но това е чист буквализъм, а коментираме произведение на изкуството все пак.
И аз познавам хора, които са още в брак над 20 години и всеки от сключилите този брак си има ново семейство, но не се развеждат, за да си спестят средства. Е, сигурно си изневеряват всеки ден по тази логика...
Подкрепям идеята на брака и съм традиционалист, но в някои случаи той наистина се превръща само и единствено в документ без стойност. И когато това е така, за каква изневяра говорим.
И последно ще помоля да се въздържаме от тежки оценки колко "лек" е чуждият морал, да не се окаже, че всъщност е точно обратното, защото често приказките и действията на човек са тотално противоположни. Със здраве. Simple Smile

# 671
  • Мнения: 4 868
Епизодът ми хареса, смях се множко, няма химия между Зомбори и Телбис, но кончето и адвоката един път

# 672
  • Мнения: 19 400
Започвам да се ядосвам. Наистина не знам кой кого съди?

Случайно се позволих да кажа лично мнение, че това е изневяра.Нито съм против да се обичат, нито съм съдил някого, нито осъждам Елина, която е свободна жена. Но Филип е женен мъж и би било редно да се разведе или поне да се изясни истински с жена си в откровен разговор, а не двесекундна реплика по телефона– дължи го на жена си. ("Уведомяване" в три секунден разговор по телефона е най-малкото абсурдно. Остават много неизговорени неща. Филип ако наистина е мъж нека отиде за ден-два в САЩ, да се разберат като големи хора, ако иска да се развежда, ако искат - трайно да се разделят, но това трябва да стане по съвсем друг начин. Не съм против да се обичат с Елина, но ми се струва че това не е начинът. Специално Марта, която просто поиска време бе супер изненадана от сопването му по телефона.)

когато изказах тази позиция - че акта по такъв начин е изневяра -  веднага ми скочиха "инквизиция", "искаш безгрешни хора" сега пък "клади". Да, клади има, но са в обратната посока тук няколко души организират лов на вещици, щом изречеш мнение което не съвпада с тяхното.

# 673
  • София
  • Мнения: 13 868
За мен пък точно липсата на химия между Филип и Елина - Е химията между тях.
Те не са романтични натури. И двамата са прагматични хора, вълнуват ги други неща, а не само пеперудените усещания.
Техните емоции са в ежедневието им, в интересите им към виното, към земята, а не са по свалките. Още повече, защото не са си позволили да залитат един по друг - донякъде покрай все още съществуващия му брак, донякъде покрай общия бизнес.
И двамата са изоставени и се чувстват предадени от хора, които са им били близки, а в случая хапнаха, пийнаха, пошегуваха се, имаха нескопосана закачка на терасата и явно просто имаха нужда от някой до себе си. Още не са влюбени, затова няма химия. Тръгват наопаки, както много хора след лоши раздяли и разочарования.

# 674
  • Мнения: 4 599
Голям смях снощи със Събев и Анабел Joy
Хареса ми включването на Силвия Лулчева. А дядо Станко ми е фаворит! Интересно завързаха нещата с Бончев и фамилията винари, обаче не виждам какво ще промени това? Това е убийство преди 80г, за което самият Андрей Бончев няма никаква вина, нито пък ще се трогне ако разбере, ч баща му го е направил. И Елина не мисля, че ще се трогне особено.
Много претупан ми дойде секса между Филип и Елина. Разочароващо развитие за мен. Хоп, хайде Марта вън, той рязко охладнял, пък изведнъж голяма страст към Елина, пък хоп награби я на вратата. На мястото на Елина аз не бих го направила. Не и без обяснение от този мъж какво се случва със съпругата му и искане да изчакаме, докато се разделят официално. Иначе все ще ме гложди. Особено като знам и как са загубили дете. Ама това са моите явно старомодни виждания.
П.С. Под рязко охладнял имам предвид, че въпреки че се виждаше как бракът им не върви и отношенията им са студени, буквално седмица-две по-рано той имаше романтични моменти с Марта и изглеждаше сякаш иска да затоплят отношенията си. После плака за нея като си тръгна и в следващия епизод доста грубо и студено я отряза.

Общи условия

Активация на акаунт