ВИНА - тема 2

  • 36 303
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 496
Марко с две сестри въртял любов под един покрив през 40-те, но Филип излезе най-големия прелюбодеец в сериала...Wink 
Анабел ще вземе да се прибере сама, вижда ми се умно животно.

# 676
  • Другата България
  • Мнения: 37 886
Марко с две сестри въртял любов под един покрив през 40-те, но Филип излезе най-големия прелюбодеец в сериала...Wink 
Анабел ще вземе да се прибере сама, вижда ми се умно животно.
Това за Марко и аз си го помислих снощи, при това с Катина нито е имал развод, нито е споменал за развод, имат и общо дете, тръгват да бягат заедно, ноооооо - той оставя писмо на жената, която истински обича и я уверява, че ще се върне за нея....което за пореден път идва да напомни две неща - първо, че на никой човек нищо човешко не му е чуждо, и второ - че субективната /пре/ оценка винаги е водеща в коментарите на епизод/случка/ситуация, в което няма лошо, стига да не става досадно натрапването ѝ.
За Анабел и аз си мисля същото - сама ще си дойде евентуално, за шок и ужас на Бончев. Joy

# 677
  • Мнения: 19 331
Тоя Марко за мен е извън всякакви критерии. С две сестри едновременно, това е гнус. Тук не става дума само за изневяра вече, ами като са толкова близките двете жени ги настройва една срещу друга. Пълно морално падение. И как е убедил любовницата да остане? Ако толкова беше обичал сестрата, нямаше да се жени за Катина.

Марко не съм го коментирал, че не е главен герой, а и е починал .За починалите не се говори лошо. Впрочем Филип не единственият прелюбодеец коментиран от мен, нито е първият нито е главен злодей. Още в самото начало коментирах ужасно много Бончев и споменах, че за мен е странно, че нито държи на съпругата си, нито има чувства към любовницата и доста го критикувах. Не съм променил мнението си за А.Б. просто не виждам какво още мога да добавя по негов адрес?

Анабел и според мен ще се върне, за ужас на Бончев. Конят е като куче, може да се дресира и да си знае конюшнята, но трябват време и търпение.

# 678
  • Мнения: 5 616
И психолозите са го описали този "феномен" - за жалост много семейства се разпадат след преживяване на такава неописуема трагедия и Филип сам каза, че като погледне Марта, всичко му напомня за сина му. Тя също не присъства съвсем в тази връзка, търси утехата и разбирането навън, в думите на психотерапевта си. Не разговарят задълбочено двамата, отдалечили са се, охладнели са един към друг, всеки смазан от болката си и вглъбен в себе си. Наистина е много тъжно, но явно не могат/не искат да намерят път един към друг. И все пак тя първа го остави и замина.
Да, Елина можеше да поразпита повече, да получи някакви гаранции, че вече наистина не са заедно, но явно еднократното споделяне, че са се разделили, й беше достатъчно, просто му има доверие и знае, че Филип не е от мъжете, които ще си измислят, че са пред развод, само за да замажат очите на любовницата, да я въртят с години и да лъжат непрестанно. И двамата имаха нужда от малко топлина и близост и си ги дадоха. Самотни, наранени, търсещи. Може пък Филип да успее да промени тази ледена кралица и да видим една по-различна Елина, кой знае. Зараждат се чувства. Simple Smile А ако има втори сезон, като нищо Марта ще цъфне в БГ в последната серия на първи за съспенс и драма. Wink
Според мен на Елина определено ще й пука за извършените убийства от дядо й. Не е човек, който ще си затвори очите пред такова зверство. А Зоя ще се обяви против връзката им. Малко ще стане като родовете Капулети и Монтеки. Grinning Не мисля, че някакви събития отпреди 80 години трябва да оказват влияние на настоящето им, но все пак ще има сътресения и по тази линия.
Дядо Станко и на мен ми е любимец, толкова пълнокръвно изграден образ, че нямам думи.
С Анабел и Събев и аз се смях много. Ще си се прибере кончето или някой друг ще го намери и предаде. Бончев пак ще остане с пръст в уста и Цвета ще го спасява. Simple Smile

# 679
  • Мнения: 577
Всички сте прави, няма сега да ви разнищвам коментарите дословно, само ще вметна следното - на мястото на Елина, не бих го направила, не и по този начин.
Колкото и да ми е приятно да си пия виното, да дискутирам професионално, да спасявам винарната с този мъж.
Винаги би ми светила една червена лампа пред очите, че не е съвсем освободен от предишната си връзка.
Колкото и да е тъжен и омърлушен, не бих искала просто да се утешаваме взаимно поради опиянение (алкохолно ) и слабост, а да ме иска на трезва глава, посред бял ден, напълно освободен и сигурен в избора си.
Не ми хареса начина, по който се случи.
Елина толкова бе чакала и страдала, можеше да се озапти още малко.
Така мисля аз.

# 680
  • Мнения: 9 384
Аз пък мисля, че от много мислене полза няма. Живота си тече, ако отлагаш щастието може и да се разминеш с него. В крайна сметка това е смисъла на живота да обичаш и да си щастлив, а истината е във виното - и двамата го видяха на дъното на бутилката 😉 Задръжките паднаха и всичко се получи леко.
  Явно морала ми не е много читав 😜 Дрън-дрън, изобщо съм на другия полюс - , тип "иска ми се, но не ми стиска". Затова подкрепям ЕлФил.

# 681
  • Другата България
  • Мнения: 37 886
На същото мнение съм и аз.

# 682
  • София
  • Мнения: 8 188
Копирам от фейса, може да има желаещи
💥Внимание, внимание! ПОКАНА!💥

🍷С ВИНО на КИНО ще празнуваме на площада в гр. САНДАНСКИ под звездите, пред голям екран.🎬

⚡На 2️⃣3️⃣-ти март в 20:00 часа ще вдигнем чаши с вино осигурени от утвърдени винопроизводители от долината на Струма и ще налеем добро настроение за специалната прожекция на последния 1️⃣2️⃣-ти епизод на сериала.📣 Ще присъстват актьорите и част от екипа!⭐

🌞“Вина” в центъра на Сандански. Топлото домакинство на кмета Атанас Стоянов, екипа на БНТ и всички партньори на сериала ви канят да се присъедините към творческия екип пред кино екран на открито и да отпразнуваме заедно успеха с вино и усмивки.🥂🍾
 
На 2️⃣4️⃣-ти и 2️⃣5️⃣-ти март (петък и събота), за всички почитатели и гости на града, сме подготвили и посещения (собствен транспорт) на основните места на които е заснет сериала "Вина". В обиколката ще се включи лично Виктор Божинов - режисьор на сериала. Ще научите много любопитни подробности и от други членове на екипа. 🚙

Ето програмата и сборните пунктове :

2️⃣3️⃣Март /четвъртък/:

20:00 ч. 🕗 - гр. Сандански - пл. България
Прожекция на епизод 12 на открито*.

*при лошо време прожекцията ще е в Културния дом

2️⃣4️⃣ Март /петък/:

10:30 ч. 🕥 - 🏠 Къщата на Андрей Бончев:
https://goo.gl/maps/RhJZzwkSMh2q5cTeA

12:00 ч. 🕛 -⛰️ Роженските пирамиди
Сборен пункт: https://goo.gl/maps/jrtFWzqbi1Uwy1889

14:00 ч. 🕑 - Мелник - Лумпарова къща / Къщата на Тодор Велчев: https://goo.gl/maps/pVa9vZz2XRJWM6sa6

16:00 ч. 🕓 - 🍇🍷 Villa Melnik (Вила Мелник) / Винарна "Тодор Велчев": https://goo.gl/maps/ExShBB9GdD4X5XbKA

2️⃣5️⃣ Март /събота/:

11:00 ч. 🕚 - 🏡 Къщата на Дядо Станко: https://goo.gl/maps/D3uWXuBgzYjb78Tk9

12:30 ч. 🕧 - Villa Sintica : https://goo.gl/maps/JXg2Qyb1vCGnchw98

14:00 ч. 🕑 - 🏨 Хотел Медите: https://goo.gl/maps/eA2vWUtGhN2tVCUK8

15:00 ч. 🕒 - Място за прекачване в джипове към конната база: https://goo.gl/maps/BPtrWnrrQd8Cspwf8

15:30 ч. 🕞 - 🐎 Конна база "Асгард"  / Конната база на Харизанов: https://goo.gl/maps/FZWxvG97E83VRLpk6

❗Възможни са промени в програмата във връзка с метеорологичните условия.

Благодарим на всички зрители за високата оценка! Ще бъде чест да споделим с вас, на живо, вълнението от финалния епизод в град Сандански.♥️

# 683
  • Мнения: 10 962
Какво хубаво събитие! Добре са го измислили. Ако имах възможност, щях да отида.

# 684
  • Галифрей
  • Мнения: 4 397
Прекрасно е! И аз бих искала да отида,но за съжаление не мога 😭

# 685
  • Мнения: 577
Естествено, че от много мислене, файда никаква, стара истина!
Моите задръжки просто са такива, с тях на глава не се излиза🤣
Очаквам сега да ги видя и двамата колко ще са щастливи след събитието!😆🙃

# 686
  • Мнения: 1 756
Току-що изгледах епизода. Филип ясно си каза пред Зоя: "За протокола, Марта ме напусна". Според мен той се чувства изоставен, зарязан - и затова иска да сложи край на тази мъка "брак", ако ще и по телефона да е засега. Ако ми пукаше аз бих останала да се боря за винарната и историята заедно с човека, когото обичам, така че Марта не я разбирам. Тичала да го спасява... Да се врътнеш към летището е голямата подкрепа. Възможност да спечелиш или загубиш наследството си не се получава всеки ден, дали ще отнеме 2 седмици или ще се проточат делата никой не знае. Та и аз за протокола, щом са се харесали, да се взимат.

# 687
  • Мнения: 6 161
Не гледам с голямо настървение и не съм много активна в коментарите , но  в последните дни направо  ме развеселихте !
Този спор за  поведението на Елина и Филип ...е забавен .
Всичко ми върви толкова стерилно при тях , че ми идва да си сложа маска  докато ги дават заедно .
Голяма изневяра и дива страст - нЕма що !
За каква изневяра изобщо  става въпрос , Филип  е приключил отдавна  с американката /емоционално бяха  разделени  още с пристигането си /. Той иска развод , даже и го заяви , поне това чух . Какво значение има ,че не било на хартия .
Ние министър-председател имахме  само със заявено  желание за отказ от гражданство , а вие тук за това се закачате Joy
Както много други  такива  прояви от онова време , убийството си е било чисто криминално /от злобен познат/ .
Друг е въпросът ,че  убиецът  после е станал партиец , синът му  се е възползвал от  благата на онази власт , а както виждаме в днешно време  пък той е на грабена на вълната - точно  като супердемократичните деца    на разни комунисти  активисти .  За съжаление така е в България .

# 688
  • Мнения: 2 829
Линията с убийството преди 80+ години не ми хареса. Внуците да се вайкат за греховете на дядовците си и какво ще последва!? Тъкмо щях да плесна, че е филм без соц история и бам.
Филип и Елена са много странна двойка, не си отиват, Елина е емоционално неграмотна, шляпа пред хора като 3 годишно, как само се държа със Зоя, никакъв такт и изобщо адекватност. Юруш.

# 689
  • Мнения: 577
Добре би било да се приключи с един сезон, не повече. Достатъчно трагедии са се случили, би било тежко да разтягат нишката до безкрайност!
Тягостни са тез убийства, загуби на близки, деца, раздели, живот, да, но би дошло в повече!
Да видим дали ще позная🤣

Общи условия

Активация на акаунт