Кюретаж и забременяване след това - тема 89

  • 17 159
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 385
Като стана въпрос за изследване исках да питам преди прегледа с лекар: От моята хистология резултата е, че не се откриват хориални въси. Самата лигавица има всички симптоми, но реално няма клетки. Обаче аз започнах да се чистя предната вечер и от 2 см лигавица, сутринта беше 1.1. Дали е възможно сакчето да е било в другата част? Опитам се да си обясня дали все пак може да в било в матката или го пиша пак извънматочна, неизяснена.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 3 282
Да питам и тука, че сте най-компетентни с тез шийки. Вчера бях на 4Д, бебчето е супер, даже е два дни напред, вика добре го храниш. Обаче и то и плацентата са ниско, а шийката я измери с вагинален ехограф 27мм, макар и затворена. Каза че не е ок, даде ми да слагам Алеракт вагинално 6 дни и да пия сутрини вечер но шпа и на обяд Диаспорал. Не ми каза да лежа, но каза да почивам, да спра с разходките, разхождането на куче, вдигането на тежко... И пак съм шаш и паника, тъкмо малко си бях отдъхнала. С първата ми бременност помня, че пак имаше някаква история с таз шийка в 6м, но не помня вече подробности. Само знам че ни забраниха секс и оргазми тогава. Но нямам спомен бебето да е било ниско. То това ме изплаши най- вече. Иначе тогава си изкарах до термин без проблем и ходех като кон напред, назад по цял ден.
Не ме вика за контрола, записа ми час за 6ти април чак. Аз нищо не разбирам от тия шийки, колко точно е зле положението, колко да се притеснявам, да се залепям ли наистина за леглото или да я слушам и просто да  намаля оборотите... Аз работя от вкъщи, понякога и в полулегнало положение, но си върша домакинска работа, готвя, чистя, пазаря (вече двамата с мъжа ми, за да не нося торби), в градината нещо да засея, но без да се напрягам много и най-големият ми грях са разходките уикенда, правех си по 10хил крачки. От вашия опит колко е зле положението при мен?

# 227
  • София
  • Мнения: 11 812
Диди, бих казала, средно сериозно е положението.Избягвай седнало положение, легнало възможно най много, Бих те посъветвала когато се движиш да си вземеш колан за бременни, щом бебето е ниско, забрави за секс, пътувания с кола, дълги разходки, без чистене, готвене там е лесно, не е толкова на крак и седене, абе моя съвет е да се ограничиш на максимум. Не искам да те плаша, по никакъв начин, но на братовчед ми на жена му с такива размери и поставиха серклаж, но тя беше в доста по-ранни седмици. Хубаво е и утрогестан/циклогест да се слага, прогестерона действа като естествен серклаж. Не се паникьосвай сега, но и сама си наложи режим на движение. Мен ми бяха казали че седналото положение е най-коварно за шийката заради натиска.

Добавя, постави си цели, 28ма седмица е първата цел, след това 32ра след това 34та, след 34та е пей сърце! Коя седмица беше ?

# 228
  • село в ямболско
  • Мнения: 7 014
Аз предлагам "Мисед аборт ,медикаментозни , спонтанни аборти и износване след тях".Държа на "износване" , от моя случай с няколко аборта .

# 229
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 936
Наси ❤

# 230
  • Мнения: 2 150
Момичета, много ви благодаря, че сте подхванали тази тема за заглавието... Честно казано съм го мислила, но все не съм стигала да ви предложа да го сменим.
Ще се радвам много някоя от вас да продължи с правенето на новите теми. 🙂 Аз основно копирах това, което е написано доста отдавна, но определено нямам знанията, които споделяте вие. И се заех, за да облекча работата на Дели 💗
Подкрепям идеята за заглавие на Брин. "Аборт (в скоби изброяване на видовете..) и забременяване след това"

АА, силно стискам палци всичко да е наред! 💕

# 231
  • Мнения: 65
Момичета малко съм объркана за изследването на тромбофилия, в геника базовия пакет е 240, разширения е 900лв, а в националната генетична лаборатория съответно 100 и 130 лв, на какво се дължи тази разлика, къде е по-удачно да се изследва? Аз все още очаквам моята епикриза, на всички ли пускат хистология?

# 232
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 936
Новия сайт на Геника е леко шит. Трябва ти пълен панел от 320лв. Ето го в ценоразписа: https://assets.website-files.com/61e042dedb0befc679393260/627025 … 0-%20brochure.png

В МД не изследват част от факторите, които Геника предлага.

# 233
  • Мнения: 5 074
В Геника е най скъпо,защото е единствената частна генетична лаборатория. В много други изследват тромбофилия и цената е доста по - нормална.

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 6 207
Аз предлагам "Мисед аборт ,медикаментозни , спонтанни аборти и износване след тях".Държа на "износване" , от моя случай с няколко аборта .
Тогава може да е : "Аборт (спонтанен, медикаментозен, кюртаж, предизвикано раждане). Забременяване и износване след това. "

Мисля, че има резон в" износването", защото заради насилственото разширяване на шийката по време на кюртажа, постоянно й треперих при следващата бременност дали ще издържи.

# 235
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 936
Ян, не всички покриват същите фактори - оттам и разликата в цената. Затова гледайте какво включва изследването.

# 236
  • село в ямболско
  • Мнения: 7 014
Аз предлагам "Мисед аборт ,медикаментозни , спонтанни аборти и износване след тях".Държа на "износване" , от моя случай с няколко аборта .
Тогава може да е : "Аборт (спонтанен, медикаментозен, кюртаж, предизвикано раждане). Забременяване и износване след това?"
Да добре е.

# 237
  • Мнения: 4 653
И на мен ми харесва, Брин.

# 238
  • Мнения: 5 074
Да,има си различни пакети,но навсякъде ги предлагат . Аз имам в Кандиларов пълен за 160лв

# 239
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 936
Айде смешки…… Как са ти MTRR, фактор 13 и АСЕ тогава като е пълен? Не ми отговаряй, щото не са изследвани…

Ето информирано сравнение на пакетите:
Геника:


Майчин дом:


Кандиларов:

Общи условия

Активация на акаунт