ДЕКЕМВРИйско бебе усмихва се и гука, за мама няма и минута скука 👶🧸 -- тема 2

  • 18 585
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Пепи, почни със зеленчукови 🤗

# 721
  • Мнения: 593
Аз почвам със зеленчукови сега в неделя. С картоф и след това морков. По схемата на Хип. Картоф и морков ще направя сама. После като вкарвам пащърнак и тиква ще купя готови, че цяла тиква като купим какво да я правя. Броколито може би и него ще го правя. Ще видим...в процеса на захранване. Дали ще искат моите или купените пюрета. Мислите ли да си купувате везничка, за да си мерите грамажите. Аз не мисля да се втелявам толкова ще се водя по грамажа на бурканчетата и на око ще е работата. Моите хубустници са будни от 5 и 30. Нахраних ги. Единия заспа, другия играе, а аз мисля да се застрелям.....Joy. Направих закуска. Таткото сега ще го вдигна за работа и дано после успея да си дремна малко.

# 722
  • Мнения: 1 301
Вчера изгледах едно видео на списание "Кенгуру", бяха поканили д-р Ирина Владимирова. Слушах и си записвах всичко и според нея трябва да се започне от 5-ти месец, като се въвеждат всеки ден нови и различни на вкус и цвят зеленчуци и така до 14-ия ден, като се почва с 10гр., 20 гр. и се стигне до 140гр., през цялото време детето се дохранва с мляко. Освен това да се дават и комбинации. Разбрах, че схемата на Хип-не става! И да ви кажа има логика, не може да се въвежда един зеленчук дни наред. Или ще му стане нещо на бебето за ден два или не. Но да се въвежда един зеленчук с дни наред се убедих, че е неправилно. После се въвежда жълтъка, на 6м.месо и риба, на 7м,каши, на 8м. попара и въобще много полезни неща каза. Плодове чак на 8-ми месец. Някои неща ми се сториха странни но като ориентир видеото е доста добро но е два часа. Обяснява и от какво да си набавяме въглехидрати, от какво мазнини и от какво протеин и как да комбинираме.
Веси, понякога много ми е мъчно за теб но като гледам как си перде ти се кефя максимално  хаха

# 723
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
И в книгата на Маги Пашова пише, че няколко дни до пет е най-първият зеленчук, после другите са по 2, е дни, защото не се въвеждат изцяло, а първо с предходния.

Ето какво съм си запазила от разни групи, училища и т.н.








Жълтък се въвежда на шест навършени месеца


Всеки ден различен зеленчук е прекалено за мен за стомаха им, той трябва да свикне, а така постепенно се увеличава количеството. Дохранване с ам/кърма, докато не се замести цялото хранене. После в зеленчуковите домашни казват да се слага малко кърма/ам, за да има протеин и да се наяжда

# 724
  • Мнения: 1 301
Да, може би поне два дни ще е най-оптимално, всеки ще си реши. Протеина е млякото, докато не се въведе месо и риба, а въглехидрата е самият зеленчук. За мазнина казва тази докторка се ползват жълтъка и рибата, а когато пюрето е с месо или само зеленчук да слагаме Орехово или Рапично олио. Не съм пробвала нито едно от тези олиа, чудя се...били по-чисти и по-подходящи от зехтина и маслото.

# 725
  • Мнения: 203
И в книгата на Маги Пашова пише, че няколко дни до пет е най-първият зеленчук, после другите са по 2, е дни, защото не се въвеждат изцяло, а първо с предходния.

Ето какво съм си запазила от разни групи, училища и т.н.








Жълтък се въвежда на шест навършени месеца


Всеки ден различен зеленчук е прекалено за мен за стомаха им, той трябва да свикне, а така постепенно се увеличава количеството. Дохранване с ам/кърма, докато не се замести цялото хранене. После в зеленчуковите домашни казват да се слага малко кърма/ам, за да има протеин и да се наяжда
Тифани страхотна си Heart Eyes много, много ти благодаря!

# 726
  • Мнения: 564
Тифани благодаря ти много . Ще са ми от полза записките ти . Аз мисля да захраня и с пюре и с водено от бебето . Но изобщо незнам с какво да започна . Първото което дам искам да е парче зеленчук. Картофа мисля че ще стане много лепкав и ще му е трудно като първа храна . Мислех си морковче , но казват че страшно запичал и ме е страх . Бебо си ака всеки ден по 3-4пъти и не ми се рискува да го запичам . Сладък картоф ММ не иска не бил от нашата култура Unamused . Тиква май месец нещо не ми е ок . И то незнам какво остана . Joy То предполагам с каквото и да се започне може да запече , все пак е различно нещо от мляко .

# 727
  • Мнения: 1 738
Нещо не ми се нрави мнението на докторката за въвеждането на храните. Та бебетата реагират на различен вид/марка мляко, какво остава всеки ден нова храна и после "защо има колики?"
С голямото дети първия ден сложих 1 парче тиква... сварих за 10-ина мин., пюрирах я, отделих 1 лъжица пюре, разредих с кърма и така започна захранването, получиха се 4-5лъжички смес, но половината отиват по лицето и лигавника... втория ден 2-3 и така... само първият зеленчук е няколко дни, после за 2-3 дни е въведен. Първо давах чист, за да усети вкуса, после с въведен зеленчук. Ако не хареса вкуса- смесвах. Плодове давах преварени, за да не дразня коремчето.Бананът беше първият плод, който давах суров - е имаше веднага реакция. Днес, 7г по-късно, още не понася добре бананите. Смятам и този път така да процедирам с храненето. Тиква, морков, картоф, пащърнак, тиквичка и не съм решила нататък с какво да продължа.

# 728
  • Вестерос
  • Мнения: 38 338
Да, може би поне два дни ще е най-оптимално, всеки ще си реши. Протеина е млякото, докато не се въведе месо и риба, а въглехидрата е самият зеленчук. За мазнина казва тази докторка се ползват жълтъка и рибата, а когато пюрето е с месо или само зеленчук да слагаме Орехово или Рапично олио. Не съм пробвала нито едно от тези олиа, чудя се...били по-чисти и по-подходящи от зехтина и маслото.
четох в едната група, че можело пречистено гхи вместо олио, от дм било хубаво

# 729
  • Мнения: 1 301
Не, тази горната докторка каза, че гхи не можело сега, чак като се въведат млечните след 8 ми месец. Направо не знаеш кой да слушаш. Чета, чета и накрая по усет ще е. Нашата педи днес ни разреши да захраним на 4+(вече знам какво е😄) Кога да го направя вече туй захранване😵‍💫, тотално се обърках.

# 730
  • Мнения: 593
И аз съм така. Чета, чета... Правя списък. Утре да си купя някои готови пюрета. Общо взето от всеки зеленчук ще взема по две бурканчета. Аз мисля да започна с картоф няколко дни, на 5ти ден ще дам картоф плюс малко морков. От 6то ден давам морков+ картоф така 2 дни. След това вкарвам нов зеленчук: тиквичка +морков, пак 2 дена и вкарвам нова суровина. Така на всеки два дни ще вкарвам нов зеленчук. Само не знам грамажите как да ги правя. Ама така като чета какво поствате май ще ми трябва везничка.

# 731
  • Мнения: 151
И аз съм така. Чета, чета... Правя списък. Утре да си купя някои готови пюрета. Общо взето от всеки зеленчук ще взема по две бурканчета. Аз мисля да започна с картоф няколко дни, на 5ти ден ще дам картоф плюс малко морков. От 6то ден давам морков+ картоф така 2 дни. След това вкарвам нов зеленчук: тиквичка +морков, пак 2 дена и вкарвам нова суровина. Така на всеки два дни ще вкарвам нов зеленчук. Само не знам грамажите как да ги правя. Ама така като чета какво поствате май ще ми трябва везничка.

Излишна покупка е везнана за мен,води се по децата. Сега ми е трето,с първите две специално за захранване съм си въвеждала както аз си знам зеленчук,яйце,месо(пуешко,заешко,пилешко,след това телешко и след 1г свинско), каши,попара( с попарата се въвежда глутен,дайде му една коричка хляб и вече е захранено с глутен 😂). Недейте се вманиачавайте по стриктни грамажи.  От опит го казвам,самите деца си взимат това което желаят,направиш 140 но то може 100 да изяде и така.

# 732
  • Мнения: 564
Първо дете ми е и пак смятам че везата наистина е излишна покупка . Аз също мисля да давам и пюрета , но за купешки не е ли рано ? Че то детето ще изяжда по 3-4 лъжички от което половината е кърма/АМ . Как мина това време . Днес гледахме с ММ снимки от раждането . Хем все едно е минало много време , хем още дори 4месеца не са станали .
Напоследък все повече си мисля че не съм добра майка за него . Не знам  защо , но почти постоянно имам някакво чувство за вина . И вие ли сте така ? Или само аз съм луднала ?

# 733
  • Мнения: 203
Кестенче не се обвинявай , със сигурност си най- добрата мама за твоето детенце.
Не си само ти луднала , аз оня ден викам на бебка " Мамеее, мамеее не си случила на майка " а моят мъж ми вика - я да не говориш така , че като те ошамаря и ще те пратя при майка ти, да те пита защо съм те пратил Joy
Всички сме добри майки за децата си грижим се за тях Grinning
Аз със захранването ще послушам Тифани и ще се водя по нейните записки, ще започна със зеленчук да захранвам. Педито вчера каза с плод , но аз ще започна със зеленчук , защото после няма да иска зеленчуци. Днес и направих морков , сварих едно малко парченце и го намачках но неможа да стане на пюре, пасатора не го хваща ,много е мъничко като количество.
Бебка не го хареса , и на мен не ми хареса - безвкусно ми беше, може би трябваше да сложа кърма.
 Ще се справим и с това,  и един ден ще се смеем на сегашните си тревоги Joy

# 734
  • Мнения: 1 301
Аз не смятам да слагам в пюретата мляко. Нека си свиква с истинският вкус на продуктите, а и нали ще го дохранвам с мляко после пак.
О, днес педито каза, че почти всички венци са ни възпалени. Явно не са колики.

Общи условия

Активация на акаунт